علت کم شدن دمای یخچال چیست؟

علت کم شدن دمای یخچال چیست؟

یخچال یکی از انواع لوازمی است که در وجود آن در آشپزخانه از اهمیت زیادی دارد. اما کم شدن دمای یخچال یکی از مشکلاتی است که ممکن است حین استفاده از یخچال اتفاق می‌افتد و باعث خراب شدن مواد غذایی می‌شود، بنابراین پایین آمدن دمای یخچال یک مشکل اساسی است که باید رفع شود.علل پایین آمدن دمای یخچال متفاوت است. یخچال‌ها در فصل‌های مختلف سال ( سرما و گرما ) در دمای مشخصی کار می‌کنند تا محصولات و مواد غذایی سالم باقی بماند.
سرد شدن بیش از حد یخچال موجب بالا رفتن دمای داخلی و یخ زدن و سرما زدگی مواد غذایی می‌شود و گرم شدن و یا خنک نکردن و بیش از حد پایین آمدن دمای یخچال باعث باعث خراب شدن مواد غذایی می‌شود.
کمتر پیش می‌آید که  کسی از زیاد بودن سرمای یخچال خود ناراضی باشد و ابراز نماید که چرا یخچال فریزر زیادی خنک می‌کند، عمدتا اگر هم این مسئله دیده شود به دلیل عدم تنظیم درست دمای یخچال در فواصل مختلف سال است. اما یکی از مشکلات رایج این است که چرا یخچال شما خنک نمی‌کند.این مشکل هم می‌تواند به دلایل فنی باشد.
همراه ما باشید تا در ادامه مطلب به بررسی اینکه چه عواملی باعث پایین آمدن دمای یخچال می‌شود، بپردازیم.

علل کم شدن دمای یخچال چیست؟

سرد نکردن یخچال از رایج ترین و متداول ترین مشکلات در یخچال فریزرها است که دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، که به شرح ذیل است:

1 – کار نکردن کمپرسور یا موتور یخچال :

یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال، کمپرسور است. اگر با مشکل کاهش دما یخچال مواجه هستید بهتر است ابتدا به بررسی کمپرسور یخچال بپردازید. کمپرسور یخچال باید در ابتدا توسط تعمیرکاران حرفه‌ای بررسی شود تا اگر مشکلی از جانب این قطعه از دستگاه وجود دارد، حل شود. هرگونه خرابی در رله استارت دستگاه، سوختن کمپرسور یخچال  باعث کاهش دما یخچال‌تان می‌شود. بنابراین بهتر است اولین اقدام بعد پایین آمدن سرمای فریزر، بررسی کمپرسور باشد.
جهت تعمیر کمپرسور یخچال فریزرمی‌توانید به تکنسین‌های تهران سرویس کاران مراجعه کنید و درخواست تعمیر یخچال خود را ثبت کنید. 

2 – کمبود گاز یا وجود نشتی

یکی دیگر از علت‌های کم شدن دمای یخچال، کمبود گاز است، نرسیدن گاز کافی به فریزر می‌تواند دلایل متعددی مثل مسدود شدن لوله‌ها، زنگ زدن لوله، سوراخ بودن لوله باشد. با این اساس بهتر است از تعمیرکار بخواهید که علت نشتی گاز یخچال یا علت مسدودیت گاز را مورد بررسی کند. شما می‌توانید انجام شارژ گاز یخچال‌تان را به تعمیرکاران تهران سرویس کاران بسپارید.

3 – کار نکردن سیستم دیفراست یا یخ زدایی

کار نکردن سیستم دیفراست (defrost) نیز موجب کم شدن دمای یخچال شما می‌شود که حتما باید تعمیر شود. قطعاً  تا زمانی مشکل یخ زدایی فریزر حل نشود، مشکل پایین آمدن دمای یخچال هم حل نخواهد شد. کار نکردن سیستم دیفراست، خراب شدن سنسورها، خراب شدن المنت از دلایل کار نکردن سیستم یخ زدایی و در نتیجه کم شدن سرمای فریزر می شود.

4 – کار نکردن فن‌ها یا فن کمپرسور

قطعاً اختلال در کار فن‌ها باعث کاهش دما یخچال می‌شود. در ابتدا باید از تعمیرکار بخواهید که فن کمپرسور و فن اوپراتور یخچال را  بررسی کند تا در صورت خراب بودن، ابتدا آن را تعمیر کند. در اکثر مواقع دلایل متعددی مث قطع شدن سیم‌ها، سوختن سیم پیچ‌ها، دریافت نکردن فرمان از فن، شکسته شدن پروانه های فن موجب اختلال در کارکرد فن‌ها و کم شدن دمای فریزر می‌شود. در صورت خرابی فن یخچال‌تان تعمیرکاران تهران سرویس کاران در شهرهای تهران و کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

5 – از بین رفتن نوار درب :

 نوار یا لاستیک درب توسط لاینر آهنربایی به درب اصلی متصل می‌شود، از بین رفت حالت آهنربایی و همچنین پارگی توسط جسم خارجی  باعث کم شدن دمای یخچال می‌شود.

6 – روشن بودن یکسره لامپ روشنایی :

لامپ روشنایی یخچال در مدل‌های قدیمی توسط یک سوییچ در بالا یا وسط درب قطع و وصل می‌شود ، در مدل‌های امروزی یخچال‌ها توسط یک سوئیچ مغناطیسی انجام می‌شود، کار نکردن این کلیدها  باعث روشن ماندن لامپ دستگاه شما می‌شود و در نتیجه موجب کم شدن دمای یخچال می‌شود.

7 – خرابی برد الکترونیکی :

 برد الکترونیکی تشکیل شده از قطعات حساس الکترونیکی است که می‌تواند با یک نوسان برق، به مشکل جدی تبدیل شود. بنابراین حتما در صورت خرابی برد الکترونیکی یخچال حتما اقدام تعمیر آن توسط تعمیرکار متخصص کنید.

8 – خرابی تایمر :

تایمرها مثل ساعت‌های مچی از چرخ دنده‌های ریز تشکیل می‌شوند که با متصل شدن به برق یک روال معین را طی می‌کنند، شکستگی چرخ دنده‌ها می‌تواند باعث مشکل در کار کرد آن‌ها شود.

 9– کثیف بودن کندانسور یخچال :

 زمانی که کندانسور یخچال شما کثیف باشد گاز بیش از حد داغ می‌شود و داخل یخچال به جای اینکه سرد شود و یخ بزند گرم می‌شود و باعث یکسره کار کردن موتور یخچال و کاهش دمای آن میگردد.

مزیت‌های استفاده از خدمات تهران سرویس کاران

در صورتی دمای یخچال شما کاهش پیدا کرد اصلا نگران نباشید، تهران سرویس کاران با داشتن تکنسین و کادر دلسوز و باتجربه فورا به کمک شما می‌آیند و مشکل شما را برطرف می‌کنند.
استفاده از خدمات تهران سرویس کاران، مزیت‌های زیر را دارد:

  • استفاده از قطعات اصلی در صورت نیاز به تعویض
  • گارانتی رسمی
  • تعمیرکاران آموزش دیده
  • حضور به موقع در محل
  • احترام به حقوق مشتری
  • رعایت نکات بهداشتی

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *