آیا پکیج اتوماتیک کار می‌کند؟ راهنمای کامل عملکرد پکیج

آیا پکیج اتوماتیک کار می‌کند؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که طرز کار پکیج دیواری چگونه است؟ آیا پکیج به‌طور اتوماتیک کار می‌کند و خاموش و روشن می‌شود؟

پکیج دیواری وسیله‌ای است که امروزه در بیشتر خانه‌ها دیده می‌شود؛ و آب گرم مصرفی ساختمان‌ها را تأمین می‌کند. پکیج‌ها برخلاف آبگرمکن‌های مخزنی، تقریباً به‌صورت فوری آب گرم موردنیاز را گرم می‌کند.

همراه ما باشید تا با چگونگی کار پکیج‌ها و اینکه آیا به‌صورت اتوماتیک کار می‌کنند یا خیر آشنا شوید.

قطعات مهم در نحوه کار پکیج

  • واحد کنترل الکترونیکی یا همان برد پکیج، مانند مغز پکیج است و عملکرد سایر اجزا را با دستورات به‌موقع و ایمنی بالا کنترل می‌کند.
  • سنسور جریان آب، باز بودن شیر آب را اعلام می‌کند.
  • جرقه زن، با دستور برد برای ایجاد شعله جرقه را ایجاد می‌کند.
  • مبدل حرارتی، یک قطعه فلزی با پره‌ها ولوله باریک مارپیچ است که آب، برای گرم شدن باید از آن عبور می‌کند.
  • الکترود تشخیص شعله وجود شعله در مشعل را تشخیص می‌دهد تا در صورت نبود شعله، برد فرمان قطع جریان گاز را بدهد.
  • پمپ چرخش آب، فشار آب در لوله‌کشی پکیج را کنترل می‌کند.
  • ترموستات با پایش دمای آب، میزان گاز ورودی به مشعل را تنظیم می‌کند.

ما در تهران سرویسکاران، تعمیرات پکیج ایران رادیاتور را به‌صورت کاملاً تخصصی انجام می‌دهیم.

پکیج چگونه کار می‌کند؟

هنگامی‌که شیر آب گرم را باز می‌کنید، سنسور جریان آب را تشخیص می‌دهد. جرقه زن مشعل را روشن می‌کند و مبدل حرارتی آب جاری را گرم می‌کند. برخی از پکیج‌ها یک مبدل حرارتی دومی دارند که با استفاده از گرمای گاز خروجی آب ورودی راکمی گرم می‌کنند. یک ترموستات میزان گازی که به مشعل می‌رود را کنترل می‌کند تا دمای از پیش تعیین‌شده حفظ شود.

سیستم کنترل

قلب یک پکیج یک سیستم کنترل الکترونیکی (ECU) است. واحد ECU همه کارکردهای پکیج را که شامل کنترل دما، جرقه، جریان گاز و مدولاسیون را کنترل می‌کند. و همچنین مسئول ایمنی است، با یک سنسور آتش و قطع کن خودکار گاز که هنگامی‌که مشکلی وجود دارد عمل می‌کند.

مقاله مرتبط:  چرا پکیج خاموش می‌شود؟ چرا پکیج روشن نمی‌شود؟

شروع کار

هنگامی‌که شما شیر آب را باز می‌کنید، سنسور جریان آب که به ECU متصل است، جریان آب را تشخیص می‌دهد و پروسه‌ی گرم کردن آب شروع می‌شود. سنسورهای جدیدتر، حداقل جریان را هم تشخیص می‌دهند. بعضی مدل‌ها دارای فن احتراق هستند که هوا را برای پروسه‌ی احتراق به داخل می‌کشند. در همین زمان، سیستم کنترل جریان گاز را باز و جرقه زن را روشن می‌کند. جرقه زن تا زمانی که سنسور شعله، آتش را تشخیص دهد، جرقه می‌زند. در مواقعی که مشعل در عرض چند ثانیه‌ی کم روشن نشود سیستم کنترل جریان گاز را برای جلوگیری از انباشتگی ناامن گاز قطع می‌کند.

ما در تهران سرویسکاران، تعمیرات پکیج بوتان را به‌صورت کاملاً تخصصی انجام می‌دهیم.

گرم کردن آب

مشعل گاز، گرما را به مبدل حرارتی در عین عبور آب از آن اعمال می‌کند. به این خاطر که آب از یک مسیر مارپیچی عبور می‌کند، آب بیشترین گرمای ممکن را از دیواره‌های مبدل دریافت می‌کند. بعضی مدل‌های پکیج که دارای یک مبدل هستند برای پیش-گرم کردن آب که از گرمای ناشی از گازهای خروجی مشعل استفاده می‌کنند.

مزیت این مدل از پکیج‌ها، بهره‌وری بالای انرژی آن‌ها است، و درعین‌حال دارای قیمت بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر هستند.

کنترل دما پکیج

بیشتر پکیج‌ها دارای حداکثر دمای از پیش تنظیم‌شده هستند. این‌یک احتیاط ایمنی برای جلوگیری از حوادث مترقبه است. باید بدانید که ۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد برای مصارف خانگی متداول است.

ازآنجایی‌که جریان و دمای آب ورودی می‌تواند متفاوت باشد سیستم کنترل میزان گاز مشعل را با کم‌وزیاد کردن تنظیم و تعدیل می‌کند. این تعدیل میزان گاز و شدت شعله همان چیزی است که دمای آب را ثابت نگه می‌دارد. این کارکرد وابسته به دمای آب ورودی و آب خروجی از مبدل است. بعضی از مدل پکیج‌ها دارای کنترلر دمایی هستند که به کاربر اجازه‌ی تنظیم دمای حداقل از پیش تنظیم‌شده‌ی کارخانه‌ای را می‌دهد.

مقاله مرتبط:  صدای کدام پکیج کمتر است؟

این کنترلرها می‌توانند یا روی خود پکیج باشند و یا دورتر از پکیج به صورت باسیم (مثلاً در آشپزخانه، اتاق یا حمام) به آن متصل شده باشند. حتی بعضی از کنترلرها به صورت بی‌سیم هستند و دارای اپ های مخصوص که امکان کنترل با گوشی‌های هوشمند را می‌دهد.

منبع تغذیه

برای جرقه زدن فندک، به‌منظور روشن کردن گاز، واحد پکیج به برق خانه متصل می‌شود. و بعضی از پکیج‌ها دارای توربینی هستند که می‌تواند از جریان آب ورودی برق تولید کرده و استفاده کند. حتی برخی از پکیج‌ها از یک باتری استفاده می‌کنند. پکیج‌های دارای توربین یا باطری نسبت به مدل‌های دیگر این مزیت دارند که در مواقعی که برق قطع باشد کار کنند و آب موردنیاز شمارا گرم خواهد کرد. تنها عیبی که پکیج‌های دارای توربین دارد این است که ازلحاظ ابعادی نسبت به مدل‌های برقی بزرگ‌تر و گران‌تر هستند.

توربین تولید برق پکیج

وقتی شیر آب‌باز می‌شود آب سرد وارد پکیج می‌شود. و جریان آب توسط سنسور تشخیص داده می‌شود و مشعل روشن می‌شود تا آب را توسط مبدل حرارتی گرم کند.

آب از یک مسیر مارپیچی عبور می‌کند داخل مبدل حرارتی می‌شود تا بیشترین مقدار گرما را جذب کند.

یک واحد کنترل الکترونیکی گاز را تعدیل می‌کند تا دمای آب ثابت بماند.

پکیج با برق‌کار می‌کند یا گاز؟

پکیج برای گرم کردن آب، همزمان به برق و گاز نیاز دارد. البته با توجه به نوع مصرف انرژی، ممکن است پکیج دیواری آب را با مصرف برق گرم کند یا با مصرف گاز. بنابراین پکیج برقی، فقط با برق و پکیج گازی همزمان با برق و گاز کار می‌کند.

در برخی مدل‌های پکیج دیواری، با استفاده از جریان آب توسط یک توربین، برق موردنیاز برد الکترونیکی پکیج تأمین می‌شود.

زمان قطع برق پکیج کار می‌کند؟

برد پکیج‌ها با برق‌کار می‌کند، نبودن جریان برق باعث می‌شود که دستور ایجاد جرقه و باز شدن جریان گاز داده نشود و پکیج روشن نشود. علاوه بر این، ایجاد چرخش آب گرم شده در لوله‌کشی‌های رادیاتورها هم وابسته به کارکرد پمپ سیرکولاسیون است. بنابراین کل عملکرد پکیج به بودن جریان برق نیازمند است. اما در بعضی از مدل‌های پکیج، برق موردنیاز پکیج با باتری تأمین می‌شود و دیگر نیازی به برق ندارد و با قطعی برق عملکرد این نوع پکیج مختل نمی‌شود.

مقاله مرتبط:  از کجا بفهمیم برد پکیج سوخته است؟ روش‌های تست سلامت برد پکیج

ویژگی خدمات تهران سرویس کاران

تهران سرویس کاران نمایندگی تعمیر انواع پکیج در تهران و کرج هستند. تهران سرویس کاران ارائه دهنده‌ی خدمات نصب، سرویس و تعمیر پکیج در تهران و کرج است. که در محل پکیج شما را در اسرع وقت تعمیر می‌کنند.

متخصصان باتجربه:

تکنسین‌های این مجموعه دارای سالیان سال تجربه کار در امر تعمیرات ازجمله پکیج می‌باشند و هرساله با گذراندن دوره‌های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل‌های لوازم گرمایشی مناسب‌ترین فرد جهت تعمیر پکیج شما هستند.
سرعت در ارائه خدمات:

با توجه به اینکه تکنسین‌های تهران سرویس‌کاران در سراسر محلات تهران و کرج حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما عزیزان در همان روز فراهم خواهد شد.

هزینه‌های منصفانه

تمامی هزینه‌های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه صورت می‌گیرد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام خواهد شد و تمامی هزینه‌ها، پس از پایان کار از شما دریافت می‌شود.

اولویت با تعمیر قطعات است

با توجه به مشکلات اقتصادی، اولویت تعمیرکاران ما با تعمیر قطعات دستگاه است و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می‌نمایند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *