از کجا بفهمیم پمپ پکیج خراب است؟ روش‌های تست سلامت پمپ پکیج

از کجا بفهمیم پمپ پکیج خراب است؟ روش‌های تست سلامت پمپ پکیج

پکیج از قطعات و بخش‌های مختلفی ساخته‌شده است که از مهم‌ترین آن‌ها پمپ پکیج می‌باشد. پمپ پکیج نقش بسیار مهمی را در عملکرد پکیج بر عهده دارد. به‌این‌ترتیب درزمانی که پمپ پکیج با مشکلی مواجه شود به‌احتمال‌زیاد شاهد اختلال کارکرد پکیج نیز خواهید بود.

در این مطلب قصد داریم با معرفی علائم و نشانه‌های خرابی پمپ پکیج شمارا از اختلالات آن آگاه کنیم. در صورت مواجه‌شدن با هرکدام از علائم خرابی پمپ بهتر است از تعمیرکاران متخصص و مجرب درخواست کمک کنید.

تعمیر پمپ پکیج فقط توسط افراد باتجربه امکان‌پذیر است. نیروهای باتجربه تهران سرویس‌کاران به‌عنوان نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان و ایران رادیاتور، پمپ پکیج منزل شمارا با ضمانت تعمیر می‌کند.

خرابی پمپ پکیج چه علائمی دارد؟

درصورتی‌که پمپ پکیج با مشکلی مواجه شده باشد به‌سرعت علائمی در کارکرد پکیج مشاهده خواهید کرد. درصورتی‌که با این علائم آشنایی کافی داشته باشید می‌توانید در زمان مناسب برای تعمیر پمپ پکیج اقدام کنید.

اگر از علائم خرابی پمپ پکیج باخبر نباشید به‌مرورزمان شدت خرابی و خسارت‌های واردشده افزایش می‌یابد. به‌این‌ترتیب باید هزینه بیشتری برای تعمیر پکیج بپردازید. در ادامه شمارا با علائم خرابی پمپ پکیج آشنا خواهیم کرد.

بی‌کیفیت بودن جنس قطعات و پمپ پکیج

درصورتی‌که هر قطعه بی‌کیفیتی در پکیج وجود داشته باشد، به‌زودی پکیج منزل شما با مشکلات متفاوتی مواجه خواهد شد و شاهد خرابی پمپ آن خواهید بود. به‌این‌ترتیب توصیه می‌شود برای پکیج منزلتان از قطعات باکیفیت استفاده کنید. همچنین جنس مرغوب پمپ نیز اهمیت بسیاری دارد که حتماً باید آن را از نمایندگی‌های تعمیرات پکیج خریداری کنید.

کار کردن پکیج در شرایط نبود آب

پمپ پکیج برای انجام وظایف خود به آب نیاز دارد. درصورتی‌که پکیج بدون آب کافی فعالیت کند احتمال خرابی پمپ پکیج وجود دارد. به‌این‌ترتیب توصیه می‌شود، آب پکیج را به‌صورت دوره‌ای چک کنید تا از رسیدن آب کافی و یا قطع نبودن آب اطمینان حاصل نمایید. کار کردن پمپ پکیج در شرایط نبود آب نشانه و راهکارهایی دارد که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

مهم‌ترین نشانه کار کردن پکیج در شرایط نبود آب، سوختن پمپ است. در این شرایط پمپ دیگر کارکردی ندارد و باید آن را در اسرع وقت تعویض کنید. برای تعویض پمپ پکیج باید از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. نیروهای متخصص تهران سرویس کاران ضمن بررسی و تعمیر پمپ پکیج از سالم بودن پرشر آب و سوئیچ آب پکیج اطمینان حاصل می‌کنند.

مقاله مرتبط:  آیا پکیج همان آبگرمکن است؟

بررسی این قطعه اهمیت بسیاری دارد؛ چراکه در صورت خرابی آن آب به پکیج نمی‌رسد و عملکرد پکیج مختل می‌شود. درنتیجه تنظیم فشار پکیج نیز ضروری است. برای رفع این مشکل، دستگاه را ازنظر رسیدن آب کافی چک کنید. همچنین فشار کافی و مناسب اهمیت بسیاری دارد. این کار نیز باید توسط فردی متخصص و باتجربه انجام شود.

فعالیت دائم و مستمر برد پکیج

مستمر کار کردن پمپ می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. درصورتی‌که برد پکیج به‌صورت مداوم مورداستفاده قرارگرفته باشد به‌احتمال‌زیاد قدیمی و فرسوده شده است. همچنین وجود گردوغبار و آلودگی می‌تواند برد پکیج را با اختلال مواجه کند.

درصورتی‌که برد پکیج کارکرد خوبی نداشته باشد سایر قطعات ازجمله پمپ با اختلال مواجه می‌شود. علت آن نیز دریافت دستورات نامناسب و غلط از برد است. همان‌طور که می‌دانید برد وظیفه کنترل و نظارت دیگر قطعات را بر عهده دارد. اگر پس از انجام بررسی‌های لازم به خرابی برد پی بردید بهتر است جهت تعمیر و یا تعویض آن از تعمیرکاران ماهر در تهران سرویس کاران کمک بگیرید.

تولید صدای زیاد

امکان دارد پمپ برگشت در زمان کار کردن صداهایی را از خود تولید کند اما زمانی صدا نشان‌دهنده خرابی و یا مشکل است که ناخوشایند و یا بیش‌ازحد بلند باشد. وارد شدن هوا و کم بودن دمای آب ورودی، رسوب گرفتن مبدل اصلی، نصب نامناسب پکیج و همچنین تراز نبودن آن در جایگاه ازجمله دلایل تولید صدای زیاد پمپ می‌باشد

خراب شدن فن نیز از دلایل مهم تولید صدای زیاد است. تمامی این موارد باید توسط تکنسین‌های حاذق بررسی شود. راهکار اصلی حل این مشکل متعادل‌سازی آب ورودی و بررسی جایگاه پکیج و تراز بودن آن است.

تمیز نبودن فیلتر یا صافی برگشت

وظیفه صافی برگشت، پیشگیری از ورود ذرات درشت به پکیج است. درصورتی‌که صافی برگشت تمیز نباشد ذرات قرارگرفته بر روی آن افزایش می‌یابند. درنهایت موجب خرابی پمپ پکیج می‌شود. به‌این‌ترتیب توصیه می‌شود در سرویس‌های دوره‌ای حتماً از تمیز بودن فیلتر برگشت پکیج اطمینان حاصل نمایید.

بهتر است سرویس‌های دوره‌ای و بررسی سلامت پکیج را به افراد حرفه‌ای و متخصص بسپارید. جهت انجام سرویس پکیج دیواری ایران رادیاتور و بوتان می‌توانید از سرویسکاران مجرب تهران سرویس کاران درخواست کمک کنید تا در اسرع وقت به منزل شما مراجعه و جهت رسیدگی به مشکلات پیش‌آمده اقدامات لازم را انجام دهد.

مقاله مرتبط:  چرا بدنه پکیج برق دارد؟ راهنمای رفع برق در پکیج‌های ایران رادیاتور

توصیه می‌شود در طی سال حداقل دو بار جهت تعویض فیلتر پکیج اقدام کنید. تعویض این قطعه حتماً باید توسط سرویس‌کاری حرفه‌ای انجام شود. همچنین استفاده از قطعات باکیفیت و مرغوب برای جلوگیری از اختلالات مختلف در پکیج اهمیت بسیاری دارد. نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان قطعات باکیفیتی را در اختیار شما همراهان عزیز قرار می‌دهند.

محبوس شدن آلودگی‌ها در پمپ پکیج

برای جلوگیری از خرابی پمپ باید جرم و آلودگی‌های موجود در آن را به‌صورت دوره‌ای تمیز کنید. در غیر این صورت با انباشته شدن این آلودگی‌ها کارکرد پمپ با اختلال مواجه خواهد شد.

از نشانه‌های محبوس شدن آلودگی‌ها در پمپ پکیج پایین آمدن دمای دریافتی از پکیج در رادیاتور است. رسوب‌گیری، شستن و تمیز کردن مداوم پمپ پکیج راهکار جلوگیری از خرابی‌های ناشی از آلودگی‌ها می‌باشد.

عدم گردش آب در پکیج باوجود فعالیت پمپ

ممکن است در زمان عیب‌یابی و انجام سرویس‌های دوره‌ای با عدم گردش آب در پکیج مواجه شوید. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم پمپ پکیج برای انجام وظایف خود به آب و در طی آن نیاز به گردش آب دارد. پس در صورت سلامت پکیج زمانی که پمپ کار می‌کند آب نیز به گردش درمی‌آید.

اما درصورتی‌که شاهد فعالیت پمپ و عدم گردش آب در پکیج بودید لازم است که از سلامت پمپ پکیج اطمینان حاصل نمایید؛ چراکه در این صورت وجود خرابی در پمپ پکیج محتمل است. یکی از مهم‌ترین نشانه‌های این اتفاق داغ شدن بیش‌ازحد آب و داغ شدن پمپ است. برای رفع این مشکل باید جهت تعمیر و تعویض پمپ اقدام نمایید.

بسته بودن مسیر برگشت پمپ

درصورتی‌که مسیر برگشت پمپ بسته باشد دمای پکیج بیش‌ازحد نرمال افزایش می‌یابد و با ورود فشار پکیج شاهد خرابی پمپ آن خواهید بود. علت این اتفاق گرفتگی در پکیج و گرفتگی در مبدل است. برای رفع این مشکل باید راه برگشت پمپ را بازکنید و جهت تعویض فیلتر برگشت اقدام نمایید.

گریپاژ و یا قفل شدن پمپ پکیج

علت قفل شدن پمپ پکیج خاموش بودن پکیج به مدت طولانی، ضعیف شدن پمپ، جمع شدن زنگاب در پمپ و همچنین انباشته شدن رسوبات می‌باشد. برای رفع این مشکل حتماً زمانی که برای سفر خانه را ترک می‌کنید و یا مواقعی که برای مدت طولانی از پکیج استفاده نمی‌کنید پکیج را از برق بکشید. همچنین نصب رسوب‌زدا برای جلوگیری از انباشته شدن رسوبات اهمیت زیادی دارد.

مقاله مرتبط:  مشکلات رایج در پکیج ایران رادیاتور

تعمیر و تعویض پمپ پکیج ایران رادیاتور

همان‌طور که در این مطلب خواندید خرابی پمپ دلایل مختلفی دارد. همچنین علائم گوناگونی که در پی خرابی پمپ به وجود می‌آید که به تعمیر به‌موقع پمپ پکیج کمک می‌کند. بهتر است قبل از بروز هرکدام از علائم خرابی پمپ پکیج با انجام سرویس‌های دوره‌ای به کارکرد مفید و عمر طولانی پکیج منزلتان کمک کنید.

اما اگر به هر دلیلی شاهد هرکدام از علائم خرابی پمپ پکیج بودید در اسرع وقت جهت تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایید. در صورت سهل‌انگاری هزینه‌ها و خسارات واردشده افزایش می‌یابد. تهران سرویس‌کاران نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در حال خدمت‌رسانی در تمامی مناطق تهران و کرج می‌باشد. شما می‌توانید برای تعمیر و یا تعویض پمپ پکیج ایران رادیاتور از سرویس‌کاران مجرب ما درخواست کمک کنید.

تعمیر و تعویض پمپ پکیج بوتان

تعمیر و تعویض پمپ پکیج بوتان به تجربه و تخصص نیاز دارد؛ چراکه این پکیج‌ها از فناوری روز و نوین دنیا ساخته‌شده‌اند. به‌این‌ترتیب سپردن تعمیر آن‌ها به افراد غیرحرفه‌ای منجر به افزایش خسارات واردشده می‌شود. لازم به ذکر است با انجام سرویس‌های دوره‌ای برای پکیج بوتان می‌توانید عمر مفید این دستگاه را افزایش دهید.

برای انجام سرویس‌های دوره‌ای و یا تعمیر و تعویض پمپ پکیج بوتان می‌توانید از طریق سایت و به‌صورت آنلاین و یا شماره‌های درج‌شده سفارش خود را ثبت کنید. پس از ثبت سفارش سرویس‌کاران ما در اسرع وقت به منزل شما اعزام و رسیدگی‌های لازم را انجام می‌دهند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *