آموزش تغییر فصل پکیج بوتان

آموزش تغییر فصل پکیج بوتان

اگر شما از پکیج‌های بوتان در خانه استفاده می‌کنید باید توجه داشته باشید که با فرارسیدن فصل گرم و سرد سال باید پکیجتان را تغییر فصل دهید. برای این کار ابتدا باید با نحوه تنظیم حالت تابستانه و زمستانه پکیج‌های بوتان آشنایی داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم به آموزش تغییر فصل پکیج بوتان بپردازیم. در روزهای گرم سال که هوا به شدت گرم است از پکیج گرمایشی بوتان برای گرم کردن آب استفاده می‌شود. به همین علت دیگر از سیستم گرمایشی رادیاتور استفاده نمی‌شود.

اگر شما از پکیج ایران رادیاتور استفاده می‌کنید، مقاله آموزش تغییر فصل پکیج ایران رادیاتور را مطالعه کنید.

در این صورت فقط زمانی که قصد استفاده از آب گرم را در روزهای گرم سال داشته باشید مشعل اصلی پکیج و پمپ آن روشن می‌شود. زیرا پکیج روی حالت تابستانه تنظیم‌شده است و این موضوع موجب می‌شود تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. البته استفاده از حالت تابستانه در فصول گرم سال به‌خصوص در فصل تابستان موجب می‌شود تا عمر پکیج بوتان افزایش یابد.

راه‌اندازی پکیج بوتان در زمستان

در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان باید پکیج بوتان را در حالت زمستانه تنظیم کنید. چراکه در این صورت گرمای رادیاتور تنظیم می‌شود و از عمر مفید پکیج کاسته نمی‌شود و از سوی دیگر آب گرم مصرفی در دسترستان است. در حقیقت اگر شما بخواهید هم از آب گرم مصرفی پکیج و هم از قابلیت گرمایشی آب رادیاتور استفاده کنید باید در زمستان به فعال کردن حالت زمستانه اقدام کنید. روشن کردن پکیج در حالت تابستانه و یا در حالت زمستانه با یکدیگر متفاوت است.

مقاله مرتبط:  تفاوت‌های اصلی رادیاتورهای پره‌ای و پانلی در چیست؟

برای تغییر فصل پکیج به حالت زمستانه ابتدا باید دستگاه را خاموش‌کنید و سپس فشار مناسب و استاندارد زا برای پکیج خودتنظیم کنید. زمانی که شیر پرکن را روشن کنید فشار دستگاه به بازه موردنظر می‌رسد. درواقع شیر پرکن در قسمت زیرین دستگاه قرارگرفته است. بعدازآن باید دودکش دستگاه را بررسی کنید و سپس فلکه‌های متصل به شیلنگ آب را بازکنید و از باز بودن شیرهای خروجی و ورودی رادیاتور اطمینان حاصل کنید. در مرحله آخر باید حالت زمستانه پکیج را فعال کنید و سپس فرایند هواگیری را انجام دهید.

راه‌اندازی پکیج‌های بوتان در تابستانه

برای تغییر فصل پکیج بوتان باید در ابتدا فشار پکیج را بررسی کنید. فشار استاندارد برای پکیج‌های بوتان یک تا یک و نیم بار است. درواقع زمانی که شما فشار پکیج را بر روی حالت استاندارد گذاشتید بعدازآن به سراغ مرحله بعدی بروید. البته توجه داشته باشید که اگر فشار پکیج شما استاندارد نبود می‌توانید از طریق شیر بار به تنظیم آن بپردازید. در مرحله بعدی باید پکیج را روی حالت خاموش قرار دهید. زمانی که این مراحل را به خوبی انجام دادید در این صورت باید آن را از حالت زمستانه به حالت تابستانه تغییر فصل دهید.

با تغییر فصل پکیج‌های بوتان به تابستانه چراغ پکیج سبز می‌شود. اما اگر همه این مراحل را انجام دادید چراغ پکیج سبز نشد می‌توانید از افرادی که در این راستا تخصص دارند استفاده کنید. برای تغییر فصل بوتان با حالت تابستانه علامت شیر آب را انتخاب کنید.‌ به این نکته مهم توجه داشته باشید که اگر شیر آب گرم مصرفی باز باشد چراغی که برای وضعیت عملکرد دستگاه به رنگ سبز است روشن می‌شود و زمانی که شیر آب گرم را ببندید چراغ به‌صورت چشمک‌زن کار می‌کند. همان‌طور که مشاهده کردید تغییر فصل در پکیج بوتان برای تنظیم حالت تابستانه بسیار آسان است.

مقاله مرتبط:  نحوه روشن و خاموش کردن پکیج

اطلاعاتی در مورد پکیج

در پکیج بوتان قسمتی وجود دارد که بر روی آن وضعیت راه‌اندازی مجدد و وضعیت تابستانی و زمستانی و دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفی وجود دارد. وضعیت تابستانه برای زمانی است که هدف مصرف‌کنندگان از استفاده از پکیج بوتان فقط مصرف آب گرم خانگی باشد. مانند فصل تابستان که هوا گرم است و دیگر نیازی به گرمایش پکیج نیست. اما وضعیت زمستانه برای زمانی است که هوا سرد است به همین علت مصرف‌کنندگان علاوه بر اینکه به آب گرم مصرفی احتیاج دارند برای گرمایش محل از پکیج استفاده می‌کنند. به همین جهت پکیج را تغییر فصل می‌دهند.

علاوه بر این دسته تنظیم دمای آب گرم برای زمانی است که شما نیاز به تغییر دمای آب داشته باشید. برای انجام این کار اگر دسته تنظیم را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید دمای آب افزایش پیدا می‌کند و اگر آن را برخلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید دمای آب کم می‌شود. به این صورت می‌توانید به‌راحتی در مای آب را بر اساس میزان مصرف خود کم و یا زیاد کنید. اگر شما از پکیج‌های بوتان استفاده می‌کنید باید توجه داشته باشید که نحوه روشن کردن پکیج بوتان در تمامی مدل‌های آن به یک صورت است. اما تفاوت کوچکی که دراین‌بین وجود دارد این است که دکمه‌های پکیج کمی متفاوت است.

دقت داشته باشید که تهران سرویسکاران نمایندگی پکیج بوتان در تهران و کرج است.

نکاتی که قبل از روشن کردن پکیج باید به آن توجه شود

قبل از روشن کردن پکیج باید توجه داشته باشید که هیچ مشکلی نباید در لوله‌ها وجود داشته باشد. به همین علت مهم است که از سالم بودن رگولاتور گاز اطمینان حاصل کنید. درواقع تست گاز بندی یکی از مهم‌ترین مراحلی است که باید قبل از روشن کردن پکیج‌های دیواری به آن توجه کنید. اما موارد دیگر شامل هواگیری پکیج است. درواقع یکی از اقدامات ابتدایی دیگری که باید قبل از روشن کردن پکیج انجام دهید هواگیری و یا همان سرویس به‌موقع است.

مقاله مرتبط:  لیست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور | دلیل ارور پکیج ایران رادیاتور

به این صورت که شما باید از نبود هیچ‌گونه هوا به درون پکیج اطلاعات حاصل کنید و سپس به سراغ مرحله بعدی یعنی بررسی پتانسیومتر پکیج بروید. در این مرحله باید مشعل‌ها و دمای شوفاژ را بررسی کنید. سپس بعدازاینکه این مرحله را با موفقیت طی کردید دمای آب گرم مصرفی را بسنجید. آب گرم مصرفی باید ۴۵ درجه سانتی‌گراد دمای بیشتری نسبت به آب سرد داشته باشد. در مراحل آخر باید دمای مدار گرمایشی و فشار آب و جرقه زن و فلوسوئیچ را بررسی کنید. برای تنظیم درست پکیج و افزایش طول عمر آن می‌توانید از خدمات تهران سرویس‌کاران استفاده نمایید.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *