تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به اقتضای شما بررسی شود، ظرفیت پکیج، نوع آن و یا فن دار و بدون فن بودن پکیج است.

در این بخش از مقالات تهران سرویس‌کاران قرار است به بررسی و توضیح پکیج‌های فن دار و تفاوت آنها با نوع بدون فن صحبت کنیم. در این صورت شما می‌توانید بهترین انتخاب را برای موقعیت مخصوص خود داشته باشید.

کاربرد فن در پکیج‌های فن دار:

قبل از هر چیز احتمالاً باید بدانید که فن در پکیج فن دار به چه صورت عمل می‌کند. برخلاف تصور فن‌ها در این سیستم وظیفه خنک‌کنندگی نداشته و لزوماً برای خارج کردن محصولاتی که به علت احتراق و سوختن انرژی لازم برای گرم کردن سیستم مصرف‌شده است به‌کار می‌رود.

در این شرایط شما باید بدانید که فن‌ها، گازهایی که در این سیستم‌ها ایجادشده است را به کمک انرژی فشرده‌شده، به خارج از سیستم منتقل می‌کنند.

با توجه به توضیحات فوق احتمالاً باید متوجه شده باشید که پکیج‌های فن دار شرایط مخصوصی را برای نصب کردن می‌طلبند که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

پکیج بدون فن چگونه عمل می‌کند؟

پس از سخنانی که تاکنون مطرح کردیم، سؤالی که پیش می‌آید این است که پکیج‌های بدون فن چگونه عمل می‌کنند؟

درصورتی‌که قابلیت فن در پکیج وجود نداشته باشد، محصولاتی که از طریق سوخت انرژی حاصل می‌شود به کمک دودکش از سیستم خارج می‌شود. به همین دلیل است که این سیستم را نمی‌توان در فضاهای بسته نصب کرد. در ادامه به توضیح تفاوت‌هایی که در هنگام نصب پکیج‌های فن دار و بدون فن وجود دارد و تفاوت در کارکرد کلی آنها را توضیح می‌دهیم.

مقاله مرتبط:  مزایا و معایب خرید انواع پکیج زمینی

پکیج‌های فن دار و بدون فن در چه موقعیت‌هایی مناسب‌تر است؟

برای نصب پکیج‌های فن دار بهتر است محیط‌های سرباز را انتخاب کنید. برای مثال بالکن و یا حیاط منزل برای این سیستم‌ها مکان‌های مناسبی به‌حساب می‌آید. به علت نوع کارکرد این پکیج‌ها درصورتی‌که دودکش مناسب در منزل نداشته باشید، بهترین گزینه پکیج‌های فن‌دار است. و به‌طورکلی بهتر است از این محصولات زمانی استفاده کنید که محل نصب آنها به‌صورت کارشناسی بررسی‌شده باشد.

این در حالی است که پکیج‌های بدون فن معمولاً برای مکان‌هایی مورداستفاده قرار می‌گیرد که موقعیت مناسب و کافی برای قرار دادن دودکش‌های مختلف را داشته باشد. موقعیتی برای نصب لوله‌هایی که نسبتاً بلند و استاندارد باشند نیز ازجمله معیارهایی است که باید قبل از نصب پکیج به آن دقت کرد.

پکیج فن‌دار بخریم یا بدون فن؟

برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم که نمی‌توان پاسخی قطعی داد. پکیج‌های بدون فن و یا فن دار هرکدام مزایا و معایب خاص خود رادارند که با توجه به موقعیت و درخواست شما می‌توان از برخی از معایب چشم‌پوشی کرده و بهترین انتخاب را داشت.

برای مثال اینکه پکیج‌های فن دار را باید در محیطی باز نصب کرد و از قرار دادن آن در مکان‌های سربسته جلوگیری کرد، شاید برای برخی افراد مشکل‌آفرین باشد. بااین‌حال پکیج‌های بدون فن، مکانی را می‌طلبند که بتوان برای آن‌ها لوله‌های بزرگ را تعبیه کرد.

شما می‌توانید با توجه به شرایط منزل و یا محل کار خود، ویژگی‌ها و شرایط هرکدام از پکیج‌ها را بررسی کرده و یا از کارشناسان باتجربه در این زمینه کمک بگیرید که بهترین انتخاب را داشته باشید.

مقاله مرتبط:  راهنمای خرید پکیج، کدام پکیج دیواری خوب است؟

تفاوت‌های پکیج فن دار و بدون فن در چیست؟

برای انتخاب باید تفاوت این دو پکیج را با یکدیگر مقایسه کنید.

شاید بتوان گفت مهم‌ترین تفاوتی که در پکیج فن دار و بدون فن وجود دارد، قطر دودکش آنهاست. قطر دودکش بدون فن باید تا حدود ۱۵ سانتی‌متر و ارتفاع آن تقریباً ۳ سانتی‌متر باشد.

معمولاً پکیج‌های فن دار به‌صورت دو جداره ساخته می‌شوند تا به این صورت بهترین کارایی را برای شما داشته باشند. این در حالی است که جنس دودکش پکیج بدون فن باید از سیمان بوده و به‌صورتی نصب گردد که در داخل دیوار ساختمان باشد.

باید بدانید که تهویه هوا در پکیج‌های فن دار و بدون فن با یکدیگر متفاوت است. برای مثال در پکیج‌های بدون فن همان‌طور که در مطالب فوق ذکر شد، محصولات احتراق از طریق دودکش به سمت بالا هدایت‌شده و خارج می‌شود. اما در پکیج‌های فن دار، وسیله‌ای وجود دارد به نام فلنج فن که سیستم به‌وسیله آن می‌تواند مواد حاصل از سوختن انرژی داخل سیستم را از بین برده و هوای جدید وارد پکیج کند. شاید دلیل این امر که پکیج‌های فن دار کمی پر سر و صداتر از نوع دیگر هستند به همین دلیل است.

فراموش نکنید که با اطلاعات فوق، پکیج‌های فن دار و بدون فن باید در مکان‌های مختلفی نصب شوند. این مسئله برای افرادی که برای نصب پکیج دچار محدودهایی هستند، حائز اهمیت است. چراکه ممکن است پس از خرید محصول در هنگام استفاده دچار مشکل شوند.

ترجیح داده می‌شود که برای نصب پکیج‌های بدون فن، فضای ساختمان بیشتر از ۸۰ متر باشد. در غیر این صورت برای راه‌اندازی سیستم پکیج‌های بدون فن می‌توان از ابزار مخصوص خروج هوا استفاده کرد.

مقاله مرتبط:  از کجا بفهمیم برد پکیج سوخته است؟ روش‌های تست سلامت برد پکیج

همچنین فراموش نکنید که برای استفاده از پکیج‌های بدون فن لازم است در ساختمان از درزبندهای محکم و یا پنجره‌های دوجداره استفاده‌نشده باشد.

درصورتی‌که تصمیم دارید از پکیج‌های فن دار استفاده کنید بهتر است بدانید که دودکش دوجداره این سیستم، باید حتماً در معرض هوای آزاد قرار داشته باشد.

سخن پایانی:

با توجه به توضیحات فوق درباره دو نوع پکیج فن دار و بدون فن، باید دانسته باشید که برای امور مختص شما چه نوع پکیج قابلیت استفاده بهتری داشته و خدمت بیشتری به شما می‌رساند.

در این زمینه می‌توانید با مراجعه به سایت تهران سرویس‌کاران، اطلاعات بیشتری را کسب کرده و یا با تماس با این مجموعه از خدمات مربوط به نصب پکیج و یا تعمیر آنها مطلع شوید.

تهران سرویس‌کاران می‌تواند خدمات تخصصی در این زمینه را به بهترین شکل به شما ارائه دهد. ما نمایندگی بوتان و نمایندگی ایران رادیاتور هستیم. تمام خدمات تعمیر پکیج بوتان و تعمیر پکیج ایران رادیاتور را انجام می‌دهیم.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *