پنج ترفند برای افزایش مکش هود آشپزخانه

پنج ترفند برای افزایش مکش هود آشپزخانه

افزایش مکش هود آشپزخانه : هود از آن نظر یکی از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل در آشپزخانه است که بو، دود و بخاری که در هنگام آشپزی بلند می‌شود را به بیرون از منزل می‌‌کشد. در واقع وظیفه هود از بین بردن رطوبت و چربی معلق در هوا است. هود، رطوبت محیط را در حد مناسبی ثابت نگه می‌دارد تا شرایط برای رشد میکروب‌ها، قارچ و کپک‌ها فراهم نشود.
به این ترتیب سلامت اعضای خانواده با استفاده از این وسیله ضروری به خطر نمی‌افتد. یکی دیگر از کاربردهای مهم هود، حفظ پاکیزگی و تمیزی آشپزخانه است؛ چرا‌که این وسیله با حذف چربی و رطوبت‌های اضافه، از باقی ماندن آن‌ها بر روی سقف و دیوارها جلوگیری می‌کند.
اما گاها پیش می‌آید که این وسیله مهم، کارایی خوبی ندارد و نمی‌تواند وظایفش را به درستی انجام دهد. مکش هود آشپزخانه، مهم‌ترین فاکتور سلامت آن است. در مواردی که مکش هود آشپزخانه کاهش پیدا کند رطوبت و چربی‌ها در هوا باقی می‌ماند و مشکلاتی که به آن اشاره کردیم را به وجود می‌آورد.
به این ترتیب باید با علل کاهش مکش هود آشپزخانه آشنایی داشته باشید تا از بروز مشکلات جلوگیری کنید. در این مطلب قصد داریم به بررسی راه‌هایی برای افزایش مکش هود بپردازیم.

راهکارهایی برای افزایش مکش هود آشپزخانه

1- تعویض فیلتر هود آشپزخانه

یکی از دلایلی که باعث کاهش مکش هود آشپزخانه می‌شود کثیف بودن فیلتر آن می‌باشد. در صورتی که فیلتر هود آشپزخانه از چربی‌ها انباشته شده باشد کارایی خوبی نخواهد داشت و مکش آن به شدت کاهش می‌یابد.
زمانی که گرد و غبار و رسوبات چربی در فیلتر انباشته شده باشند کارکرد دستگاه از بین می‌رود. به این ترتیب برای افزایش مکش هود آشپزخانه باید جهت تعویض فیلتر آن اقدام کرد. شما می‌توانید برای تعویض فیلتر هود آشپزخانه از تعمیرکاران تهران سرویس کاران کمک بگیرید.

2- رفع گرفتگی مسیر خروجی هوا

یکی دیگر از راهکارهای افزایش مکش هود آشپزخانه تمیز کردن و رفع گرفتگی مسیر خروجی هوا می‌باشد. ممکن است به علت هرگونه انسدادی مسیر تهویه هوای هود آشپزخانه بسته شده باشد.
به این ترتیب هوا درون لوله حبس می‌شود و تلاش‌های هود برای مکش دود و ذرات گرد و غبار بی‌فایده خواهد بود. بنابراین با برطرف کردن گرفتگی مسیر خروجی هوا می‌توان مکش هود را افزایش داد.

 3- تعویض پروانه هود

یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش هود هرز شدن و یا شکستگی پروانه آن می‌باشد. هر زمان که متوجه شکل غیرطبیعی پروانه هود شدید باید جهت تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایید.
همچنین باید اتصالات پروانه هود را بررسی کنید تا دچار هرز‌شده‌گی نشده باشند. یکی از مهم‌ترین قطعاتی که در کارایی مناسب هود تاثیر‌گذار است تیغه‌های پروانه هود می‌باشد که در صورت شکستگی حتماً باید تعویض شود.
برای این کار حتماً باید از قطعات اورجینال و مرغوب استفاده شود. در غیر این صورت تیغه‌های پروانه مجدداً دچار شکستگی و بد فرمی خواهند شد. تهران سرویس کاران با استفاده از قطعات اورجینال و با‌کیفیت کارایی محصول شما را تضمین می‌کند.

4- تنظیم دور موتور هود

یکی دیگر از دلایلی که منجر به ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه می‌شود مشکلات مربوط به موتور آن می‌باشد. کم بودن دور موتور یا ایرادات دیگری که ممکن است در آن به وجود آمده باشد می‌تواند در کارکرد هود تاثیر منفی بگذارد.
اگر دور موتور به درستی تنظیم نشده باشد قادر به چرخاندن پروانه نخواهد بود. در نتیجه عملکرد هود ضعیف خواهد شد؛ هوا به درستی تهویه نمی‌شود و ذرات چربی در هوا باقی می‌ماند.
در صورتی که بر روی موتور گرد و غبار و چربی انباشته شده باشد. کارکرد آن را با مشکل مواجه خواهد شد. به این ترتیب می‌بایست جهت تمیز کردن آن اقدام نمایید. اما اگر موتور از کار افتاده باشد و یا نیم سوز باشد حتماً باید آن را تعویض کرد. برای اینکه هود آشپزخانه‌تان کارایی خوبی داشته باشد حتماً از کیفیت موتور اطمینان حاصل نمایید.

5- توجه به نکات نگهداری از هود

نکاتی برای افزایش مکش هود وجود دارد که بهتر است هر مصرف‌کننده‌ای از آن‌ها اطلاع کافی داشته باشد تا هود آشپزخانه عملکرد بهتر و طول‌عمر مفید بیشتری داشته باشد. در ادامه به بررسی نکات مهم نگه‌داری از هود آشپزخانه می‌پردازیم.

  • نصب هود آشپزخانه را به نمایندگی‌ها بسپارید
  • برای استفاده درست از هود دفترچه راهنما آن را با دقت مطالعه کنید و با تنظیمات آن آشنا شوید
  • برای جلوگیری از انباشته شدن چربی‌ها هود را به‌طور مرتب با مواد شوینده مناسب تمیز کنید
  • در صورتی که متوجه کاهش مکش هود شدید در اسرع وقت از تعمیرکاران با‌تجربه درخواست کنید تا هود آشپزخانه‌تان را سرویس کنند

کلام پایانی

عیب یابی و تنظیم دور موتور، بررسی مشکلات مربوط به تیغه‌های پروانه هود، بررسی راه‌های خروجی هوا و وجود ایرادات احتمالی، تمیز کردن فیلتر و یا تعویض آن فقط توسط تعمیرکاران متخصص و با تجربه‌ای که در این زمینه آموزش دیده‌اند امکان‌پذیر است.
اگر تعمیرات مربوط به هود را به افراد ناوارد بسپارید مطمئناً کارایی هود شما بیش از پیش کاهش خواهد یافت. تهران سرویس کاران با استخدام تعمیرکاران مجرب در زمینه‌ی تعمیر هود آشپزخانه در حال خدمت‌رسانی به مشتریان می‌باشد.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *