از کجا بفهمیم برد پکیج سوخته است؟ روش‌های تست سلامت برد پکیج

از کجا بفهمیم برد پکیج سوخته؟ روش‌های تست سلامت برد پکیج

یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های پکیج، برد الکترونیکی آن محسوب می‌شود. این قطعه مثل مغز عمل می‌کند و دستورات پکیج از این نقطه به قطعات دیگر دستگاه صادر می‌شود. در صورت مواجه‌شدن با علائم خرابی برد پکیج، شاهد اختلالاتی در کارکرد قطعات دیگر و درنهایت ازکارافتادگی کل دستگاه خواهید بود.

همچنین با ازکارافتادن برد دستگاه، علائمی ظاهر می‌شوند که شناخت آن‌ها جهت تعمیر به‌موقع اهمیت بسیاری دارد. آشنا بودن با وظیفه و کارکرد برد پکیج به شما در پروسه تعمیر آن کمک می‌کند.

اگر هرکدام از علائم خرابی برد را در پکیج منزلتان مشاهده کردید در اسرع وقت از فردی متخصص و باتجربه درخواست کنید تا به آن رسیدگی کند؛ چراکه برد پکیج، قطعه حساسی است و تعمیر آن به تجهیزات خاصی نیاز دارد.

به‌این‌ترتیب نمی‌توان تعمیر برد دستگاه را به افراد ناوارد سپرد؛ چراکه ممکن است خسارات بیشتری به پکیج وارد شود. تهران سرویس‌کاران به‌عنوان نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان و ایران رادیاتور در تمامی مناطق تهران و کرج در حال خدمت‌رسانی به همشهریان عزیز است.

متخصصان این مرکز در رابطه با عیب‌یابی پکیج و تعمیر برد دستگاه دوره‌های زیادی را گذرانده‌اند و قادرند با استفاده از علم و دانش و تجربه خود این مشکل را رفع کنند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا در رابطه با وظیفه برد پکیج، علائم خرابی آن و عواملی که منجر به خرابی برد می‌شود بیشتر آشنا شوید.

برد پکیج چه اجزایی دارد؟

همان‌طور که گفتیم وظیفه برد پکیج ارسال فرمان به دیگر قطعات دستگاه می‌باشد. برد پکیج به‌عنوان مرکز کنترل و اتاق فرمان پکیج فعالیت‌های خاص و حساسی را بر عهده دارد. به‌این‌ترتیب در صورت خرابی این قطعه تمام عملکرد پکیج تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

همچنین برد پکیج شامل قطعاتی است که با خرابی این قطعات عملکرد برد الکترونیکی نیز مختل می‌شود. از مهم‌ترین اجزای برد پکیج می‌توان به فیوز، رله، آی سی و ترانس تغذیه اشاره کرد. این قطعات به شکل یک سیستم در کنار یکدیگر عمل می‌کنند و کارایی پکیج را مدیریت می‌نمایند.

در صورت خرابی و یا مستهلک شدن این قطعات، برد پکیج به تعمیر و حتی در برخی موارد به تعویض قطعات نیازمند می‌شود. آی سی وظیفه ثابت نگه‌داشتن ولتاژ را بر عهده دارد. این قطعه از بروز نوسانات در برد الکترونیکی جلوگیری می‌کند تا به پکیج آسیبی وارد نشود.

مقاله مرتبط:  لیست پکیج‌های بوتان

وظیفه فیوز نیز قطع برق در زمان بروز اتصال کوتاه در پکیج است. اگر فیوز با اختلالاتی مواجه شود قابل تعمیر نیست و باید برای تعویض آن اقدام نمایید. استفاده از قطعات اورجینال و باکیفیت در برد الکترونیکی اهمیت بسیاری دارد. این کار فقط توسط نمایندگی‌ها امکان‌پذیر است.

تهران سرویس کاران، به‌عنوان نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان و پکیج ایران رادیاتور با استفاده از قطعات باکیفیت سلامتی پکیج شمارا تضمین می‌کند. ترانس یکی دیگر از قطعات مهم برد الکترونیکی پکیج محسوب می‌شود وظیفه این قطعه تبدیل برق ۲۲۰ ولت شهری به‌نوعی ۱۸ ولت در پکیج است. رله نیز وظیفه کمک به اتصال در مدار برقی از طریق آزاد کردن الکترون‌های شناور را بر عهده دارد.

برد پکیج چه وظایفی دارد؟

وظیفه برد پکیج این است که بر اساس اطلاعات ورودی که از قطعات واسطه دریافت می‌کند فرمان مناسبی را جهت عملکرد مناسب پکیج صادر کند. در ضمن برد پکیج وظیفه نظارت و کنترل بر قطعاتی که دستورات را اعمال می‌کند دارد. شیر گاز، پمپ، جرقه زن و حسگر ازجمله قطعاتی هستند که فعالیتشان توسط برد پکیج تحت کنترل قرار دارد.

عوامل مؤثر بر خرابی برد پکیج چیست؟

پکیج ازجمله دستگاه‌های مصرفی منزل محسوب می‌شود و مانند سایر دستگاه‌ها در اثر گذشت زمان و یا عواملی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد دچار اختلالات مختلفی می‌شود. عوامل مؤثر بر خرابی برد پکیج شامل موارد زیر می‌شود.

استهلاک براثر گذشت زمان و استفاده بیش‌ازاندازه مهم‌ترین علت خرابی برد پکیج است. در چنین شرایطی تنها یک راهکار برای بهبود عملکرد پکیج وجود دارد. آن‌هم تعویض برد الکترونیکی پکیج است. از دیگر مواردی که منجر به خرابی برد پکیج می‌شود نشستن گردوغبار بر روی آن می‌باشد.

نشت آب نیز به‌عنوان عاملی که منجر به رسوب و خرابی در برد می‌شود حتماً در زمان تعمیر پکیج باید موردبررسی قرار بگیرد. از دیگر عواملی که می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی به برد پکیج شود می‌توان به نوسانات در برق ورودی به پکیج اشاره کرد.

مقاله مرتبط:  راهنمای خرید پکیج، کدام پکیج دیواری خوب است؟

شما می‌توانید برای پیشگیری از این عامل خرابی برد پکیج از یک محافظ برق استاندارد استفاده کنید تا در زمان قطعی و یا نوسانات برق پکیج آسیب نبیند. نکته حائز اهمیت در رابطه با سلامتی برد پکیج انجام سرویس‌های دوره‌ای توسط متخصصان کار بلد می‌باشد.

اگر برد پکیج درزمانی که آسیب‌های جدی به آن وارد نشده موردبررسی و تعمیر قرار بگیرد دیگر لازم به تعویض آن نیست. به‌این‌ترتیب هزینه و وقت شما کمتر تلف می‌شود. توصیه ما به شما این است که با انجام سرویس‌های دوره‌ای به افزایش طول عمر مفید پکیج منزلتان کمک کنید.

تهران سرویس کاران با اعزام متخصصان باتجربه و مجرب به منزل شما به مشکلات ایجادشده رسیدگی می‌کند و جهت انجام سرویس‌های دوره‌ای اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

علائم خرابی برد پکیج چیست؟

نمایش برخی از کدها از مهم‌ترین علائم خرابی برد پکیج می‌باشد. برخی از این کدها نشان‌دهنده سوختن برد هستند. همچنین با بررسی برخی کدها می‌توان به عدم تشکیل شعله پی برد. بلافاصله پس از مشاهده این کدها باید برای تعمیر برد پکیج اقدام نمایید؛ چراکه سهل‌انگاری در این زمینه می‌تواند منجر به سوختن برد و ازکارافتادن کلیه پکیج شود.

از دیگر علائم خرابی برد در پکیج‌ها می‌توان به روشن نشدن پکیج، روشن شدن چراغ‌قرمز، بوی سوختگی و سیاهی نمایشگر، خرابی فن و… اشاره کرد. در صورت مشاهده هرکدام از این علائم می‌توان به آسیب‌های احتمالی به برد الکترونیکی پکیج شک کرد. در این زمان حتماً برای تعمیر پکیج از نمایندگی تعمیرات پکیج درخواست کمک کنید.

آیا برد پکیج قابل تعمیر است؟

اگر با علائم خرابی برد پکیج مواجه شده‌اید بهتر است برای دریافت مشاوره و عیب‌یابی از نمایندگی‌های تعمیرات درخواست کمک کنید. تعمیر برد پکیج توسط افراد ناوارد به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود؛ چراکه برای این کار فرد باید از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشد.

در غیر این صورت شدت آسیب و خسارات افزایش می‌یابد. در برخی از موارد توصیه می‌شود به‌جای تعمیر برد پکیج برای تعویض آن اقدام نمایید؛ چراکه ممکن است برد الکترونیکی پکیج عمر مفیدش تمام‌شده باشد و تعمیر آن بیهوده باشد. تشخیص این کار نیز بر عهده افراد باتجربه است.

مقاله مرتبط:  معرفی انواع پکیج و معرفی بهترین نوع پکیج برای آپارتمان‌ها و واحدهای تجاری

تعمیر برد پکیج بوتان توسط تهران سرویس‌کاران

اگر پکیج منزلتان روشن نمی‌شود و یا بوی سوختگی از آن به مشام می‌رسد و یا هرکدام از علائمی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد مشاهده کردید می‌توانید از مرکز تهران سرویس‌کاران درخواست کمک کنید. فرقی نمی‌کند که برد پکیج بوتان شما چه مدلی باشد، بهتر است تعمیرات آن توسط افراد متخصص انجام شود؛ زیرا بردهای پکیج بوتان ساختار مشابه اما پیچیده‌ای دارند. به‌این‌ترتیب افراد باتجربه که بارها این قطعات را تعمیر کرده‌اند به‌آسانی می‌توانند مشکل ایجادشده را رفع نمایند. از مهم‌ترین علائم خرابی برد پکیج بوتان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روشن نشدن پکیج بوتان
  • خاموش شدن پکیج بوتان و ثابت باقی ماندن چراغ‌قرمز
  • جرقه نزدن و روشن نشدن پکیج بوتان
  • خاموش شدن پکیج بوتان

ما نمایندگی مجاز بوتان در تهران و کرج هستیم.

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور توسط تهران سرویس کاران

تهران سرویس کاران به‌عنوان نمایندگی ایران رادیاتور در تهران و کرج در تمامی مناطق این شهرها در حال خدمت‌رسانی به همشهریان عزیز می‌باشد. درصورتی‌که با هرکدام از علائم خرابی برد پکیج مواجه شدید کافی است از طریق سایت و یا شماره تماس‌های درج‌شده سفارش خود را ثبت کنید.

پس از ثبت سفارش نیروهای متخصص تهران سرویس کاران جهت تعمیر در محل به منزل شما مراجعه می‌کنند. تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور توسط تهران سرویس‌کاران در اسرع وقت و با استفاده از تجهیزات به‌روز دنیا انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب دیگر لازم نیست پس از انجام تعمیرات نگران عملکرد پکیج منزلتان باشید.

همان‌طور که می‌دانید پکیج‌های ایران رادیاتور از سیستم‌های پیچیده‌ای ساخته‌شده‌اند که طبق استانداردهای بین‌المللی می‌باشد. به‌این‌ترتیب عیب‌یابی و تعمیر این سیستم‌ها توسط افراد ناوارد امکان‌پذیر نیست. این کار فقط عمر پکیج را کاهش می‌دهد. برای جلوگیری از افزایش خرابی‌ها حتماً از نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور درخواست کمک کنید.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

2 پاسخ

  1. سلام علت روشن شدن و ثابت ماندن چراغ قرمز در مدل بیتا چیه؟ وقتی روشت میکنیم صدای تق تق جرقه را میشنویم ولی روشن نمیشه.ممنون میشم جواب بدید.

    1. برای عیب یابی دقیق این موضوع حتما باید از کارشناسان خبره استفاده کنید، اط ریق صفحه خدمات آنلاین می توانید درخواست رفع خرابی پکیج خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *