آموزش تعمیر شیر سه طرفه پکیج بوتان

آموزش تعمیر شیر سه طرفه پکیج بوتان

یکی از قطعات بسیار مهمی که در پکیج بوتان وجود دارد و نقش بسیار مهمی دارد شیر سه طرفه است. در حقیقت در مورد این قطعه باید ذکر کنیم که کاربرد آن به این صورت است که موجب باز و بسته کردن مسیر آب گرم می‌شود. زمانی که این قطعه دچار مشکل شود در سریع‌ترین زمان باید اقدام به تعمیر آن کنید. چراکه در غیر این صورت عملکرد پکیج بوتان با اختلالاتی مواجه می‌شود. این قطعه شیر سه راهه هم نام دارد و برای تعمیر آن بهتر است به سراغ متخصصان بروید.

تهران سرویس‌کاران خدماتی در این زمینه و درزمینه هواگیری پکیج ارائه می‌دهد. اگر شما عزیزان با تعمیر شیر سه طرفه پکیج بوتان آشنایی ندارید بهتر است از خدمات تهران سرویس‌کاران استفاده کنید. در حقیقت این قطعه قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و به‌وسیله جریان الکتریکی شروع به‌کار می‌کند. زمانی که نیروی برق به دستگاه وارد شود و آب گرم مصرفی باز می‌شود میله شاسی که در درون دستگاه قرار دارد عمل می‌کند و دریچه شوفاژ بسته می‌شود.

اطلاعاتی در مورد شیر سه راهه پکیج بوتان

شیر سه راهه که در پکیج بوتان وجود دارد در مدل‌های مختلف تولیدشده است. این‌گونه از محصولات بااینکه انواع متفاوتی دارند اما عملکردشان یکسان است. در شیر سه طرفه از قطعاتی استفاده‌شده که در دیگر مدل‌های پکیج‌های دیگر یافت نمی‌شود. این محصول ازجمله قطعاتی می‌باشد که در صورت خرابی قابل تعمیر است. البته اگر میزان خرابی شیر سه طرفه زیاد نباشد مصرف‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به یک تعمیرکار این قطعه را تعمیر کنند.

علاوه بر این باید کنیم که بر روی شیر سه راهه موتور الکتریکی متصل است که ۲۲۰ ولت دارد. نکته دیگری که باید بیان کنیم این است که شیر سه راهه از مواد اولیه بسیار باکیفیت تولید می‌شود که اکثراً طول عمر بسیار بالایی دارند. عوامل مختلف می‌تواند موجب خراب شدن شیر سه طرفه شود. در حقیقت این‌گونه از محصولات با استفاده از متریال هایی تولیدشده‌اند که ضدزنگ هستند. یعنی در برابر زنگ‌زدگی از مقاومت بالایی برخوردارند و در مجاورت رطوبت و آب زنگ نمی‌زنند.

مقاله مرتبط:  علت و دلایل خرابی پکیج بوتان (لیست کاملی از تمام کدهای ارور بوتان)

تست خرابی شیر سه راهه

ازآنجایی‌که شیر سه طرفه در پکیج بوتان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تعمیر محصولات اهمیت بسیار زیادی دارد. در حقیقت این محصول یکی از قطعات داخلی بسیار باارزشی به‌حساب می‌آید که در نبود آن عملکرد پکیج با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شود. برای تست شیر سه راهه ابتدا باید سر فیش‌های آن را بازکنید. این قطعه دارای سیم‌های جانبی است که شما باید سیم وسطی آن را به برق متصل کنید. زمانی این مرحله را انجام دادید و موتور شروع به‌کار کردن کرد و در موازات دیواره قرار گرفت مشخص می‌شود که شیر سه راهه هیچ مشکلی ندارد و کاملاً سالم است.

درواقع اگر شیر سه طرفه شما سالم باشد زمانی که شما سیم را از سیم اصلی جدا کنید و آن را به سیم جانبی دیگر متصل کنید مشاهده می‌کنید که موتور مانند قبل کار می‌کند و هیچ مشکلی ندارد. اما زمانی که در مرحله اول یکی از سیم‌های جانبی به‌اضافه سیم دیگر را برق متصل کردید مشاهده کردید که موتور کار نکرد در این صورت تعمیر آن بهتر است توسط یک متخصص انجام بگیرد. چراکه اگر در این کار تخصص نداشته باشد ممکن است موجب خراب‌تر شدن این دستگاه شوید.

تعمیر شیر سه راهه پکیج بوتان

برای تعمیر موتور شیر سه طرفه پکیج اگر اطلاعاتی دراین‌باره ندارید بهتر است به سراغ افراد بروید که در این راه مهارت کافی دارند. برای گرفتن مشاوره و خدمات درباره تعمیر این محصول می‌توانید به تهران سرویس‌کاران مراجعه نمایید. درواقع این قطعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از طرف دیگر برای تعمیر آن حتماً باید متخصصانی اقدام به تعمیر آن کنند که دراین‌باره اطلاعات کافی دارند. همان‌طور که می‌دانید اگر شخصی که درباره این محصول اطلاعاتی در دسترس نداشته باشد و یا تجارب و مهارت هم به میزان نباشد که این محصول را عیب‌یابی کند ممکن است خسارات زیادی به آن وارد کند.

مقاله مرتبط:  از کجا بفهمیم برد پکیج سوخته است؟ روش‌های تست سلامت برد پکیج

شیر سه راهه که در پکیج بوتان قرار دارد به موتور شیر سه راهه متصل می‌شود و توسط شاسی از درون قفل می‌شود. در حقیقت زمانی که شاسی حرکت کند دریچه شوفاژ بسته می‌شود. شخصی که این کار را انجام می‌دهد ابتدا باید علائم خرابی آن را شناسایی کند و سپس اقدام به عیب‌یابی کند. دلایل زیادی وجود دارد که موجب می‌شود شیر سه راهه و یا سه طرفه خراب شود. در حقیقت اگر این محصول پس از عیب‌یابی خرابی زیادی داشت باید تعویض شود. برای تعویض آن‌هم باید متخصصانی وجود داشته باشند که با شیوه تعمیر و تعویض آن آشنا باشند.

نحوه تعویض

برای تعویض شیر سه طرفه پکیج بوتان ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید و سپس ورودی آب را قطع کنید و آبی که در پکیج است را به‌طور کامل تخلیه کنید. زمانی که این مراحل را به خوبی انجام دادید پکیج را بازکنید و شیر سه راهه را از درون دستگاه جدا کنید. توجه داشته باشید که این قطعه به سایر قطعات دیگر متصل شده است. به همین علت باید این کار را با دقت انجام دهید. زمانی که قطعه را جدا کردید شیر جدید را جایگزین آن کنید.

توجه به این نکته مهم است که باید همه بسته‌های آن را به‌طور کامل ببندید و بعد از بستن بررسی کنید که هیچ بستی شل نباشد. چراکه اگر این کار را به خوبی انجام ندهید موجب نشتی درون پکیج می‌شود. توجه داشته باشید که اگر این قطعه را در مسیر رفت‌وبرگشت متصل کنید عمر دستگاه کاهش پیدا می‌کند و بعد از مدتی سوپاپ‌ها خراب می‌شوند. در مرحله آخر همان‌طور که قطعات پکیج را باز کردید اقدام به بستن آن کنید. البته توجه داشته باشید که بهتر است این کار را به نمایندگی‌های معتبر بسپارید.

مقاله مرتبط:  چرا پکیج آب گرم نمی‌کند؟ (راه‌حل‌های رفع گرم نکردن آب در پکیج)

دقت داشته باشید که تهران سرویس کاران نمایندگی بوتان در تهران و کرج است.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *