شرح قطعات پکیج دیواری (چک‌لیست تمام قطعاتی که برای یک پکیج نیاز دارید)

شرح قطعات پکیج دیواری (چک‌لیست تمام قطعاتی که برای یک پکیج نیاز دارید)

پکیج دیواری یکی از لوازم پرکاربرد در ساختمان‌ها است که با کارایی بهتر و مقرون‌به‌صرفه بودن، جانشین مناسبی برای وسایل گرمایشی قدیمی شده است. پکیج‌ها در ماه‌های گرم سال برای تولید آب گرم مصرفی و در ماه‌های سرد برای گرم کردن محیط از آن استفاده می‌شود.

پکیج‌ها با توجه به مزایایی که دارند یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های گرمایشی هستند. پکیج‌های دیواری از اندازه و حجم‌های بسیار کوچکی برخوردار است.

ازآنجایی‌که ما تعمیرات پکیج انجام می‌دهیم، با تمام سازوکارهای پکیج آشنا هستیم.

ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی قطعات پکیج دیواری و نقش آن‌ها بپردازیم، برای اینکه به‌صورت جامع با مبحث قطعه شناسی پکیج دیواری آشنا شوید، قطعات یدکی پکیج شوفاژ دیواری را به چهار دسته اصلی تقسیم می‌کنیم: برد الکترونیک، حسگرهای پکیج دیواری، قطعات مجری فرمان و قطعات مکانیکی، در ادامه شمارا با تعدادی از قطعات مهم پکیج دیواری آشنا می‌کنیم.

آشنایی با قطعات پکیج دیواری:

مبدل حرارتی :

عمل انتقال حرارت تولیدشده توسط مشعل به آب، در محفظه‌ای به نام مبدل حرارتی انجام می‌شود. مبدل حرارتی از چند ردیف لوله مسی رفت و برگشتی تشکیل‌شده است که به‌صورت افقی در بالای مشعل قرارگرفته و آب از آن عبور می‌کند و گرمای تولیدشده را جذب می‌نماید.

وريستور:

نوعی مقاومت وابسته به ولتاژ است که برای حفاظت از قطعات و مدارات الکترونیکی در برابر ولتاژ اضافی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این قطعه در مدار با مصرف‌کننده به‌صورت موازی قرار می‌گیرد.

پمپ سیرکولاتور:

کار این پمپ به حرکت درآوردن آب در مقدار گرمایشی است و همیشه در مسیر برگشت گرمایش قرار دارد و در پکیج‌های دیواری معمولاً از پمپ‌های با هد ۷ و ۵ متر استفاده می‌شود.

مقاله مرتبط:  چرا پکیج خاموش می‌شود؟ چرا پکیج روشن نمی‌شود؟

ایرونت هواگیری:

ازآنجایی‌که وجود هوا در اطراف پره‌های پمپ می‌تواند آسیب جدی به پمپ بزند، درنتیجه وجود یک سیستم تخلیه هوا در بالاترین نقطه پمپ الزامی است.

شیر پرکن پکیج:

برای آب‌گیری سیستم به‌کار می‌رود. این شیر بین پکیج حرارتی ولوله‌ی آب سرد ورودی به پکیج قرار دارد و با باز کردن این شیر، آب به‌اندازه‌ی نرمال و مجاز وارد پکیج می‌شود.

شیر تخلیه‌ی آب مدار گرمایش:

در زمان خرابی و تعمیرات و سرویس پکیج حرارتی از طریق این شیر آب داخل سیستم را تخلیه می‌کنند و کاربرد شیر اطمینان به این صورت است که این قطعه برای جلوگیری از افزایش بیش‌ازحد فشار در مدار گرمایش استفاده می‌شود تا از ایجاد نشتی و آسیب در اتصالات جلوگیری کند.

کاربرد فلوسوئیچ و فلومتر:

فلوسوئیچ وسیله‌ای است که باز شدن آب مصرفی را به برد کنترل اعلام می‌کند. این قطعه شامل یک شناور است که به یک آهن‌ربا متصل شده و با باز شدن آب مصرفی، این شناور و آهن‌ربا حرکت کرده و در برابر قطعه مخصوصی قرار می‌گیرد و کلید نرمال اوپن به حالت بسته درآمده و بدین‌صورت برد کنترل را از باز شدن آب مصرفی مطلع می‌کند.

کیت شیر سه راهه و شیر موتوری:

این قطعه فقط در پکیج‌های دو مبدل پیش‌بینی‌شده و وظیفه دارد آب گرم شده در مبدل اصلی را به سمت رادیاتورها برای گرمایش و یا به سمت مبدل ثانویه برای انتقال حرارت به آب مصرفی هدایت کند.

گیج دما و فشار:

همان فشارسنج و دماسنج است که بر روی بدنه‌ی پکیج نصب‌شده است و فشار و دمای سیستم را برای ما مشخص می‌کند.

مقاله مرتبط:  تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

برد کنترل:

برد کنترل مجموعه‌ای است از قطعات الکترونیکی که عملکرد دستگاه را در شرایط مختلف کاری تحت کنترل، نظارت و فرماندهی قرار می‌دهد. این مکانیزم درواقع مغز دستگاه بوده و با دریافت اطلاعات از گزارشگرها، دستورات مقتضی را برای عملگرها صادر می‌کند.

ترموستات پکیج

یکی از لوازم مهم که در پکیج به‌کاررفته است ترموستات است که به‌عنوان کنترل‌کننده الکتریکی خودکار برای تنظیم دما در فضای بسته در پکیج دیواری به‌کار می‌رود. زمانی که دما به نقطه تنظیم برسد، ترموستات مدار برقی دستگاه را قطع می‌کند و وقتی دما ۳ الی ۵ درجه از نقطه تنظیم پایین‌تر برود، دوباره مدار را وصل می‌کند و دستگاه روشن می‌شود.

منبع انبساط در پکیج

ثابت نگه‌داشتن فشار مدار گرمایش در مقابل افزایش حجم آب مدار گرمایش وظیفه منبع انبساط است و به دلیل اینکه آب مدار گرمایش آب ثابتی است با افزایش دمای آب شوفاژ حجم این آب شروع به بالا رفتن می‌کند که برای کنترل فشار این مقدار آب ثابت، از منبع انبساط استفاده می‌شود.

نحوه خدمات‌دهی تهران‌سرویسکاران:

تهران سرویسکاران درزمینه انواع پکیج به‌صورت رسمی در تهران و کرج فعالیت دارد. این مرکز تخصصی، تعمیر انواع پکیج را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای انجام می‌دهند.

تعمیرکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه شمارا در محل سکونتتان تعمیر می‌کنند و به‌صورت تخصصی موردبررسی قرار می‌دهند. شما به‌راحتی می‌توانید تعمیرات لوازم‌خانگی خود را به آن‌ها بسپارید.

در تهران‌سرویس‌کاران برای آن‌هایی که به خاطر سرویس و تعمیر لوازم خود به دنبال تعمیرکاران باتجربه و آموزش‌دیده هستند، به این صورت است که تعمیرکاران ما با کامل‌ترین خدمات به‌صورت آنلاین آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند.

مقاله مرتبط:  روش اصولی هواگیری پکیج ایران رادیاتور (طرز هواگیری پکیج ایران رادیاتور)

شما می‌توانید به‌وسیله شماره‌هایی که در سایت تهران سرویس‌کاران است تماس تلفنی برقرار کنید از قیمت و تعرفه‌ی تعمیرات و سرویس انواع پکیج دیواری آگاه شوید و یا با مراجعه به سایت، درخواست خود را بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست شما توسط متخصصان ما اجابت شود.

تهران سرویسکاران نمایندگی رسمی بوتان و نمایندگی رسمی ایران رادیاتور است. تعمیرات تخصصی انواع پکیج بوتان و ایران رادیاتور از جمله خدمات تخصصی ما است.

کلام پایانی:

تهران سرویس‌کاران نمایندگی رسمی تعمیرات انواع پکیج در استان تهران و البرز است و برای کسانی که به خاطر سرویس و تعمیر پکیج به دنبال تعمیرکار مجرّب و آموزش‌دیده هستند، بهترین تعمیرکاران و کامل‌ترین خدمات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

تکنسین‌های این مجموعه دارای چندین سال تجربه کار عملی در حوزه تعمیرات انواع پکیج‌ها نیز هستند و هرساله با گذراندن دوره‌های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل‌های لوازم‌خانگی، مناسب‌ترین فرد جهت تعمیر پکیج شما هستند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *