افزایش شعله گاز رو‌میزی کمتر از 5 دقیقه

افزایش شعله گاز رو‌میزی کمتر از 5 دقیقه

یکی از مشکلات متداولی که ممکن است در هر آشپزخانه‌ای به وجود آید کاهش شعله گاز است. این در حالی است که شعله جان‌دار و آبی رنگ گاز انگیزه‌ای برای یک آشپزی لذت بخش می‌باشد. به این ترتیب در صورتی که با کاهش شعله گاز مواجه شدید هر چه زودتر برای برطرف کردن این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.
دلایل متفاوتی برای کاهش شعله گاز وجود دارد که با برطرف کردن آن مشکل بی‌جان و بی‌رمق بودن شعله گاز برطرف می‌شود. در این مطلب با تهران سرویس کاران همراه باشید تا در رابطه با علل کاهش شعله گاز و ترفندهای افزایش شعله گاز رو‌میزی آشنا شوید.

برای افزایش شعله گاز رو‌میزی چه راه‌حلی وجود دارد؟

برای اینکه مشکل کاهش شعله‌های گاز رومیزی را برطرف کنید ابتدا باید به درستی به عیب یابی بپردازید. ایرادات متفاوتی می‌‌تواند باعث بروز این مشکل شود‌. در صورتی که این ایرادات را برطرف کنید به طرز باورنکردنی شعله‌های گاز رومیزی افزایش می‌یابند و رنگ آن‌ها نیز به رنگ آبی در می‌آید. شعله‌های گاز پر‌قدرت و آبی رنگ نشان دهنده عملکرد درست گاز می‌باشد. در ادامه به بررسی راهکارهایی جهت افزایش شعله‌های گاز رومیزی می‌پردازیم.

جرم‌گیری شعله‌های گاز

یکی از پرکاربردترین وسایل در آشپزخانه که در طول روز چندین بار مورد استفاده قرار می‌گیرد اجاق گاز است. به این ترتیب انباشته شدن چربی، ذرات غذا و گرد و غبار به مرور زمان می‌تواند منجر به جرم‌گیری رنده مشعل شود و در نتیجه گاز خروجی کم و یا حتی قطع شود. به این ترتیب توصیه می‌شود که اجاق گاز را مرتباً با مواد شوینده مناسب تمیز کنید تا از انباشته شدن ذرات چربی و جرم گرفتن رنده مشعل جلوگیری شود.

خشک‌ نگه داشتن گاز

یکی دیگر از راهکارهای افزایش شعله گاز رو‌میزی خشک نگه داشتن آن است. توصیه می‌شود پس از تمیز کاری گاز رومیزی و شست و شوی آن برای رفع جرم‌ها، با استفاده از یک پارچه تمیز گاز را به طور کامل خشک کنید. در صورت وجود رطوبت در گاز رومیزی، شعله گاز کاهش می‌یابد. لازم به ذکر است که زمان تمیز‌‌کاری گاز رومیزی و شستشوی شعله از اجسام نوک تیز، مواد پاک کننده قوی و اسید استفاده نکنید؛ چرا‌که احتمال مسدود شدن منافذ شعله و در نهایت کاهش شعله گاز رومیزی وجود دارد.

بررسی لوله گاز

اگر با شعله بی‌جان و بی‌رمق گاز رومیزی مواجه شدید حتماً از سلامت لوله گاز اطمینان حاصل کنید؛ چرا‌که ممکن است به دلیل نشتی لوله گاز جریان انتقال گاز کاهش یابد و یا حتی قطع شود. همچنین تا شدگی و خمیدگی لوله گاز می‌تواند منجر به کاهش شعله گاز رومیزی شود. در صورت برطرف کردن ایرادات مربوط به لوله گاز، شعله گاز رومیزی شما افزایش می‌یابد. شما می‌توانید برای رفع این مشکل از تعمیرکاران متخصص و با تجربه ما در تهران سرویس کاران کمک بگیرید.

بررسی ژیگلور

اگر تمامی شعله‌های گاز رومیزی را امتحان کردید و تمامی آن‌ها دچار کاهش شعله شده بودند به احتمال زیاد مشکل از ژیگلور گاز است. کاهش قدرت تمامی شعله‌های گاز رومیزی، هشداریست جهت تعویض ژیگلور گاز. بهتر است برای تعویض ژیگلور گاز از تعمیرکاران با‌تجربه و حرفه‌ای که در این زمینه آموزش دیده‌اند کمک بگیرید. همچنین استفاده از قطعات فابریک و اورجینال جهت بازیابی کارایی مجدد گاز رومیزی اهمیت بسیاری دارد.

بررسی شیر گاز

یکی دیگر از راه‌های افزایش شعله گاز رو‌میزی ، بررسی شیر گاز می‌باشد. برخی مواقع خراب شدن شیر گاز علت اصلی کم بودن شعله اجاق گاز می‌باشد. شیر گاز که وظیفه تنظیم میزان خروج گاز را برعهده دارد ممکن است هرز شود. به ترتیب نمی‌تواند شعله گاز خروجی را به درستی تنظیم کند. در نتیجه برای افزایش شعله گاز رو‌میزی می‌توانید شیر گاز را تعویض نمایید. بهتر است تعویض پیچ گاز را به تعمیر‌کاران مجرب و حرفه‌ای بسپارید تا شعله گاز رومیزی‌تان به حالت عادی بازگردد.

بررسی سرپوش گاز

ممکن است پس از انجام بررسی شیر گاز، ژیگلور، لوله گاز، خشک کردن اجاق گاز و جرم‌گیری رنده مشعل بازهم شعله به اندازه کافی رضایت‌بخش نباشد. در این صورت باید سرپوش گاز را به‌طور دقیق بررسی کنید. جابجایی سرپوش گاز در زمان تمیز‌کاری، تعمیر و یا باز کردن قطعات می‌تواند منجر به کاهش شعله‌ها شود. با جابجایی سرپوش شعله خروج گاز نامیزان می‌‌شود. پس از جایگذاری درست سرپوش گاز، شعله‌ها به حالت عادی باز می‌گردند.

کلام پایانی

اگر در زمان آشپزی با کاهش شعله گاز رومیزی مواجه شدید بهتر است جهت عیب‌یابی اجاق گاز اقدام نمایید. این مشکل ممکن است به دلیل ایجاد خرابی در قطعات مختلف گاز به وجود آید و یا فقط به علت جرم گیری و یا خیس بودن شعله‌های گاز رخ دهد.
به هر حال انجام برخی از بررسی‌ها در زمان کاهش شعله‌های گاز ضروری است. شما می‌توانید جهت تعمیر گاز رومیزی و یا تعویض قطعات آن از تعمیرکاران متخصص و با‌‌تجربه تهران سرویس کاران کمک بگیرید. تعمیرکاران ما با حضور در محل زندگی شما هرآنچه که برای داشتن یک شعله گاز پر‌قدرت لازم است انجام می‌دهند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *