دلایل خرابی پکیج بوتان

دلایل خرابی پکیج بوتان

پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که در چند سال اخیر بسیار محبوب و پرطرفدار شده است. امروزه یکی از بهترین برندهای پکیج در بازار، پکیج‌های بوتان است. در برخی موارد عیب‌هایی در پکیج بوتان به وجود می‌آید که دانستن دلیل آن‌ها در تعمیر پکیج، کمک بسیاری می‌کند.  در این شرایط  باید ابتدا عیب یابی پکیج بوتان انجام شود و سپس تعمیر پکیج بوتان.
یکی از دلایل خرابی پکیج بوتان می‌تواند این باشد که گاز ورودی قطع شده است و پکیج روشن نمی‌شود که دستگاه در این حالت، چراغ قرمز ثابت نشان می‌دهد. دیگر دلیل خرابی می‌تواند قطع بودن برق دستگاه باشد یا علت دیگر ممکن است سوختگی برد کنترل باشد که دستگاه روشن است اما عملیاتی صورت نمی‌گیرد.
همچنین كثیف بودن قسمت یون دستگاه(یون به قسمتی گفته میشود که وظیفه خواندن مشعل برای برد دستگاه را دارد) می‌تواند علت دیگری برای خرابی پکیج باشد.

در ادامه، تهران سرویس کاران، نمایندگی تعمیر پکیج، قصد دارد به صورت کامل دلایل خرابی پکیج بوتان را بررسی کند.

مزایای پکیج بوتان

 • در کمترین زمان ممکن آب گرم مورد نیاز شما را تامین می‌کند.
 • راندمان کاری بالایی نسبت به سایر پکیج‌ها دارد و در مصرف هزینه‌هایی مثل برق، گازصرفه جویی می‌شود.
 • فضای کمتری نسبت به موتورخانه‌ها اشغال می‌کند.
 • سهولت در نصب، تعمیر و سرویس آن به دلیل در دسترس بودن.
 • در مقایسه با موتورخانه به لوله کشی کمتری نیاز دارد.
 • مستقل بودن پکیج بوتان در هر واحد از ساختمان.
 • هزینه نصب کمتری نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی دارد.

معایب پکیج بوتان

 • دارای خطراتی از جمله گاز گرفتگی است.
 • صدا دادن درون محیط داخلی منزل که در برخی محیط‌ها باعث سلب آسایش می‌شود.
 • ●         مصرف برق پکیج‌ها نسبتا زیاد است.
 • فضای داخلی منزل شما را اشغال می‌کند.
مقاله مرتبط:  تفاوت آبگرمکن فن دار بوتان و بدون فن در چیست؟

دلایل دلایل خرابی پکیج بوتان

در برخی موارد پکیج بوتان با مشکلات و خرابی‌هایی مثل گرم نشدن آب، خاموش و روشن شدن مداوم، روشن شدن به صورت انفجاری و…..رو به رو می‌شود که در ادامه به طور مجزا و جداگانه دلیل این خرابی‌ها را شرح می‌دهیم.

گاها نمایشگرهای بوتان برای شما خطاهایی را نشان می‌دهند، درصورتی‌که تمایل به دیدن لیست ارورهای بوتان دارید، از مقالات رایگان تهران سرویس کاران استفاده کنید.

1. خاموش شدن مداوم پکیج بوتان

زمانی که پکیج بوتان شما با مشکل خاموش شدن مداوم مواجه می‌شود، علل متفاوتی وجود دارد. در برخی مواقع مشکل از برد دستگاه می‌باشد که می‌توانید  به کمک نیروهای متخصص سرویس کاران تهران، آن را تعمیر کنید. یا علت دیگر خاموش شدن پکیج می‌تواند کم بودن فشار آب یا گاز باشد که با تنظیم فشار، مشکل برطرف خواهد شد.

2. سروصدای پکیج بوتان

سروصدای پکیج هم یکی از عیب‌هایی است که در اکثر مواقع باید برای تعمیر پکیج، دلیل آن را بدانیم.

 علت‌هایی که باعث بروز سر و صدا در پکیج می‌شوند می‌توان به هوا گرفتن پکیج و یا رسوب گرفتن آن اشاره کرد، که در این صورت باید رسوب گیری و هواگیری پکیج بوتان انجام شود.

3. انفجاری شدن پکیج بوتان

دلایل مختلفی باعث انفجاری شدن بوتان می‌شود که علت آن تنظیم نبودن میزان گاز ورودی است یکی که با تنظیم کردن آن می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. یکی دیگر از علت‌هایی که باعث انفجاری شدن پکیج بوتان می‌شود، تنظیم نبودن فاصله بین مشعل و الکترود جرقه زن الکتریکی می‌باشد. از علت‌های دیگر آن می‌توان به مسدود بودن دودکش و یا خرابی سوراخ‌های اطراف جرقه زن اشاره کرد.

مقاله مرتبط:  راهنمای خرید پکیج، کدام پکیج دیواری خوب است؟

4. بالا رفتن دمای آب خروجی پکیج

در این صورت که دمای آب خروجی پکیج بالا می‌رود باید به چند نکته مهم توجه کنید که یکی از آن‌ها توجه به میزان گاز ورودی پکیج است.

از دیگر علت‌های بالا رفتن دمای پکیج بوتان، می‌توان به  گرفتگی مسیر ورودی و خروجی آب یا کم بودن فشار آب اشاره کرد.

5. روشن نشدن پکیج بوتان

اگر پکیج بوتان روشن نمی‌شود باید ابتدا گاز ورودی را چک کنید زیرا که در این حالت مشکل اصلی پکیج، گاز پکیج است. در دومین مرحله باید شیلنگ گاز را بررسی کنید و مطمئن شوید که وصل است و گاز هم قطع نیست. در مرحله بعد گاز را بررسی کنید چرا که ممکن است هوا درون لوله گاز باشد. در برخی موارد هم این امکان وجود دارد که علت روشن نشدن پکیج فشار بالای گاز باشد که در این صورت باید تنظیم شود برای تنظیم آن بهتر است با اداره گاز تماس بگیرید.

6. اتومات نکردن پکیج بوتان

 علت اتومات نکردن پکیج بوتان، هوای سرد و دیر روشن شدن پکیج است که می‌تواند باعث خرابی پکیج بوتان شود. در این شرایط بعد از روشن شدن پکیج بوتان در هوای سرد، دستگاه به دمای واقعی خود نمی‌رسد. البته در چنین شرایطی، باید حدود ۴۰ دقیقه به پکیج زمان دهید، تا به دمای واقعی خود برسد. بعد از گذشت ۴۰ دقیقه، اگر پکیج به دمای خود نرسید، سنسور دمای دستگاه یعنی NTC مشکل پیدا کرده است.
سنسور دمای NTC برای اندازه گیری دمای پکیج به کار می‌رود. سنسور دمای NTC که دیده بان برد نیز نامیده می‌شود، وظیفه دارد دمای آب را به پکیج اعلام کند. اگر سنسور، این دما را با اختلاف به برد اعلام کند پکیج بوتان نیز اتومات نخواهد کرد.

مقاله مرتبط:  آموزش تغییر فصل پکیج بوتان

7. افت فشار پکیج بوتان

یکی از عللی که باعث افزایش یا کاهش فشار پکیج بوتان می‌شود، خرابی منبع انبساط است. این قطعه در پکیج وظیفه بالانس و ثابت نگه داشتن آب گرم، در سیستم گرمایشی را برعهده دارد. با سوراخ شدن منبع انبساط، تعادل فشار پکیج نیز بهم ریخته و اغلب با افت فشار مواجه می‌شود.

خدمات سرویس کاران تهران در خرابی پکیج بوتان

در مواقعی که پکیج بوتان شما با مشکل و خرابی روبرو می‌شود همانطور که توضیح دادیم باید ابتدا دلیل آن را بدانید. اما زمانی که خودتان قادر به تعمیر خرابی پکیج‌تان نشدید و احیانا ساکن تهران هستید اصلا جای نگرانی وجود ندارد، سرویس کاران تهران به عنوان یکی حرفه‌ای‌ترین و کاربلدترین از نمایندگی‌های تعمیر پکیج، آماده خدمت رسانی به شما همشهریان تهرانی است.
کارشناسان و تعمیر کنندگان حرفه‌ای مجموعه سرویس کاران تهران در اسرع وقت در هر کجا تهران که باشید به کمک شما می‌آیند. کافی‌است همین الان برای تعمیر پکیج بوتان خود اقدام کنید.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *