نحوه هواگیری پکیج بوتان (طرز هواگیری پکیج بوتان)

نحوه هواگیری پکیج بوتان

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای افزایش راندمان پکیج‌های بوتان و برای افزایش طول عمر مفید دستگاه انجام می‌دهند هواگیری است. در این مقاله قصد داریم در مورد طرز هواگیری پکیج بوتان مطالبی ارائه دهیم. در حقیقت زمانی که هوا در قسمت‌های مختلف پکیج جمع شود موجب مختل شدن عملکرد دستگاه می‌شود. به همین جهت برای جلوگیری است این اتفاق باید ابتدا با طرز هواگیری پکیج آشنا شوید و سپس اقدام به هواگیری پکیج بوتان کنید.

علاوه بر این توجه داشته باشید که عدم هواگیری پکیج‌های گرمایشی موجب می‌شود تا به‌مرورزمان عملکرد سیستم گرمایشی با مشکلاتی مواجه شود و این دستگاه دچار نقض شود. اگر شما عزیزان با طرز هواگیری پکیج بوتان دیرآشنا شدید و سیستم گرمایشی شما با مشکلاتی مواجه شد برای تعمیر پکیج می‌توانید از خدمات تهران سرویسکاران استفاده نمایید. برای انجام این عملیات ابتدا بهتر است در مورد مدت‌زمان و شرایط کارکرد پکیج اطلاعات کاملی داشته باشید.

شاید از پیکج ایران رادیاتور استفاده می‌کنید، در این صورت راهنمای هواگیری پکیج ایران رادیاتور استفاده کنید.

اطلاعاتی در مورد هواگیری پکیج بوتان

طرز هواگیری پکیج بوتان به این صورت است که ابتدا شما عزیزان باید با محل قرارگیری شیر پرکن آشنا شوید. طرز کار شیر پرکن پکیج به این صورت است که برای تنظیم فشار دستگاه استفاده می‌شود و محل قرارگیری آن در زیر دستگاه است. درواقع این قطعه برای تخلیه آب نصب‌شده و اولین مرحله برای هواگیری پکیج‌ها خاموش کردن آن‌ها است. زمانی که شما پکیج را خاموش کردید باید شیر پکیج را با استفاده از آچار بازکنید و هوا را از درون آن خارج کنید.

مقاله مرتبط:  بیشترین ظرفیت پکیج دیواری چقدر است؟

توجه داشته باشید در این مرحله تا زمانی که هوا به‌طور کامل از شیر خارج نشد شیر را نبندید و زمانی که هوا خارج شد شیر را سفت ببندید و سپس فشار پکیج را بررسی کنید. اگر فشار پکیج از دو بار بالاتر بود باید آن را تنظیم کنید. برای تنظیم آن باید ابتدا شیر هواگیری را بازکنید و زمانی که فشار پکیج به حالت استاندارد برگشت می‌توانید شیر را ببندید. به همین راحتی می‌توانید پکیج خود را هواگیری کنید. توجه داشته باشید اگر احساس می‌کنید از عهده این کار به خوبی برنمی‌آیید و اطلاعاتی دراین‌باره ندارید بهتر است این کار را به متخصصان بسپارید.

دلایل هواگیری پکیج

سؤالی که اکثر افراد می‌پرسند این است که به چه علت باید پکیج را هواگیری کنیم. در حقیقت همان‌طور که در قسمت فوق بیان کردیم وجود هوا در رادیاتور و پکیج می‌تواند عملکرد دستگاه را با مشکلاتی مواجه کند که موجب کاهش طول عمر دستگاه شود. در این صورت شما باید برای تعمیر آن هزینه‌هایی را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که اگر با طرز هواگیری آشنا شوید و این کار را به خوبی انجام دهید دیگر صدای غیرعادی در لوله‌ها شمارا اذیت نمی‌کند.‌

چراکه این عمل می‌تواند از ایجاد صداهایی که در درون لوله‌ها به وجود می‌آید و کاملاً غیرعادی است جلوگیری کند و موجب شود تا آب گرم فشار مناسبی داشته باشد. علاوه بر این توجه داشته باشید که اگر دستگاه شما به خوبی هواگیری نشود و یا برای هواگیری آن اقدام نکنید بعضی از قسمت‌های پکیج سرد می‌شود و زمانی که قصد استفاده از آب گرم را داشته باشید مشاهده می‌کنید که آب به خوبی گرم شده است. برای جلوگیری از این اتفاقات باید به‌صورت دوره‌ای پکیج خود را هواگیری کنید. برای انجام این کار می‌توانید به تهران سرویس‌کاران مراجعه کنید و از خدماتشان بدون هیچ نگرانی استفاده کنید.

مقاله مرتبط:  تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

اطلاعاتی در مورد مدل‌های مختلف پکیج

اگر شما از مدل‌های پکیج بوتان استفاده می‌کنید توجه داشته باشید که طرز هواگیری پکیج در تمام مدل‌های این محصول به یک صورت است. لذا می‌توانید با مطالبی که در مورد شیوه هواگیری پکیج‌های بوتان ارائه دادیم به‌راحتی به‌صورت دوره‌ای اقدام به هواگیری دستگاه خود کنید. لذا در هر مدل پکیج‌های بوتان می‌توانید برای انجام هواگیری از شیر پرکن که در قسمت زیر دستگاه قرار دارد استفاده نمایید. در حقیقت زمانی که عملیات هواگیری را به خوبی انجام دادید مشاهده می‌کنید که دیگر هیچ صدایی که مانند صدای خروج هوا باشد از پکیج به گوش نمی‌رسد.

علاوه بر این باید به این موضوع اشاره‌کنیم که در همه مدل‌های مختلف این پکیج باید به تنظیم فشار پکیج توجه خاص داشته باشید. چراکه این قسمت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین علت اگر فشار پکیج بیش از حالت استاندارد بود در کوتاه‌ترین زمان باید فشار آن را به حالت استاندارد برسانید. زیرا تنظیم نکردن فشار پکیج می‌تواند خطرات بسیار زیادی در پی داشته باشد. به‌عنوان‌مثال ممکن است موجب ایجاد رطوبت و آسیب رساندن به ساختمان شود و یا می‌تواند موجب پوسیدگی و زنگ‌زدگی لوله‌ها شود و آسیب‌هایی را به بخش داخلی پکیج وارد کند.

نکاتی که در حین انجام هواگیری پکیج باید به آن دقت کنید

قبل از انجام هواگیری پکیج در ابتدا باید اطلاعات کاملی در مورد طرز هواگیری آن داشته باشد. چراکه اگر شما دراین‌باره اطلاعاتی نداشته باشید ممکن است عملکرد پکیج خود را با اختلالات زیادی همراه کنید. برای انجام این کار حتماً باید پکیج شما بر روی حالت زمستانه قرار داشته باشد. به همین علت قبل از هواگیری به بررسی این عوامل بپردازید. نکته بعدی این است که حتماً باید فشار دستگاه را تنظیم کنید و از تنظیم بودن آن اطمینان حاصل کنید. همان‌طور که در قسمت فوق کردیم تنظیم نبودن فشار دستگاه مشکلاتی در پی دارد.

مقاله مرتبط:  همه‌چیز در رابطه با پکیج ایران رادیاتور

نکته دیگر این است که شما باید قبل از انجام عملیات هواگیری ابتدا از سلامت پمپ دستگاه مطلع شوید. چراکه آب باید به خوبی در پمپ در گردش باشد. علاوه بر این توجه داشته باشید که شیرهای رفت‌وبرگشت در رادیاتورها حتماً باید هنگامی‌که شما به عملیات هواگیری می‌پردازید باز باشد. همچنین در مورد سالم بودن شیر برقی اطلاع حاصل کنید. نکاتی که بیان کردیم به شما عزیزان کمک می‌کند تا هم با طرز هواگیری دستگاه آشنا شوید و هم این عملیات را به خوبی انجام دهید.

در صورت تمایل می‌توانید از خدمات نمایندگی بوتان در تهران سرویس کاران استفاده کنید.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *