محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای موقعیت شما ممکن است مزایا و معایب داشته باشد. در این بخش از مقالات تهران سرویس‌کاران، قرار است به توضیح یکی از مهم‌ترین مواردی که باید قبل از خرید به آن توجه کنید بپردازیم.

دقت کردن به ظرفیت پکیج چه اهمیتی دارد؟ پکیج‌های ۲۴ هزارتا چه محدوده‌ای پاسخگویی دارد؟

ظرفیت پکیج‌ها که با توجه به میزان نیاز شما نسبت به محدوده گرمایش انتخاب می‌شود، ازجمله مواردی به‌حساب می‌آید که باید قبل از خرید به‌صورت کارشناسی موردبررسی قرار دهید.

ظرفیت پکیج چه مفهومی دارد؟

برای اینکه متوجه شویم محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه اندازه‌ای است، ابتدا لازم است درباره ظرفیت هر پکیج و مفهوم آن به صحبت بپردازیم.

همان‌طور که از معنای عمومی این عبارت برمی‌آید، ظرفیت به معنای گنجایش است و این عبارت در پکیج‌ها به‌صورت تخصصی به مقدار بازدهی این کالاها اطلاق می‌شود.

معمولاً ظرفیت پکیج‌ها را با واحد اندازه‌گیری کیلووات می‌سنجند و پکیج‌های مختلف با توجه به‌اندازه و کارایی که از آنها انتظار دارید، در ظرفیت‌های ۲۴ هزار، ۲۲ هزار و حتی تا ۳۵ هزار در دسترس شما قرار می‌گیرند.

دلیل اهمیت ظرفیت پکیج‌ها، به هزینه‌های لازم جهت تأمین سوخت مصرفی آنها، میزان راندمانی که از این محصولات انتظار دارید و یا همان محدوده گرمایشی است که احتیاج دارید، اطلاق می‌شود.

دقت داشته باشید که در صورت انتخاب ناکارآمد برای محیط مدنظر، نه تنها احتیاج شما از میزان گرما برطرف نخواهد شد، بلکه طول عمر دستگاه نیز ممکن است به حداقل برسد.

مقاله مرتبط:  از کجا بفهمیم پکیج رسوب گرفته یا خیر؟

عوامل وابسته به ظرفیت دستگاه:

برای اینکه بیشتر متوجه اهمیت ظرفیت پکیج‌ها باشید، باید بگوییم که عوامل مؤثر دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند ظرفیت دستگاه را تحت تأثیر قرار دهند.

برای مثال می‌توان از تعداد پره‌های مشعل، اندازه مبدل‌های پکیج، نوع منبع انبساط و یا قدرت فن دستگاه نام برد.

برای مثال هرچه تعداد پره‌های یک سیستم بیشتر باشد، آن سیستم، احتمالاً ظرفیت بالاتری دارد. به همین دلیل احتمالاً فن دستگاه نیز قدرت بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر دو مورد فوق باید بگوییم که میزان منابع انبساط نیز بستگی به‌قدرت و ظرفیت است که یک پکیج ممکن است داشته باشد.

عوامل تأثیرگذار بر ظرفیت پکیج‌های ۲۴ هزار:

بسیاری از موارد دیگر علاوه بر قدرت بازدهی، بر انتخاب پکیج‌های مختلف تاثیر گذار است. بررسی این عوامل از طرف شما و یا از سوی متخصصان باعث می‌شود شما بهترین انتخاب را داشته و از حداکثر ظرفیت پکیج ۲۴ هزار استفاده کنید.

در اولین قدم متراژ ساختمان است. درصورتی‌که ساختمان مدنظر شما با متراژ نسبتاً بالا است، احتمالاً پکیج‌های ۲۴ هزار برای کار شما مناسب نیست.

باید دقت کنید که محیطی که برای آن به انتخاب پکیج می‌پردازید، مسکونی است و یا برای امور تجاری به پکیج احتیاج دارید. معمولاً در ساختمان‌های مسکونی میزان گرمای مصرفی به علت متراژ، کمتر از ساختمان‌های تجاری و یا اداری است. و یا در برخی مواقع با توجه به نیاز شما شاید ساختمانی که شما در آن سکونت داشته باشید، گرمای بیشتری احتیاج داشته باشد.

اینکه شما در چه موقعیت اقلیمی قرار دارید و آب‌وهوای محل سکونت شما چگونه است، ظرفیت پکیج را تا حدود نسبتاً زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهد. قطعاً محیط‌هایی با اقلیم گرم، ظرفیت متفاوتی می‌طلبند.

مقاله مرتبط:  روش اصولی هواگیری پکیج ایران رادیاتور (طرز هواگیری پکیج ایران رادیاتور)

اینکه افراد ساکن در ساختمان اغلب چه دمایی را می‌پسندند نیز بر روی انتخاب شما تأثیر می‌گذارد. آیا شما جزو افرادی هستید که دمای خیلی گرمی را می‌پسندید؟ در این شرایط ممکن است پکیج ۲۴ هزار برای شما مناسب نباشد.

تعداد اتاق‌ها در ساختمان تجاری و یا مسکونی و یا تعداد رادیاتورهایی که شما در ساختمان استفاده می‌کنید نیز در انتخاب ظرفیت پکیج مورداستفاده شما تأثیرگذار است. هرچه تعداد اتاق‌ها بیشتر باشد، طبیعتاً تعداد رادیاتورها بیشتر می‌شود و میزان انرژی و ظرفیت بیشتری برای گرم کردن آنها موردنیاز است.

درنهایت اهمیت دارد که میزان عایق‌بندی ساختمان شما به چه صورت است. اگر عایق‌بندی ساختمان شما تا اندازه طبیعی و نرمال است، احتمالاً گرمای پکیج ۲۴ هزاری که شما تهیه می‌کنید، تا اندازه زیادی در محل ساختمان باقی‌مانده و خارج نمی‌شود. پس باید توجه کنید که عایق‌بندی ساختمان، دیوار و پنجره‌ها به چه صورت است.

چگونگی محاسبه ظرفیت پکیج‌های ۲۴ هزار:

همان‌طور که در مطالب فوق بیان کردیم، ظرفیت پکیج به معنای میزان بازدهی آنهاست. این جمله به این معنی است که هر سیستم با توجه به ظرفیتی که دارد، می‌تواند تا چه محدوده‌ای را مورد پوشش قرار دهد.

با توجه به قسمت قبل، سیستم پکیج با واحد اندازه‌گیری کیلووات سنجیده می‌شود در اینجا لازم است ذکر کنیم که هر یک کیلووات قدرت، توانایی پوشش دهی یک مترمکعب فضا را دارد.

در این صورت می‌توان گفت که پکیج‌های ۲۴ هزار، قابلیت استفاده در مکان‌های مسکونی با نهایتاً ۱۵۰ مترمربع فضا دارد. درصورتی‌که فضای منزل شما و یا محلی که می‌خواهید از پکیج استفاده کنید بزرگ‌تر باشد باید پکیج‌هایی با ظرفیتی بیشتر از ۳۱ کیلووات استفاده کنید.

مقاله مرتبط:  از کجا بفهمیم پمپ پکیج خراب است؟ روش‌های تست سلامت پمپ پکیج

در اینجا لازم به ذکر است که پکیج‌های دیواری ۲۴ هزار، برای محیط‌هایی با مساحت ۳۰۰ متر به بالا جواب نمی‌دهد و بهتر است در این زمان از پکیج‌های زمینی استفاده کنید تا کارایی بهتری برای شما داشته باشد و طول عمر پکیج کاسته نشود.

افراد متخصص برای بررسی دقیق‌تر محاسبه ظرفیت پکیج، معمولاً از نرم‌افزارهای مخصوص بهره برده تا ظرفیت مناسب و محدوده گرمایی هر پکیج را به شما اعلام دارند. بسیاری از افراد این محاسبات را از طریق فرمول‌های دستی انجام داده و توضیحات لازم را در این جهت به شما می‌دهند.

سخن پایانی:

در این بخش از مقالات تهران سرویس‌کاران به ظرفیت پکیج‌ها و محدوده گرمایی پکیج ۲۴ هزار صحبت کردیم. عوامل مؤثر بر پکیج برای محیط مدنظر شما باید به‌دقت از سوی کارشناسان بررسی شود. تهران سرویس‌کاران می‌تواند در این زمینه به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

تهران سرویس‌کاران برای تعمیرات مربوط به پکیج‌ها همیشه در خدمت شما خواهد بود.

مقالات مرتبط

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *