حداقل طول استاندارد دودکش پکیج چقدر است؟

حداقل طول استاندارد دودکش پکیج چقدر است؟

نصب و راه‌اندازی صحیح یک پکیج برای بهره‌مندی کامل از امکانات آن نقش مهمی دارد. یکی از تجهیزاتی که رعایت اصول در راه‌اندازی آن بسیار ضرورت دارد دودکش پکیج است و همچنین در هنگام سرویس پکیج، یکی از مواردی که جزو خدمات تعمیر پکیج است و موردبررسی قرار می‌گیرد وضعیت دودکش و رفع مشکلات ناشی از نصب غیراصولی و خرابی آن در مدت استفاده است.

قبل از نصب و راه‌اندازی پکیج باید همه مراحل نصب و مخصوصاً نصب دودکش برای افراد تفهیم شده باشد. در این مطلب قصد داریم جنبه‌های مختلف نصب دودکش پکیج را بررسی کنیم؛ از نصب دودکش پکیج فن دار گرفته تا دودکش پکیج بدون فن و ایمنی دودکش پکیج و فاصله ارتفاع آن را موردبررسی قرار دهیم.

نکات نصب دودکش پکیج فن دار:

طراحی انواع پکیج دیواری فن دار به‌گونه‌ای است که به دودکش نیاز ندارد. این پکیج‌ها هوای لازم برای سوختن را از محیط آزاد می‌گیرند. به همین دلیل در نصب دودکش پکیج فن دار از دودکش مخصوص دوجداره استفاده می‌شود. این دودکش باید حتماً در فضای آزاد باشد، و نباید به داخل دودکش ساختمان متصل شود.

در حالت کلی بخشی از عملکرد دودکش پکیج به دلیلی اینکه پرشر سوئیچ هوا که تحت کنترل کامل برد پکیج است وضعیت خروج بدون نقص احتراق از این وسیله را موردبررسی قرار می‌دهد، به صحت اجرای وظایف این قطعه وابسته است.

قطر جداره داخلی این دودکش پکیج 6 سانتی‌متر است. دودکش پکیج فن دار دود دستگاه را از طریق لوله داخلی به محیط بیرون برمی‌گرداند. قطر جداره خارجی دودکش پکیج فن دار نیز 10 سانتی‌متر است. وظیفه این لوله تأمین هوای تازه برای احتراق است. فراموش نکنید که هنگام نصب دودکش پکیج فن دار، هرگز نباید جداره بیرونی دودکش را جدا کنید.

مقاله مرتبط:  آیا هزینه تعمیر پکیج با صاحب‌خانه است یا مستاجر؟

اگر فاصله پنجره یا دیوار خارجی تا پکیج از لوله دودکش دوجداره پکیج شما بزرگ‌تر است، باید از زانو استفاده کنید و یا از لوله رابط مخصوص دوجداره استفاده کنید. حداکثر طول دودکش پکیج فن دار 4 متر افقی است. بنابراین باید به ازای هر زانو، 1 متر از 4 متر لوله دودکش کم کنید.

به دلیل اینکه قدرت فن پکیج برای 4 متر طراحی‌شده است، اگر طول دودکش کمتر باشد، هوای ورودی بیشتر از نیاز محفظه احتراق بوده و پکیج سریع روشن نخواهد شد. برای رفع این مشکل باید از حلقه‌های فلزی که مخصوص این است استفاده شود. این دو حلقه برای کاهش هوای ورودی کاربرد دارند.

نکات ایمنی در نصب دودکش پکیج فن دار:

در صورت نصب پکیج باید دودکش پکیج فن دار را به سمت دودکش داخل دیوار هدایت کنید، اگر دودکش در داخل دیوار دوجداره باشد، باید از دودکش دوجداره استفاده کنید. ولی اگر دودکش داخل دیوار دوجداره نباشد، فقط کافی است سوراخی در دیوار مجاور پکیج ایجاد، و دودکش دوجداره را مستقیماً به خارج دیوار هدایت کنید.

اگر پکیج درون منزل نصب‌شده باشد، و از دودکش یک‌جداره استفاده شود، اکسیژن داخل ساختمان کاهش پیدا می‌کند. البته کاهش اکسیژن ساختمان به‌اندازه انتشار دی‌اکسید کربن خطرناک نیست. در این حالت می‌توان باکمی باز گذاشتن پنجره‌ای نزدیک به پکیج این مشکل را برطرف کرد.

روی پکیج‌های فن دار و کنار خروجی دودکش پکیج دیواری نیز دو قاب کوچک با قطر 10 سانتی‌متر وجود دارد، که برای تأمین اکسیژن از خارج ساختمان کاربرد دارند. برای این کار کافی است یک دودکش با قطر 10 سانتی‌متر روی آن‌ها نصب کرد تا اکسیژن لازم برای احتراق تأمین شود.

طریقه نصب دودکش پکیج بدون فن:

هنگام نصب دودکش پکیج بدون فن حتما باید از تبدیل افزایش قطر بعد از پکیج و قبل از دودکش نیز استفاده کنید، تا قطر دودکش پکیج بدون فن از قطر خروجی دودکش پکیج بیشتر باشد و برای نصب دودکش پکیج بدون فن، باید قطر حداقل 15 سانتی‌متر را برای دودکش در نظر گرفت.

مقاله مرتبط:  بیشترین ظرفیت پکیج دیواری چقدر است؟

حداقل ارتفاعی که برای دودکش پکیج دیواری بدون فن باید باشد 30 سانتی‌متر است. در نصب این نوع پکیج، پیش از ورود دودکش به دیوار، ارتفاع دودکش باید حداقل 2 برابر میزان افقی آن باشد.

عدم استفاده از دودکش مشترک نیز یکی دیگر از قوانین نصب دودکش پکیج است. لازم به ذکر است که باید دودکش پکیج در تراس را با یک پوششی مناسب مانند فویل یا چسب فویل عایق‌بندی کنید.

بنابراین اجرای و نصب دودکش پکیج و مجموعه این وسیله گرمایشی پرکاربرد را بهتر است به افراد متخصص و آموزش‌دیده در این زمینه بسپارید. برای اطلاع از نصب برندهای مختلف انواع پکیج می‌توانید با ثبت سفارش رایگان در سایت تهران سرویسکاران استعلام قیمت بگیرید.

استانداردها و قوانین نصب دودکش پکیج چیست؟

  • در محل‌هایی که دودکش مناسب وجود نداشته و یا دودکش موجود در ساختمان از کشش مناسبی برخوردار نباشد، باید حتماً از پکیج دیواری فن دار استفاده شود.
  • حداقل قطر دودکش ۱۰ سانتی‌متر است. لازم است بدانید که قطر واقعی بیشتر، متناسب با وسیله گازسوز بایستی محاسبه گردد.
  • قطر لوله‌های رابط باید مساوی و یا بزرگ‌تر از دهانه خروجی کلاهک تعدیل باشد.
  • شیب لوله رابط دودکش یک سانتیمتر در هر 30 سانتی متر طول افقی دودکش به سمت بالا است.
  • لوله رابط دودکش در همان فضائی نصب شود که دستگاه در آن قرار دارد و با بست و تکیه‌گاه به اجزاء ساختمان ثابت و مهار گردد.

نحوه خدمات سریع و ثبت سفارش آنلاین در تهران سرویسکاران:

تهران سرویسکاران برای کسانی که به دلیل نصب، سرویس و تعمیر پکیج خود به دنبال تعمیرکار مجرّب و آموزش‌دیده هستند، بهترین تعمیرکاران و کامل‌ترین خدمات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. شما می‌توانید به‌وسیله تماس تلفنی از قیمت و تعرفه‌ی نصب، تعمیرات و سرویس انواع مدل‌های پکیج آگاه شوید.

مقاله مرتبط:  برای نصب پکیج چه باید کرد؟

گذاشتن درخواست در سایت تهران سرویس‌کاران راهی دیگر برای ثبت درخواست شما است و شرکت در اسرع وقت درخواست شمارا اجابت می‌کند و یک تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه را برای شما اعزام می‌کند.

تکنسین‌های این مجموعه دارای چندین سال تجربه کار عملی در حوزه تعمیرات انواع لوازم گرمایشی ازجمله انواع پکیج هستند، هرساله با گذراندن دوره‌های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل‌های لوازم‌خانگی، مناسب‌ترین فرد جهت تعمیر پکیج شما هستند.

ما در تهران سرویسکاران، نمایندگی بوتان و نمایندگی ایران رادیاتور هستیم.

کلام پایانی:

امروزه در اکثر خانه‌ها و ادارات، پکیج به‌عنوان ضروری‌ترین وسیله است، چراکه کار گرمایش آب و محیط را به خوبی انجام می‌دهد. این سیستم با توجه به قیمت بالایی که دارد باید به سرویس و نگهداری آن اهمیت بدهید. با نصب درست و سرویس به‌موقع پکیج، از وجود مشکلات جدی می‌توانید جلوگیری کنید.

تهران سرویسکاران یکی از نمایندگی‌های مجاز نصب و سرویس انواع پکیج در تهران و کرج است که سابقه بی‌نظیری در امر تعمیر انواع پکیج را دارد. تهران سرویس‌کاران از نیروهای مجرب و متخصص برای تعمیر پکیج استفاده می‌کنند. تکنسین‌های تهران سرویس‌کاران با انجام خدمات تخصصی و با نیروهای مجرب و باتجربه و دوره‌دیده آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *