چرا ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را درست نمی‌شوید؟ 10 علت

چرا ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را درست نمی‌شوید؟ 10 علت

درست نشستن ماشین ظرفشویی : شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ظروف‌تان را چند روز نشویید و در پایان چند روز برای شستن در ماشین ظرفشویی بگذارید، اما پس از پایان شستشو، با ظروفی کثیف و تمیز نشده مواجه شوید و دوباره خودتان مجبور شوید ظرف‌ها را بشورید. به نظر شما علت این مشکل چیست؟ آیا راهکاری برای حل این مشکل وجود دارد؟
اگر از درست نشستن ماشین ظرفشویی خود شاکی هستید و به دنبال منشا این مشکل و راه حل برای رفع این مشکل هستید، تا پایان مطلب با ما همراه باشید. اگر راهکارهای موجود برای رفع مشکل شما کارگشا نبود، حتما با تهران سرویس کاران تماس حاصل فرمایید تا تعمیرکار متخصص را جهت بازدید از دستگاه و تعمیر ماشین ظرفشویی‌تان اعزام کند.

علت درست نشستن ماشین ظرفشویی چیست؟

معمولا تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی یکی از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی‌ها است که ممکن است به خاطر دلایل مختلفی باشد. علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می‌تواند جنبه فنی داشته باشد، یعنی به خاطر خرابی و ایراد یکی از قطعات دستگاه باشد. علت لک بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی به دلیل موارد غیر فنی است، یعنی به خاطر رعایت نکردن برخی موارد و اصول در استفاده از ماشین ظرفشویی است. خوشبختانه بیشتر اوقات علت کدر شدن ظروف یا علت سفیدک زدن ظروف و به طور کلی تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، به دلیل موارد غیر فنی است و مشکل آن توسط خود شما قابل حل است. در ادامه 10 دلیل اصلی درست نشدن ظرفشویی را بررسی می‌کنیم.

۱- شوینده نامناسب ماشین ظرفشویی

مهم‌ترین عاملی که باعث درست نشستن ماشین ظرفشویی می‌شود استفاده از مواد شوینده نامناسب است. شوینده‌های ماشین ظرفشویی شامل پودر، ژل، مایع کمک شستشو، مایع آبکشی، مایع جلادهنده، مایع براق کننده، روغن ظرفشویی، نمک مخصوص ماشین ظرفشویی و قرص ماشین ظرفشویی می‌شود. هر یک از این مواد شوینده‌ها کاربرد و کارایی متفاوت و مخصوص دارد.
در صورتی که از ماده شوینده نامناسب، تاریخ گذشته، تقلبی و یا بی کیفیت مصرف کنید، متعاقبا در پایان شستشوی ظروف، کیفیت شستشو و تمیزی مطلوبی نخواهید داشت.

۲- تنظیمات اشتباه ماشین ظرفشویی

تنظیمات ماشین ظرفشویی یکی دیگر از دلایل موثر بر کیفیت شستشوی آن است. تنظیم صحیح مقدار آب با توجه به میزان آب محل زندگی شما، انتخاب برنامه شستشوی مناسب برای ظروف کثیف و تعیین دمای آب مناسب برای از بین بردن چربی‌ها و لکه‌ها از جمله تنظیماتی است که باید قبل از آغاز به کار شستشو به طرز صحیحی انجام شود.

۳- چیدن نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از علت‌های تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی چیدن نادرست ظروف در داخل دستگاه است، در این مواقع با نرسیدن آب و ماده شوینده به تمامی ظروف و قسمت‌های مختلف آنان، قسمتی از ظروف به خوبی شسته نشده و ممکن است پودر یا قرص ماشین ظرفشویی بر روی آن‌ها باقی بماند. همچنین چیدن نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی ممکن است با ایجاد ممانعت در مسیر حرکت و گردش بازوی آبپاش، باعث اختلال در کارکرد بازوهای شستشو شود.
دقت کنید که ظرف‌ها را در جای مخصوص خود و بر اساس اصول در داخل ماشین ظرفشویی بچینید. و بر حسب میزان کثیفی ظروف، در سبد بالا یا پایین قرار دهید و از چسباندن ظروف به هم و جا دادن بیش از حد ظرف‌ها نیز خودداری کنید.

۴- گرفتگی سوراخ‌های بازوی شستشوی ظرفشویی

علت دیگر درست نشستن ماشین ظرفشویی گرفتگی و بسته شدن سوراخ‌های روی بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی است. اگر بازوهای آبپاش به درستی کار نکنند، توسط رسوبات آب، خرده ریزه‌های مواد غذایی مسدود شوند، امکان پاشیدن آب به ظروف از بین می‌رود. و در نتیجه موجب کدر شدن ظرف‌ها و تمیز نشدن آن‌ها خواهد شد. بنابراین اگر فشار پاشیدن آب کاهش پیدا کند و مقدار آب موجود در ماشین ظرفشویی کافی نباشد، باید بازوهای آبپاش یا بازوهای شستشو را بررسی کرد، همچنین باید سوراخ‌های آنان را بازرسی کرد. شما می‌توانید برای بررسی سوراخ‌های ماشین ظرفشویی و سرویس آن به تهران سرویس کاران مراجعه کنید و تکنیسن‌های ماهر در زمینه تعمیر ظرفشویی در اسرع وقت در محل شما فرستاده می‌شوند.

۵- کثیف بودن فیلتر تخلیه ظرفشویی

یکی از علت‌های درست نشستن ماشین ظرفشویی مسدود بودن مسیر خروج آب‌های کثیف و مسدودیت فیلتر تخلیه است. فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی در کف دستگاه قرار دارد و به طور معمول از دو تکه فیلتر بزرگ و کوچک تشکیل شده است. این فیلتر به مرور زمان و بر اثر تجمع و روی هم انباشته شدن مواد غذایی دچار گرفتگی و مسدود شدن، می‌شود که باعث به تمیز نشدن ظروف می‌شود.

۶- ایراد شیر ورودی آب ظرفشویی

اشکال در شیر ورودی آب ممکن است موجب درست نشستن ماشین ظرفشویی شود. اگر شیر ورودی و یا یکی از قطعات مرتبط با آن ایرادی داشته باشند، مشکل عدم آبگیری ماشین ظرفشویی به وجود خواهد آمد. اگر مقدار آب کم باشد، ظرف‌ها خوب شسته نمی‌شوند. شما می‌تواتید برای بررسی شیر برقی یا تعمیر و تعویض شیر برقی از تهران سرویس کاران کمک بخواهید.

۷- ایراد در سیستم پمپ آب ماشین ظرفشویی

هرگونه ایراد و نقصی در سیستم پمپ آب که شامل پمپ گردش آب، پروانه، تسمه می‌شود، می تواند در فرآیند شستشو اختلال ایجاد کند و باعث کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی شود.

۸- خرابی بازوهای آبپاش

در صورتی که بازوهای آبپاش دچار شکستگی و یا ایراد در حرکت و گردش شوند، و یا به هر دلیلی قابلیت هدایت آب و اسپری آب بر روی ظروف را نداشته باشند، باعث می‌شود که ماشین ظرفشویی به خوبی کار نکند. و باید فورا اقدام به رفع مشکل کنید.

۹- ایراد ترموستات یا المنت حرارتی ظرفشویی

علت لکه‌های سفید روی ظروف ماشین ظرفشویی ممکن است به خاطر خرابی المنت باشد. اگر آب ماشین ظرفشویی به اندازه کافی گرم نباشد، لکه‌ها پاک نمی‌شود و ظروف به درستی شسته نمی‌شوند. گرم نشدن آب می تواند به دلیل وجود ایراد و یا سوخته شدن ترموستات باشد.

 ۱۰- خرابی برد کنترل الکترونیکی ظرفشویی

خرابی و ایراد برد کنترل ماشین ظرفشویی که به نوعی مغز دستگاه محسوب می‌شود، نیز می‌تواند دلیل درست نشستن ماشین ظرفشویی باشد.

کلام پایانی

این مطلب علت درست نشستن ماشین ظرفشویی را بررسی کردیم. اگر ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را تمیز نمی‌شوید باعث دوباره کاری برای شستشوی دستی می‌شود، بلکه این تمیز نشستن ظروف، نشان دهنده مشکلی در یکی از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی است. شما می‌توانید برای تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی خودتان روی تهران سرویس کاران حساب باز کنید. تهران سرویس کاران نمایندگی تعمیر انواع ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف ایرانی و خارجی است. مزیت استفاده از خدمات تهران سرویس کاران استفاده از قطعات اصلی و اورجینال است.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *