چرا پکیج آب گرم نمی‌کند؟ (راه‌حل‌های رفع گرم نکردن آب در پکیج)

چرا پکیج آب گرم نمی‌کند؟ (راه‌حل‌های رفع گرم نکردن آب در پکیج)

هیچ‌چیز به‌اندازه این موضوع نمی‌تواند حال شمارا خراب کند، که در یک صبح سرد زمستانی با آب سرد مجبور شوید دوش بگیرید. اگر با مشکل سرد شدن آب پکیج مواجه شده‌اید، بهتر است با تکنسین‌های ما در تهران سرویسکاران تماس بگیرید. تا مشکل پکیج شما در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود.

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از پکیج‌های دیواری تأمین آبگرم در سریع‌ترین زمان ممکن است. در برخی مواقع این فرآیند دچار مشکل می‌شود. در چنین شرایطی پکیج دیواری قادر به تولید گرمای لازم و گرم کردن آب مصرفی نیست. گرم نکردن آب پکیج به‌ویژه در فصل سرد سال، مشکلات و معضلات بسیار زیادی را برای افراد به وجود می‌آورد. بر همین اساس، با بررسی و شناسایی علت سرد بودن آب پکیج دیواری، می‌توان درصدد رفع این مشکل برآمد. در ادامه عوامل مهم در ایجاد سرد شدن آب مصرفی در پکیج را باهم بررسی می‌کنیم:

چرا پکیج‌ها آب گرم نمی‌کنند؟

۱- خرابی فلوسوئیچ:

در اکثر پکیج‌ها هنگام باز کردن آب گرم مصرفی، چراغ سبز شروع به چشمک زدن می‌کند و یا در برخی از مدل‌های دیگر یک علامت شبیه به شیر آب در صفحه نمایشگر چشمک می‌زند. اگر این نشانگر به‌درستی عمل نکند، احتمال دارد گرم نشدن آب پکیج، به دلیل خرابی فلوسوئیچ یا فلومتر باشد.

راه‌کار: کارکرد اصلی فلوسوئیچ در پکیج برای تشخیص باز و بسته شدن آب گرم مصرفی است. اگر علت گرم نشدن آب پکیج به دلیل خرابی این قطعه باشد برای تشخیص آن یک راهکار وجود دارد، سیم‌های آن را اتصال کوتاه کنید. اگر پکیج روشن شد، پس یعنی اینکه فلوسوئیچ خراب است. البته ما به شما توصیه می‌کنیم که حتماً با متخصصین این امر در تهران سرویسکاران تماس بگیرید و از راهنمایی آنها استفاده کنید.

۲- افت و نوسان فشار گاز:

پایین آمدن و افت فشار، یکی از مهم‌ترین علت‌های گرم نکردن آب پکیج محسوب می‌شود. هنگامی‌که فشار گاز پایین باشد، مانع از رسیدن انرژی لازم به پکیج می‌شود و همین امر باعث کاهش ارتفاع شعله شده و دمای آب پکیج کم می‌شود. معمولاً این مشکل در شهرهای بزرگ به‌ویژه با شروع فصل سرما بروز پیدا می‌کند.

مقاله مرتبط:  آموزش تغییر فصل پکیج بوتان

راهکار: در ابتدا می‌بایست فشار گاز ورودی به منزل را موردبررسی قرارداد. در صورت محسوس بودن افت فشار، استفاده از آبگرم در خارج از ساعت‌های پیک مصرف، کمک بسزایی در حل این مشکل به شما می‌کند. چنانچه فشار گاز ورودی مطلوب و مناسب باشد، باید از باز بودن اتصالات و شیرها و دستگیره‌های گاز اطمینان حاصل کرد.

۳- رسوب گرفتگی مبدل ثانویه:

ایجاد رسوب در مبدل پکیج یکی دیگر از علل گرم نکردن آب پکیج محسوب می‌شود. وجود رسوب در دستگاه با کاهش و افت فشار آب، ارتباط مستقیم دارد.

راهکار: برای از بین بردن رسوبات از سطح مبدل حرارتی پکیج، شستشوی این بخش با آب و اسید، از راهکارهای کاربردی است. به‌منظور تخصصی بودن این فرآیند، لازم است که اسید شویی پکیج زیر نظر متخصصان متبحر انجام شود. لازم به ذکر است که بدانید انجام سرویس‌های دوره‌ای پکیج، بسیاری از مشکلات احتمالی دستگاه را برطرف می‌نماید.

۴- خرابی سنسور NTC

یکی دیگر دلایل مهم گرم نکردن آب پکیج ، خرابی سنسور NTC است. این سنسور برای تشخیص دما در ساختار پکیج کاربرد دارد. بروز اختلال در سنسور دما، سبب اعلام اشتباهی دما به برد دستگاه و قطع شعله و سرد شدن آب پکیج می‌شود.

راهکار: برای اطمینان حاصل کردن از سلامت سنسور دما، تکنسین‌ها با استفاده از یک اهم‌متر، مقاومت دستگاه را موردسنجش قرار می‌دهند. عدم‌تغییر دما در اثر افزایش با اهم‌متر یا صفر بودن مقاومت، حکایت از خرابی سنسور دمای پکیج دارد.

۵- هواگیری لوله‌ها:

هوا داشتن لوله‌ها از دیگر دلایل گرم نکردن آب پکیج محسوب می‌شود. وجود هوا در لوله‌های داخلی دستگاه باعث به وجود آمدن این مشکل در پکیج می‌شود.

راهکار: با انجام هواگیری پکیج می‌توان این مشکل را برطرف نمود.

مقاله مرتبط:  آیا هزینه تعمیر پکیج با صاحب‌خانه است یا مستاجر؟

۶- خراب شدن شیر سه طرفه:

در ساختار پکیج‌ها، قطعه‌ای با عنوان شیر سه طرفه وجود دارد. اختلال در این بخش موجب باز و بسته نشدن درست شیر و وارد نشدن آبگرم به مبدل ثانویه دستگاه می‌شود.

راهکار: ابتدا باید از رسیدن برق 220 ولت به شیر سه طرفه اطمینان پیدا کنید. سپس با قرار دادن پکیج در حالت زمستانه و باز کردن آبگرم، از عملکرد صحیح زبانه‌ها اطمینان حاصل نموده و در صورت اختلال در این قسمت، باید شیر را بازکرده و مورد رسوب‌زدایی و شستشو قرارداد.

۷- سوختن برد دستگاه

یکی دیگر از عواملی که باعث گرم نشدن آب مصرفی در پکیج دیواری می‌شود سوختن برد الکتریکی دستگاه است. نوسانات الکتریکی، کثیفی و نشست گردوغبار، از عامل‌های اصلی خرابی و معیوب شدن برد پکیج محسوب می‌شود. در صورت معیوب شدن برد، پکیج روشن‌شده اما شروع به‌کار نمی‌کند.

راهکار: تعمیر و تعویض برد الکتریکی پکیج‌های دیواری، یک فرآیند مهارتی و کاملاً تخصصی است. به راین اساس، برای رفع مشکل ایجادشده لازم است که از کارشناسان فنی و متخصص و باتجربه در تهران سرویسکاران کمک بگیرید.

۸- خراب شدن سوپاپ بای پاس :

گاهی اوقات، معیوب شدن سوپاپ به ای پاس در پکیج، می‌تواند دلیلی بر سرد شدن آب باشد. روان و راحت کردن پروسه گردش آب در پکیج، از وظایف سوپاپ به ای پاس محسوب می‌شود، خارج شدن این سوپاپ از حالت خود، گردش آب مدار گرمایش و درنهایت جریان آب سرد را به دنبال دارد.

سرویس روتین پکیج‌ها :

لازم است که بدانید که عوامل مختلفی در گرم نشدن آب پکیج دخیل است که با انجام سرویس‌های دوره‌ای و چک کردن تمام موارد ازجمله اتصالی یا قطع جریان برق دستگاه، مختل شدن تنظیمات پمپ، معیوب بودن شیرهای پکیج دیواری، خرابی دودکش، نامناسب بودن لوله‌کشی، بروز خرابی در پتانسیومتر و رسوب گرفتگی دریچه مخصوص آب می‌توان این مشکل بزرگ را برطرف کرد.

مقاله مرتبط:  آیا پکیج شیر اطمینان دارد؟ شیر اطمینان چیست و چه کاربردی دارد؟

پکیج‌ها به دلیل اینکه جزو وسایل مصرفی محسوب می‌شود و استهلاک بالایی دارد. با انجام سرویس‌های دوره‌ای منظم می‌توانید از فرسوده‌شدن آن جلوگیری کرده و عمر دستگاه خود را چند برابر کنید.

تعمیرات و سرویس پکیج باید توسط تکنسین متخصص انجام شود. چراکه تعمیرات غیرتخصصی عواقب بدی دارد و امکان ایجاد مشکلات بزرگ‌تر یا خرابی مجدد دستگاه را به وجود می‌آورد. همچنین گاهی اوقات برای تعمیر و سرویس دستگاه به قطعات اصلی نیاز داریم. قطعات اصل و غیر اصل در بسته‌بندی‌های مشابه در بازار وجود دارند، بنابراین تشخیص آن توسط تعمیرکاران غیرمتخصص سخت است.

ازآنجایی‌که ما نمایندگی ایران رادیاتور هستیم، تعمیرات تخصصی پکیج ایران رادیاتور را انجام می‌دهیم.

علاوه بر نمایندگی ایران رادیاتور، نمایندگی بوتان هم هستیم و تعمیرات تخصصی پکیج بوتان را هم انجام می‌دهیم.

کلام پایانی:

پکیج‌ها از مهم‌ترین لوازم در امر سیستم گرمایشی و تولید آب گرم مصرفی در منازل و ساختمان‌ها محسوب می‌شوند. به دلیل اینکه جزو وسایل مصرفی هستند، استهلاک بالایی دارند. با انجام سرویس‌های دوره‌ای منظم می‌توانید از فرسوده‌شدن آن جلوگیری کرده و عمر دستگاه خود را چند برابر کرد. تهران سرویسکاران، دارای کادری مجرب و آموزش‌دیده هستند. آن‌ها تمام محلات استان تهران و البرز را تحت پوشش‌دارند و آماده خدمت‌رسانی هستند.

شما می‌توانید به‌وسیله تماس تلفنی از قیمت و تعرفه‌ی تعمیرات و سرویس انواع مدلهای پکیج آگاه شوید. گذاشتن درخواست در سایت تهران سرویسکاران راهی دیگر برای ثبت درخواست شما است و ما در اسرع وقت درخواست شمارا اجابت می‌کنیم و یک تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه را برای شما اعزام می‌کنیم.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *