تمامی نکاتی که برای افزایش طول عمر اسپرسو‌ساز باید بدانید!

تمامی نکاتی که برای افزایش طول عمر اسپرسو‌ساز باید بدانید!

افزایش طول عمر اسپرسو‌ساز : اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دلیل علاقه زیاد به اسپرسو و قهوه، در آشپزخانه منزل‌تان دستگاه اسپرسو‌ساز وجود دارد باید با راه‌های افزایش طول عمر آن آشنایی کافی کسب نمایید. توجه به افزایش طول عمر دستگاه اسپرسو ساز، به‌عنوان یک وسیله برقی گران‌قیمت و کاربردی اهمیت بسیاری دارد.
به ترتیب؛ آشنایی با روش‌های افزایش طول عمر اسپرسو‌ساز برای تمامی مصرف‌کنندگان آن الزامی است؛ چرا‌که این دستگاه در صورت خرابی ممکن است دیگر کارایی اولیه خود را نداشته باشد. همچنین هزینه‌هایی جهت تعمیرات برای شما به وجود آورد.
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که از اسپرسوساز استفاده می‌کنند؛ عوامل کاهش طول عمر این دستگاه است. اگر شما هم با کاهش کارایی این دستگاه موجه شدید بهتر است از شیوه‌های افزایش طول عمر اسپرسوساز آگاهی کسب کنید. تا پایانی مطلب با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین نکات افزایش طول عمر اسپرسوساز آشنا شوید.

مخزن آب را با آب تصفیه پر کنید

آب حاوی املاح، یکی از از متداول‌ترین عواملی است که طول عمر اسپرسو‌ساز را به خطر می‌اندازد. بنابراین برای حذف این عامل توصیه می‌شود مخزن آب اسپرسو‌ساز را با آب تصفیه شده پر کنید. اگر به آب تصفیه دسترسی ندارید و یا در آشپزخانه منزل‌تان از آن استفاده نمی‌کنید می‌توانید آب معدنی یا آب چشمه را جایگزین آب تصفیه بکنید. اما هرگز از آب حاوی املاح استفاده نکنید.

هر چند وقت یکبار اسپرسو‌ساز را هواگیر کنید

متاسفانه بیشتر افراد، به دلیل بی‌اطلاعی از ترفند‌های متفاوت، با کاهش طول عمر اسپرسوساز مواجه می‌شوند. این در صورتی است که با به کارگیری چندین ترفند ساده می‌توان طول عمر اسپرسو‌ساز را افزایش داد.
یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در این جهت می‌توان انجام داد هواگیری این دستگاه می‌باشد. اسپرسوساز نیز مانند دیگر لوازم خانگی مصرفی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و…  نیاز به سرویس‌های دوره‌ای دارد.
هواگیری اسپرسو‌ساز نیز یکی از همین اقدامات دوره‌ای است که توصیه می‌شود برای افزایش عملکرد دستگاه انجام شود. برای هواگیری اسپرسو‌ساز ابتدا مخزن آب را با آب تصفیه پر کنید. سپس دستگاه را روشن کنید. تا زمانی که آبِ داخل مخزن کاملا به بخار تبدیل نشده، دستگاه را خاموش نکنید.
برای اینکه هواگیری اسپرسو‌ساز را به درستی انجام دهید بهتر است دفترچه راهنمایی آن را با دقت مطالعه کنید و  مراحل آن را به درستی انجام دهید. با همین راهکار ساده طول عمر اسپرسوساز افزایش می‌یابد و عملکرد آن نیز بهتر از قبل می‌شود.

پس از استفاده، اسپرسوساز را کثیف رها نکنید

یکی از راه‌هایی که بر افزایش طول عمر اسپرسو‌ساز تاثیر دارد تمیز نگه داشتن دستگاه است. این راهکار بسیار ساده علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه، به کارایی بهتر آن نیز کمک می‌کند. توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده، مخزن اسپرسو‌ساز را با دقت تمیز کنید و قهوه‌ای که درون آن تجمع یافته را خالی نمایید.

سپس با استفاده از یک پارچه خشک، مخزن را تمیز کنید. تمیز بودن اطراف دستگاه نیز اهمیت بسیاری دارد. به این ترتیب سعی کنید زمانی که اسپرسو یا قهوه را درون فنجان می‌ریزید نواحی اطراف را کثیف نکنید.

پس از استفاده، اسپرسوساز را روشن باقی نگذارید

یکی دیگر از نکاتی که موجب افزایش طول عمر اسپرسوساز می‌شود خاموش کردن دستگاه پس از مصرف آن می‌باشد. اگر اسپرسوساز شما جز آن دسته از وسایلی است که به طور اتوماتیک پس از استفاده خاموش نمی‌شوند بهتر است بلافاصله پس از استفاده، آن را خاموش کنید. روشن گذاشتن دستگاه باعث ورود جریان مداوم برق و در نهایت خراب شدن موتور و از کار افتادن اسپرسو‌ساز می‌شود.

پس از استفاده، شات اسپرسو‌ساز را خالی کنید

یکی دیگر از راه‌های افزایش طول عمر اسپرسو‌ساز خالی کردن شات دستگاه پس از هر بار استفاده است. افرادی که شات دستگاه را پس از استفاده تمیز نمی‌کنند و تفاله باقیمانده در مخزن را تخلیه نمی‌کنند نباید توقع طول عمر زیاد از اسپرسوساز خود داشته باشند.
تفاله قهوه اسپرسو در صورت تخلیه نشدن می‌تواند منجر به خراب شدن و یا زنگ زدن اجزای داخلی دستگاه شود. به این ترتیب با تمیز نگه‌ داشتن شات دستگاه، می‌توانید طول عمر اسپرسوساز خود را افزایش دهید.

کلام پایانی

شاید شما هم پیش از این به دلیل بی‌اطلاعی به نکات ظریف برای افزایش طول اسپرسوساز توجهی نمی‌کردید اما همین اقدامات ساده باعث می‌شود طول عمر مفید دستگاه چندین سال افزایش یابد؛ به طوری که به تعمیرات هم نیاز پیدا نکند.
هواگیری اسپرسو‌ساز، تمیز کردن مخزن آن، روشن باقی نگذاشتن دستگاه و… از جمله ابتدایی‌ترین و آسان‌ترین راهکار‌ها برای افزایش طول عمر اسپرسوساز می‌باشد. تنها با انجام دادن همین چند کار ساده از خراب شدن اسپرسو‌ساز جلوگیری می‌شود.
با این حال اگر به هر علتی دستگاه اسپرسو‌ساز منزل‌تان با مشکل و یا خرابی روبرو شد می‌توانید جهت تعمیر اسپرسوساز از تعمیرکاران متخصص و باتجربه تهران سرویس کاران درخواست کمک کنید.
استفاده از تجهیزات پیشرفته و به کارگیری قطعات با کیفیت برای تعمیر دستگاه، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در تهران سرویسکاران با بکارگیری از تجهیزات روز دنیا و استفاده از قطعات اورجینال و فابریک به شما کمک می‌کنیم تا طول عمر اسپرسو‌سازتان افزایش و کارایی آن نیز بهتر از قبل شود.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *