آیا پکیج همان آبگرمکن است؟

آیا پکیج همان آبگرمکن است؟

شاید برای شما هم سؤال باشد که آیا پکیج همان آبگرمکن است؟ آبگرمکن با پکیج چه تفاوت‌هایی دارد؟

اینکه پکیج پرکاربردتر است یا آبگرمکن به عوامل و شرایط متعددی بستگی دارد، به‌عنوان‌مثال میزان کارایی یا میزان مصرف انرژی، قیمت و مساحت محیط از مواردی است که باعث تمایز آبگرمکن و پکیج می‌شود.

آبگرمکن بهتر است یا پکیج؟

همان‌طور که خودتان اطلاع دارید، هم پکیج و هم آبگرمکن برای گرم کردن آب مصرفی خانه‌ها به‌کار می‌رود و هرکدام از آن‌ها مزایا و معایب خود را دارند در ابتدا بهتر است به این سؤال پاسخ بدهیم که تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟ آبگرمکن همان‌طور که از اسمش معلوم است، دستگاهی است برای تأمین آب گرم موردنیاز برای شستشو، استحمام و شستن ظرف‌ها است.

مبنا کار آبگرمکن‌ها به این شکل است که بعد از ورود آب سرد لوله‌کشی به آبگرمکن و عبور از کویل‌های مسی داخل آبگرمکن با میزان حرارتی که از شعله آبگرمکن دریافت می‌کند، داغ می‌شود و درنهایت آب گرم وارد لوله‌کشی ساختمان می‌شود.

آبگرمکن‌ها در دو نوع شمعک دار و بدون شمعک تولید و عرضه می‌شوند که در نوع شمعک دار، شمعک آبگرمکن همیشه روشن است و زمانی که آب گرم را باز می‌کنید، شمعک، مشعل را روشن می‌کند و ممکن است باعث ایجاد رسوب در دستگاه شود. در مدل بدون شمعک، زمانی که شما آبگرم را باز می‌کنید، مشعل توسط یک سیستم جرقه زن روشن می‌شود و آب را گرم می‌کند.

به‌طورکلی اگر در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید با قطعی برق به‌طور مکرر روبرو هستید، استفاده از آبگرمکن به‌جای پکیج را بیشتر به شما توصیه می‌کنیم و استفاده از آبگرمکن به‌جای پکیج برای شما به‌صرفه‌تر و راحت‌تر است، زیرا پکیج‌های دیواری برای استفاده و تولید آب گرم مصرفی منزل شما، کاملاً به برق نیاز دارند.

مقاله مرتبط:  نصب پکیج چقدر طول می‌کشد؟

وظیفه پکیج چیست؟

اولین وظیفه و کارکرد پکیج، تولید آب گرم مصرفی منزل است، اما مزیتی که پکیج نسبت به آبگرمکن دارد، این است که شما با داشتن پکیج در منزل دیگر نیاز به بخاری نیازی نخواهید داشت و منزل شما بدون بخاری یا شومینه گرم خواهد شد. درواقع پکیج ترکیبی از آبگرمکن و بخاری است که علاوه بر تأمین آب گرم مصرفی منزل، فضای خانه را نیز گرم می‌کند. درواقع پکیج عملکرد آبگرمکن و بخاری را در قالب یک مجموعه ارائه می‌دهد.

عملکرد پکیج تحت کنترل قطعه‌ی برد پکیج است و در نمونه‌های پیشرفته‌تر هرگونه ایراد مشاهده‌شده در تنظیمات این دستگاه با یک کد خطا قابل‌شناسایی است. بنابراین دسترسی به بهترین پکیج در انواع و مدل‌های مختلف مستلزم توجه کافی به راهنمای خرید پکیج و موارد تفاوت این وسیله با انواع آبگرمکن و دیگر وسایل گرمایشی است.

پکیج دیواری چطور کار می‌کند؟

جالب است بدانید که طرز کار پکیج چگونه است؟ هر پکیج در بالای مشعل خود لوله‌هایی دارد که ازیک‌طرف آب سرد به آن‌ها وارد و از سمت دیگر آن آب گرم خارج می‌شود و به سمت رادیاتورها هدایت می‌شود این آب گرم داخل رادیاتورها گردش می‌کند و از طریق گرم کردن رادیاتورها، باعث گرم شدن خانه می‌شود.

با گرم کردن رادیاتورها دوباره آب مدار سرد می‌شود و باز برای گرم شدن وارد پکیج می‌شود و این روند به‌طور مداوم تکرار می‌شود تا محیط را گرم شود.

تفاوت‌های پکیج با آبگرمکن

به‌طور کلی پکیج، یک موتورخانه با بیشترین بازدهی و بهترین کیفیت و با کمترین مصرف انرژی و حجم می‌باشد. پکیج‌ها با توجه به مزایایی که دارند، بهترین جایگزین آبگرمکن‌ها هستند. همچنین پکیج به‌صرفه‌تر از آبگرمکن‌های دیواری است، زیرا با استفاده از پکیج‌ها می‌توان از مزاحمت موتورخانه و شوفاژ راحت شد و همچنین اینکه به کمک پکیج علاوه بر تأمین آب گرم مصرفی، گرمایش مطبوع نیز برای محیط محیا می‌شود.

مقاله مرتبط:  راهنمای خرید پکیج، کدام پکیج دیواری خوب است؟

ممکن است این‌گونه به نظر بیاید که پکیج‌ها به دلیل قیمت بالاتری که نسبت به آبگرمکن دارند، به‌صرفه نباشند؛ اما به این نکته توجه کنید که شما با خرید پکیج با یک تیر دو نشان می‌زنید و دیگر نیاز به پرداخت هزینه برای بخاری و آبگرمکن ندارید و اینکه پکیج‌ها مصرف کمتری دارند و شما هزینه کمتری برای پرداخت قبوض می‌دهید.

حذف لوله‌کشی در ساختمان‌ها و استقلال واحدهای هر ساختمان از جهت تأمین آب گرم مصرفی از مهم‌ترین مزایای پکیج‌های دیواری است.

به‌کارگیری تجهیزاتی مثل پرشر سوئیچ هوا در انواع پکیج شرایط را برای دسترسی کامل به آب گرم فراهم می‌کند و توجه به وضعیت این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

اشغال فضای کم یکی دیگر از مزیت‌های پکیج‌های دیواری نسبت به آبگرمکن است، اما باید به این نکته توجه کنید که پکیج را در محیط‌های کوچک‌تر از 60 متر نمی‌توانید استفاده کنید، پکیج‌ها بیشتر برای خانه‌هایی با متراژ بالای ۶۰ متر و محیط‌های بزرگ مناسب است.

آبگرمکن‌های بدون مخزن معمولاً یک مشکل بزرگ دارند و آن این است که به‌طور ناگهانی آب سرد شده و تشخیص علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن نیز گاها افراد را به دردسر می‌اندازد. اما در پکیج دیواری این مشکل وجود ندارد.

این مشکل بیشتر در فصل زمستان دیده‌شده که همین دلیلی بر ارجحیت پکیج‌های دیواری بر انواع آبگرمکن مخزنی خصوصاً در مناطق سردسیر است. برخی مواقع این مشکل با بررسی و تنظیم شعله آبگرمکن برطرف می‌شود.

یک نکته مهم که هم در پکیج و هم در آبگرمکن وجود دارد این است که باعث می‌شوند که محیط شما خشک شود و هوای آن سنگین شود که این شرایط برای کودکان و سالمندان می‌تواند خطرناک باشد. بنابراین بهتر است هرازگاهی پنجره‌ها را بازکنید تا در هوا ردوبدل شود.

مقاله مرتبط:  نحوه روشن و خاموش کردن پکیج

در مکان‌هایی که آب مصرفی املاح زیادی دارد وضعیت پکیج‌ها باید به‌طور مداوم بررسی شود. نصب رسوب‌گیر پکیج و انجام رسوب‌زدایی پکیج ازجمله مواردی است که باید به‌صورت دوره‌ای انجام گیرد. شما می‌توانید برای رسوب‌زدایی پکیجتان از تهران سرویس‌کاران کمک بگیرید. تهران سرویس کاران نمایندگی تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن در شهرهای تهران و کرج است.

بنابراین اگر می‌خواهید که یک پکیج با عمر طولانی و بادوام داشته باشید، بهتر است به دلیل رسوب‌گذاری املاح موجود در آب، به‌صورت دوره‌ای آن را سرویس کرده و به فکر رسوب‌گیر پکیج باشید. شما می‌توانید برای رسوب‌گیری پکیجتان رو تکنسین‌های تهران سرویس‌کاران حساب بازکنید.

ازنظر خطرپذیری هم به دلیل استفاده استانداردهای مطلق اروپایی و تأمین گرمایش با آب گرم و رادیاتور، خطرپذیری ساختمان توسط بخاری و آبگرمکن حذف‌شده و دیگر هیچ نیازی به آبگرمکن و بخاری در ساختمان نیست و پکیج‌ها جایگزین آبگرمکن‌ها شده‌اند.

کلام پایانی

تمام نکات مهم مربوط به اینکه پکیج بهتر است یا آبگرمکن را بررسی کردیم و همچنین گفته شد که پکیج‌ها بهتر است به‌صورت دوره‌ای سرویس و تعمیر شوند، و به این نکته توجه کنید که حتماً از یک تکنسین باتجربه و متخصص برای تعمیرات پکیج خود راهنمایی بگیرید، تهران سرویس‌کاران بهترین گزینه برای این امر است که تمام محله‌های تهران و کرج را پوشش می‌دهند و آماده انواع خدمت‌رسانی هستند. شما عزیزان می‌توانید از طریق پر کردن فرم درخواست و با شماره‌گیری به نمایندگی سفارشتان را به ثبت برسانید.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *