بار استاندارد پکیج چقدر باید باشد؟

بار استاندارد پکیج چقدر باید باشد؟

برای بررسی علت‌های بالا رفتن بار پکیج بهتر است بدانیم که بار پکیج که همان میزان فشار داخل دستگاه است و اندازه استاندارد آن بایستی در محدوده 1 الی 2 بار باشد. شما باید به‌طور منظم فشار نمایش داده‌شده بر روی دستگاه را چک کنید تا مطمئن شوید فشار دستگاه ثابت است. در غیر این صورت اگر درجه فشار برای مدت طولانی روی صفر بماند و پکیج کار کند آسیب جدی به پمپ و قطعات دیگر آن می‌رسد.

گاهی فشار پکیج تغییر می‌کند و کم و یا زیاد می‌شود در اینجا به شما آموزش می‌دهیم که چطور فشار پکیج دیواری خود را تنظیم کنید و در صورت بروز مشکل با ایرادهای احتمالی آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عیب‌یابی پکیج دیواری و سرویس و تعمیر پکیج خود می‌توانید با تهران سرویسکاران تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل پکیج شمارا برطرف کنند.

دلایل بالا رفتن بار یا فشار در پکیج دیواری چیست؟

۱- باد نداشتن منبع انبساط پکیج:

بیشترین دلایل بالا رفتن بار پکیج، باد نداشتن یا خرابی منبع انبساط پکیج است. منبع انبساط از دو بخش هوا و آب تشکیل‌شده است که توسط یک دیافراگم لاستیکی از هم جدا می‌شوند و شبیه یک بالشتک فلزی است که در پشت پکیج قرارگرفته است.

وظیفه منبع انبساط ثابت نگه‌داشتن بار یا فشار پکیج در هنگام روشن بودن و کار کردن پکیج است و به این صورت است که در یک سمت جداره آن، هوا با فشار 1 بار و در سمت دیگر آن آب مدار رادیاتور با فشار 1.5 بار قرار دارد. وقتی‌که آب مدار رادیاتور تا 85 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود، 3 درصد به حجم آن اضافه می‌شود، در این هنگام این حجم اضافی لاستیک دیافراگم را به سمت هوافشرده کرده و جای خود را باز می‌کند. درنتیجه طبق قانون بویل فشار اضافه نمی‌شود زیرا حجم با افزایش دما اضافه‌شده است حال اگر داخلش باد نداشته باشد عملکرد آن دچار مشکل می‌شود.

مقاله مرتبط:  آموزش تعمیر شیر سه طرفه پکیج بوتان

۲- خراب بودن منبع انبساط پکیج:

اگر لاستیک دیافراگم سوراخ باشد، وقتی پکیج شروع به‌کار کردن کند و دمابالا رود، بار دستگاه نیز افزایش می‌یابد. بنابراین اگر هنگام روشن شدن دستگاه و تشکیل شعله و بالا رفتن دما، بار آن نیز افزایش پیدا کند و هنگام خاموش شدن دستگاه عقربه فشار به حالت اولیه خود برگردد، بدون شک علت آن خرابی منبع انبساط است.

راه دیگر برای اینکه متوجه شوید منبع انبساط خراب است یا نه این است که برای تست خراب بودن منبع انبساط می‌توان سوزن والف هوای آن را فشار دهید، اگر به‌جای هواآب از آن خارج شد در این صورت منبع انبساط خراب است و بایستی تعویض شود.

۳- معیوب بودن یا خرابی پمپ پکیج دیواری:

یکی دیگر از دلایلی که باعث بالا رفتن بار پکیج می‌شود، خرابی پمپ دستگاه است. کار اصلی پمپ پکیج به گردش درآوردن آب در مسیر بین پکیج و رادیاتورها است. در صورت معیوب بودن یا خرابی پمپ، آب به خوبی به گردش درنمی‌آید و دما به‌طور ناگهانی بالا می‌رود. این بالا رفتن ناگهانی و سریع دما منجر به بالا رفتن بار یا فشار دستگاه می‌شود.

خرابی پمپ می‌تواند ناشی از خراب بودن یا شکستگی پروانه‌ها یا خود پمپ باشد و یا همچنین ناشی از خرابی برد کنترل دستگاه که وظیفه فرمان دادن به پمپ را بر عهده دارد. شما می‌توانید برای عیب‌یابی پکیج خود از مشاورین ما در تهران سرویسکاران راهنمایی بگیرید.

۴- خرابی یا سوراخ بودن مبدل اولیه و مبدل ثانویه پکیج :

در پکیج‌های تک مبدل، هنگام سوراخ شدن مبدل، آب مصرفی به لایه‌های داخلی آب مدار گرمایش راه پیدا می‌کند که در اصطلاح می‌گویند مبدل از راه به درشده است.

مقاله مرتبط:  آموزش نحوه‌ی ریست کردن پکیج ایران رادیاتور | ری استارت کردن پکیج ایران رادیاتور

در این حالت هنگامی‌که پکیج خاموش است و هنوز شروع به کار نکرده، بار پکیج بالا می‌رود تا جایی که به 3 bar می‌رسد و در این هنگام بار پکیج توسط شیر اطمینان یا شیر 3 بار تخلیه می‌شود.

در پکیج‌های دو مبدلِ، مبدل ثانویه وظیفه گرم کردن آب مصرفی را بر عهده دارد. این مبدل آب مصرفی را توسط آب رادیاتور گرم می‌کند و مسیر حرکت آب مصرفی و آب رادیاتور در مبدل ثانویه خلاف جهت و عمود برهم است و هیچ تداخلی باهم ندارند.

حال اگر مبدل ثانویه در لایه‌های داخلی سوراخ شود ، آب مصرفی به مسیر آب رادیاتور نشت پیدا می‌کند و باعث بالا رفتن بار پکیج در حالت خاموش بودن دستگاه و یا روشن بودن آن می‌شود.

راه‌های پایین آوردن بار یا فشار پکیج به‌طور اضطراری:

  • برای پایین آوردن بار دستگاه در مرحله اول شیر آب سرد ورودی به پکیج را ببندید در مرحله بعدی یکی از شیرهای آب گرم مصرفی را باز بگذارید و در مرحله آخر شیر پرکن، پکیج را بازکنید تا بار دستگاه تخلیه شود و عقربه فشار پایین بیاید.
  • روش دیگر و راحت‌تر که می‌توان به‌آرامی پیچ را هواگیری کرد این است که یکی از رادیاتورها مانند حوله خشک‌کن داخل حمام را بازکنید تا به‌آرامی فشار دستگاه تخلیه شود و عقربه فشار پایین بیاید.

موارد گفته‌شده هم در رابطه با پکیج بوتان و هم در رابطه با پکیج ایران رادیاتور صدق می‌کند.

کلام پایانی

پکیج‌ها از مهم‌ترین لوازم در امر سیستم گرمایشی و تولید آب گرم مصرفی در منازل و ساختمان‌ها محسوب می‌شوند. به دلیل اینکه جزو وسایل مصرفی هستند، استهلاک بالایی دارند. با انجام سرویس‌های دوره‌ای منظم می‌توانید از فرسوده‌شدن آن جلوگیری کرده و عمر دستگاه خود را چند برابر کرد.

مقاله مرتبط:  نحوه روشن و خاموش کردن پکیج

تهران سرویسکاران، دارای کادری مجرب و آموزش‌دیده هستند. آن‌ها تمام محلات استان تهران و البرز را تحت پوشش‌دارند. شما می‌توانید به‌وسیله تماس تلفنی از قیمت و تعرفه‌ی تعمیرات و سرویس انواع مدلهای پکیج آگاه شوید. گذاشتن درخواست در سایت تهران سرویسکاران راهی دیگر برای ثبت درخواست شما است و شرکت در اسرع وقت درخواست شمارا اجابت می‌کند و یک تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه را برای شما اعزام می‌کند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *