آیا پکیج شیر اطمینان دارد؟ شیر اطمینان چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا پکیج شیر اطمینان دارد؟ شیر اطمینان چیست و چه کاربردی دارد؟

شیر اطمینان پکیج چیست؟

به‌طورکلی تمام سیستم‌های دارای مداربسته حرارتی به شیر اطمینان نیاز دارند زیرا تغییرات دما در این سیستم‌ها خود عاملی در جهت تغییرات فشار است که می‌تواند بسیار خطرناک باشد. بنابراین برای اطمینان از کنترل فشار در این سیستم‌ها از شیر اطمینان استفاده می‌شود.

یکی از قطعات حساس در پکیج‌های دیواری شیر اطمینان است و در تمامی پکیج‌های دیواری و زمینی وجود دارد و به دلیل میزان حساسیتی که نسبت به تغییرات فشار و دما از خود نشان می‌دهد، موجب تنظیم فشار در مدار اولیه پکیج و حفظ و کنترل آن در کمتر از 3 بار می‌شود. به همین علت نام دیگر شیر اطمینان، شیر 3 بار است.

به‌طورمعمول هنگامی‌که دما یا مقدار آب در پکیج بالا می‌رود، فشار پکیج نیز افزایش پیدا می‌کند و در این هنگام شیر اطمینان عمل کرده و با دارا بودن یک فنر و دیافراگم لاستیکی، به‌طور خودکار بازشده و با تخلیه آب باعث کاهش فشار و رساندن آن به زیر سه بار می‌شود.

به دلیل نوع عملکرد شیر اطمینان به آن شیر تخلیه پکیج نیز گفته می‌شود زیرا با تخلیه آب داخل پکیج موجب تنظیم فشار داخلی پکیج می‌شود.

جنس شیر اطمینان پکیج از چیست؟

معمولاً در پکیج‌های قدیمی شیر اطمینان از جنس برنج بودند و همگی از نوع رزوه‌ای و با استحکام بالا ساخته‌شده‌اند. اما امروزه این شیرها از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند و بدون رزوه هستند.

نوع ساختار شیر اطمینان در پکیج:

قسمت تخلیه شیر اطمینان از قسمت ورودی دارای قطر بالاتری است و دارای ساختاری سه وجهی می‌باشد، شیر اطمینان پکیج از سه بخش تشکیل‌شده که شامل: دیسک، نازل و فنر است و نوع عملکرد شیر تخلیه پکیج به این صورت است که زمانی که با افزایش دما و مقدار آب در پکیج، فشار داخلی پکیج به بالاتر از 5/2 بار می‌رسد؛ ابتدا نازل داخل شیر تخلیه پکیج این فشار بالا را دریافت می‌کند درنتیجه فنر شیر اطمینان بازشده، موجب بالا رفتن دیسک و باز شدن شیر و تخلیه آب از مدار گرمایش پکیج می‌شود که درنهایت فشار داخل پکیج را به زیر 3 بار می‌رساند.

مقاله مرتبط:  مزایا و معایب خرید ارزان‌ترین پکیج دیواری در ایران

دلایل خرابی شیر اطمینان در پکیج چیست؟

خراب شدن این شیر معمولاً با آب دادن پکیج همراه است و ارور مشخصی ندارد. به همین دلیل باید بلافاصله پس از مشاهده آب دادن پکیج اقدام به تعمیر یا تعویض شیر اطمینان کنید. در ادامه علت‌های آب دادن شیر اطمینان و روش‌های حل آن‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

فرسودگی قطعات:

اگر مدت زیادی است از پکیج خود استفاده می‌کنید و آن را سرویس نکرده‌اید، به دلیل اینکه این قطعه همواره در معرض آب و رسوبات قرار دارد فرسوده شده و سوراخ می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید به‌طور مرتب پکیج خود را سرویس کرده و برای جلوگیری از فرسودگی قطعات، آن‌ها را تعویض کنید.

ایجاد شوک گرمایی:

به دلیل تغییرات ناگهانی دمای آب در پکیج شوک گرمایی ایجاد می‌شود. ممکن است به علت خرابی یا اشکال در برخی قطعات دمای آب از حد قابل‌تحمل برای شیر اطمینان بالاتر برود؛ به همین دلیل شیر سوراخ شده و نشتی پیدا می‌کند. برای حل این مشکل باید مراقب دمای پکیج باشید.

بالا رفتن فشار آب:

افزایش فشار می‌تواند به شیر اطمینان آسیب برساند. درصورتی‌که فشار پکیج مرتب بالا برود و شما به علت آن توجهی نکنید پس از مدتی شیر اطمینان نیز سوراخ شده یا ترک می‌خورد و نشتی پیدا می‌کند.

کار اصلی شیر اطمینان این است که هنگام بالا بودن فشار پکیج، باز می‌شود و با خروج آب آن را به مقدار متعادل برساند. حداکثر فشار قابل‌تحمل برای شیر اطمینان 3.5 بار است و درصورتی‌که فشار پکیج از 2.5 بار بالاتر برود، شیر بازشده و فشار را کاهش می‌دهد. اما همین ضربات ناگهانی باعث سوراخ شدن و ترک خوردن در شیر اطمینان می‌شوند.

مقاله مرتبط:  علت و دلایل خرابی پکیج بوتان (لیست کاملی از تمام کدهای ارور بوتان)

نصب نادرست:

آب دادن شیر اطمینان ممکن است به دلیل اشکال در نصب غیراصولی در پکیج باشد. درصورتی‌که خودتان بدون تجربه و توجه به اصول نصب صحیح، پکیج را نصب کنید یا به یک تعمیرکار غیرحرفه‌ای مراجعه کنید، با این مشکل مواجه می‌شوید. این مشکل معمولاً بلافاصله پس از نصب خود را نشان می‌دهد. اما در مواردی بعد از بالا رفتن بیش‌ازحد دما یا فشار بروز پیدا می‌کند.

با توجه به موارد ذکرشده سرویس پکیج باید به‌صورت منظم انجام گردد. سرویس پکیج مزایای زیادی ازجمله بالا رفتن راندمان پکیج و عمر طولانی آن را در پی دارد. گروه تهران سرویس‌کاران آمادگی ارائه هرگونه خدمات به شما همشهریان عزیز در کل مناطق شهرهای تهران و کرج رادارند.

نحوه خدمات سریع و ثبت سفارش آنلاین:

تهران سرویسکاران برای کسانی که به خاطر نصب، سرویس و تعمیر پکیج به دنبال تعمیرکار مجرّب و آموزش‌دیده هستند، بهترین تعمیرکاران و کامل‌ترین خدمات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. شما می‌توانید به‌وسیله تماس تلفنی از قیمت و تعرفه‌ی نصب، تعمیرات و سرویس انواع مدل‌های پکیج آگاه شوید.

گذاشتن درخواست در سایت تهران سرویسکاران راهی دیگر برای ثبت درخواست شما است و شرکت در اسرع وقت درخواست شمارا اجابت می‌کند و یک تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه را برای شما اعزام می‌کند.

تکنسین‌های این مجموعه دارای چندین سال تجربه کار عملی در حوزه تعمیرات انواع لوازم گرمایشی ازجمله انواع پکیج هستند، هرساله با گذراندن دوره‌های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل‌های لوازم‌خانگی، مناسب‌ترین فرد جهت تعمیر پکیج شما هستند.

تمام هزینه‌هایی که بابت انواع خدمات از شما دریافت می‌شود کاملاً منصفانه است و تحت نظارت مجموعه تهران سرویسکاران می‌باشد. حدود قیمت نیز قبل از انجام کار به شما اعلام می‌شود و تمام هزینه‌ها، پس از پایان یافتن کار و اطمینان از سلامت کامل پکیج، از شما دریافت خواهد شد.

مقاله مرتبط:  لیست پکیج‌های ایران رادیاتور

کلام پایانی:

در زندگی‌های پرمشغله امروزی سرعت در انجام هر کاری بسیار اهمیت دارد. اگر پکیج شما خراب شود، به دلیل اینکه شما به آب گرم و همچنین گرمایش رادیاتورها نیاز دارید. مطمئناً شما باید در کمترین زمان پکیج خود را تعمیر کنید. نیروهای ما در تهران سرویسکاران این موضوع را خوب درک می‌کنند و خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به محل می‌رسانند تا مشکل پکیج شمارا برطرف کنند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *