چرا پکیج خاموش می‌شود؟ چرا پکیج روشن نمی‌شود؟

چرا پکیج خاموش می‌شود؟ چرا پکیج روشن نمی‌شود؟

به‌طورمعمول خاموش شدن شعله در پکیج به دو صورت اتفاق می‌افتد، یکی اینکه دستگاه قبل از خاموش شدن ارور می‌دهد، در این حالت باید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرد و با توجه به کد خطای نمایش داده‌شده، علت خاموش شدن شعله مشخص شود.

حالت دیگر به این صورت است که خاموش شدن مکرر شعله در پکیج هیچ علامتی ندارد و به‌صورت یک‌باره اتفاق می‌افتد که در این حالت باید به‌صورت تجربی قطعاتی که می‌توانند باعث خاموش شدن شعله در پکیج می‌شوند را بررسی کرده تا درنهایت به قطعه معیوب برسید.

عیب‌یابی پکیج در مورد خاموش شدن پکیج:

خاموش شدن پکیج به علت هوا گرفتن مدار گرمایش:

وقتی مدار گرمایش هوا بگیرد جریان آب در این مدار با اختلال همراه می‌شود و باعث می‌شود پمپ پکیج به‌جای آب هوا را به درون پکیج بکشد. این وقفه باعث می‌شود برد پکیج با اطمینان از نبود آب در مدار گرمایش فرمان خاموش شدن به دستگاه بدهد.

یکی دیگر از علامت‌های هوا داشتن مدار گرمایش بالا رفتن فشار و یا بار دستگاه است. برای برطرف کردن این مشکل باید رادیاتورها هواگیری شوند.

کم بودن میزان آب داخل مدار گرمایش:

پکیج‌ها از هر نوع مدل و برندی که باشند در راستای حفظ ایمنی و سلامت قطعات خود به یک کلید نیم بار مجهز هستند، که هرگاه آب پکیج از نیم بار کمتر شد اجازه روشن شدن پکیج را نمی‌دهند. هرگاه آب داخل مدار گرمایش کاهش پیدا کند، به‌عنوان‌مثال ممکن است در مسیر نشتی باشد و یا منبع انبساط پکیج ایراد داشته باشد. این سیستم عمل می‌کند و باعث خاموش شدن پکیج می‌شود. بنابراین وقتی پکیج خاموش می‌شود باید فشار یا بار دستگاه چک شود. ولی اگر دستگاه خاموش و روشن می‌شود مشکل نمی‌تواند از این موضوع باشد.

گرفتگی در مدار گرمایش:

این موضوع را می‌دانیم که وقفه در عملیات گردش آب در مدار گرمایش پکیج باعث خاموش و روشن شدن پکیج می‌شود. بنابراین از عواملی که باعث ایجاد وقفه در مدار گرمایش می‌شود وجود انسداد و یا گرفتگی در مسیر آب است.

مقاله مرتبط:  لیست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور | دلیل ارور پکیج ایران رادیاتور

از مهم‌ترین موارد در گرفتگی مسیر گرمایش رسوب است. لازم به ذکر است که در ابتدای نصب پکیج با تعبیه یک سخت‌گیر می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

الکترود یون خراب‌شده است:

الکترود یون در پکیج وظیفه تشخیص شعله در پکیج را به عهده دارد. این الکترود اگر ایراد پیدا کند، باعث می‌شود تا ایجاد شعله در پکیج به خوبی تشخیص داده نشود. به همین دلیل برد دستور خاموش شدن پکیج را صادر می‌کند.

گاها توصیه می‌شود که با سمباده کشیدن بر روی الکترود و ساییدن آن، این مشکل برطرف شود ولی تنها راه اصلاح الکترود یون تعویض آن است.

فشار گاز ساختمان و یا دستگاه پکیج کم است:

گاز عامل اصلی تشکیل شعله در پکیج است. هرگاه گاز به خوبی به شعله نرسد باعث می‌شود یا شعله تشکیل نشود و یا ضعیف تشکیل شود. و یک مورد دیگر که باید چک شود هوای گاز است چون اگر هوای گاز تنظیم نباشد باعث خاموش و روشن شدن مرتب پکیج می‌شود. برای تنظیم آن باید از کارشناسان و متخصصین این امر کمک بگیرید و با تنظیم ورودی هوای گاز این مشکل حل‌شدنی است، اما اگر حل نشد باید تنظیمات خود ژیگلور گاز را هم بررسی کنید.

پمپ سیرکولاتور پکیج خراب‌شده است:

همیشه وقتی پمپ سیرکولاتور پکیج کار می‌کند دلیل بر سالم بودن آن نیست. به‌خصوص اینکه اغلب پمپ‌های پکیج ابتدا ضعیف می‌شوند و بعداً می‌سوزند. در چنین شرایطی اگر پمپ سیرکولاتور به‌کلی سوخته باشد مدار گرمایش سرد است، چراکه اصلاً پکیج روشن نمی‌شود، ولی اگر پکیج مرتب روشن و خاموش می‌شود می‌توان دلیل را در ضعیف شدن پمپ پکیج جستجو کرد.

در این حالت پمپ توان لازم را ندارد تا با سرعت و فشار مناسب آب را در مسیر گرمایش به حرکت دربیاورد. به همین دلیل پکیج میزان ورودی آب را کم اعلام می‌کند و پکیج خاموش می‌شود و درزمانی که سرعت آب خوب باشد پکیج روشن می‌شود.

مقاله مرتبط:  راهنمای پکیج ایران رادیاتور مدل l28FF

البته همیشه هم دلیل سوختن و یا ضعیف شدن پمپ نیست. باید ابتدا پمپ را تست کنید. ممکن است قطعی سیم داشته باشد و یا جام کرده باشد. اگر موتور جام کند اغلب می‌توان آن را تعمیر کرد.

برد دستگاه خراب‌شده است:

وقتی‌که همه عوامل به خوبی کار خود را انجام می‌دهند و در ظاهر مشکلی وجود ندارد، باید در آخر به سراغ برد دستگاه بروید. برخی مواقع برد حساسیت و دقت خود را از دست می‌دهد و باعث می‌شود بدون دلیل اعلام روشن و خاموش شدن به دستگاه بدهد. برای تشخیص و تعمیر این موضوع حتماً با کارشناسان ما در تهران سرویسکاران تماس بگیرید.

پکیج جوش آورده است:

اگر دمای آب گرمایش به‌شدت بالا رود باعث جوش آمدن دستگاه می‌شود و پکیج خاموش شده و به‌محض پایین آمدن دما دوباره روشن می‌شود. دلایل مختلفی برای جوش آمدن پکیج وجود دارد به‌عنوان‌مثال: خرابی کلید تنظیم دما، گیرپاژ کردن پمپ، بسته بودن و یا گرفتگی مسیر گردش آب گرمایش، خرابی کلید NTC، کثیف بودن صافی برگشت آب، رسوب گرفتن مبدل پکیج، خراب بودن به ای پاس، تنظیم نبودن شعله گازاست.

تخلیه نشدن دود در پکیج:

به دلیل وجود سیستم ایمنی پکیج‌ها که به‌شدت تقویت‌شده هستند، وقتی دود به خوبی تخلیه نشود پکیج فوراً متوقف می‌شود. هرگاه دود تخلیه شود و مسیر هوا باز شود، سنسور دود به برد اعلام روشن شدن می‌کند و پکیج روشن می‌شود و به‌محض تجمع دود دوباره اعلام به خاموش شدن برد می‌کند و دستگاه خاموش می‌شود. بنابراین یکی از شایع‌ترین دلایل خاموش و روشن شدن مرتب پکیج عدم تخلیه مناسب دود است.

نحوه ثبت سفارش برای تعمیر پکیج در تهران سرویسکاران:

نحوه درخواست برای اعزام سرویس‌کار در مجموعه‌ی تهران سرویس‌کاران، برای کسانی که به خاطر سرویس و تعمیر پکیج به دنبال تعمیرکاران مجرب و آموزش‌دیده هستند، به این صورت است که بهترین تعمیرکاران با کامل‌ترین خدمات به‌صورت آنلاین آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز در استان‌های تهران و کرج هستند. شما می‌توانید از طریق تلفن‌های ثبت‌شده در سایت تهران سرویسکاران با آنها تماس بگیرید و از قیمت و تعرفه‌ی تعمیرات و سرویس انواع پکیج آگاه شوید.

مقاله مرتبط:  آموزش تغییر فصل پکیج ایران رادیاتور

ازآنجایی‌که ما نمایندگی تعمیرات تخصصی برای برندهای خوش‌نامی همچون ایران رادیاتور و بوتان هستیم، تعمیرات تخصصی پکیج ایران رادیاتور و تعمیرات تخصصی پکیج بوتان را انجام می‌دهیم.

گروه تهران سرویس‌کاران به‌صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند. متقاضیان می‌توانند برای تعمیر پکیج خود از طریق ثبت سفارش در سایت مخصوص تهران سرویس‌کاران، درخواست خود را ثبت نمایند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به درخواست آن‌ها رسیدگی شود.

کلام پایانی

انتخاب تعمیرکار از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر تخصص، دقت و توانایی کافی را برای تعمیر پکیج دیواری را نداشته باشند، ممکن است شمارا متحمل صرف هزینه‌های گزافی کنند. در این رابطه باید بدانید که تهران سرویس‌کاران نمایندگی رسمی انواع پکیج در تهران و کرج می‌باشد و دارای کادری مجرب و آموزش‌دیده است و شما می‌توانید برای رفع مشکل خود با متخصصین ما تماس بگیرید، آن‌ها در اسرع وقت برای رفع مشکل شما اقدام می‌کنند و پکیج شمارا در محل تعمیر خواهند کرد.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *