چه پکیجی برای واحد 50 متری مناسب است؟

چه پکیجی برای واحد 50 متری مناسب است؟

شاید برای شما هم سؤال پیش‌آمده باشد که برای منزل شما با متراژی که دارد، چه نوع پکیجی مناسب است. نکات بسیاری در مورد پکیج‌ها وجود دارد که باید به‌دقت بررسی شود و مطابق شرایط شما به‌درستی انتخاب گردد. یکی از این موارد ظرفیت پکیج است.

در این بخش از مقالات تهران سرویس‌کاران، قرار است به توضیح یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج، یعنی ظرفیت آنها صحبت کنیم. پس از مطالعه این مطلب احتمالاً شما درخواهید یافت که برای متراژ ساختمان موردنظرتان چه نوع پکیج باید تهیه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشد.

اینکه برای چه متراژی، چه پکیجی مناسب است را چگونه می‌توان دریافت؟

برای اینکه بدانیم سیستم پکیجی که برای ساختمان مدنظر خود انتخاب می‌کنیم، چگونه می‌تواند برای فضای ما مناسب باشد، باید با مفهومی به نام ظرفیت پکیج آشنا شویم.

ظرفیت پکیج همان‌طور که از نام آن برمی‌آید، به میزان قدرت گرمایش و یا بازدهی دستگاه اطلاق می‌شود که در اندازه‌های مختلف و با توجه به اقتضای مصرفی شما، در دسترس قرار می‌گیرد.

ظرفیت دستگاهی که تهیه می‌کنید را معمولاً با واحد اندازه‌گیری کیلووات می‌سنجند. همچنین لازم به ذکر است که دقت کردن به ظرفیت سیستم، می‌تواند علاوه بر کارکرد درست و مناسب آن، ازنظر راندمان کاری، هزینه تأمین انرژی و همچنین عمر مفیدی که برای شما دارد، حائز اهمیت باشد.

چه عواملی در سیستم، به ظرفیت پکیج وابسته است؟

اگر برای ساختمان ۵۰ متری خود تصمیم به تهیه پکیج دارید شاید برایتان جالب باشد بدانید که ظرفیت پکیجی که تهیه می‌کنید، می‌تواند در سیستم، عوامل مختلفی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. میزان پره‌هایی که در مجموعه وجود دارد، اندازه مبدل‌هایی که در سیستم است، انبساط دستگاه، قدرت فن و عواملی از این قبیل، از ظرفیت دستگاه تأثیر می‌پذیرند.

مقاله مرتبط:  لیست پکیج‌های ایران رادیاتور

چگونگی محاسبه ظرفیت پکیج:

حال پس از دانستن مطالبی در مورد ظرفیت پکیج‌ها بهتر است نحوه اندازه‌گیری آنها را توضیح دهیم. همان‌طور که گفتیم ظرفیت دستگاه شما بر اساس واحد سنجش کیلووات مشخص می‌شود. لازم است بدانید که هر یک کیلووات در پکیج، یک مترمربع از فضا را می‌تواند پوشش دهد.

البته دراین‌بین مسائل جانبی نیز حائز اهمیت است. در اینجا لازم است ذکر کنیم که متخصصان در این زمینه از فرمول‌های محاسباتی دقیق برای بررسی محیط و انتخاب پکیج شما استفاده می‌کنند. حتی در بسیاری از موارد متخصصان از نرم‌افزارهایی که برای همین مسئله ساخته‌شده است، بهره می‌برند.

در صورت تمایل می‌توانید از خدمات نمایندگی بوتان و نمایندگی ایران رادیاتور استفاده کنید.

برای واحد ۵۰‌ متری چه ظرفیتی مناسب است؟

بهترین ظرفیت پکیج برای یک ساختمان ۵۰ متری، ۲۲ هزار است. دراین‌بین می‌توان به نکته‌ای اشاره کرد که ممکن است در معرض بی‌توجهی قرار بگیرد. ممکن است بسیاری از افراد چنین تصوری داشته باشند که هرچه برای یک ساختمان، پکیجی با ظرفیت بالاتر تهیه کنند، بسیار مناسب‌تر است. این در حالی است که چنین تصوری اشتباه است.

برای مثال اگر در ساختمان ۵۰ متری شما، پکیجی با ظرفیت بیشتر و نامناسب نصب گردد، ممکن است به علت مناسب نبودن دما، سیستم به‌دفعات بیشتری به‌صورت اتوماتیک خاموش و روشن شود. بنابراین توصیه می‌شود برای واحدهای ۵۰ متری و یا واحدهایی تا همین حدود از پکیج‌های ۲۲ هزار استفاده شود.

البته انتخاب ظرفیت پکیج برای ساختمان‌های ۵۰ متری که در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنند، می‌تواند کمتر باشد. به طور کلی انتخاب ظرفیت برای این متراژ، علاوه بر اصول کلی، به عوامل دیگری نظیر موقعیت جغرافیایی و سلیقه دمایی اعضایی که در محیط زندگی می‌کنند نیز بستگی دارد.

مقاله مرتبط:  آیا پکیج اتوماتیک کار می‌کند؟ راهنمای کامل عملکرد پکیج

همچنین اگر ساختمان شما بالای ۱۰۰ متر است توصیه می‌شود که از پکیج‌هایی با ظرفیت ۲۴ هزار استفاده کنید.

عوامل مؤثر بر ظرفیت پکیج‌ها:

همان‌طور که گفتیم مسائل مختلفی وجود دارد که در انتخاب ظرفیت پکیج تأثیرگذار است. اگر بخواهیم در مورد عواملی که در این زمینه تأثیرگذار است صحبت کنیم، باید به اولین مورد یعنی متراژ ساختمان اشاره‌کنیم.

مشخص است که درصورتی‌که هرچقدر مساحت ساختمان مدنظر شما متراژ بیشتری داشته باشد، پکیجی با ظرفیت بیشتر احتیاج است. بدیهی است که درصورتی‌که برای ساختمان ۵۰ متری، پکیجی با ظرفیت بالا تهیه کنید، پس از مدت کوتاه، سیستم گرمایشی شما با مشکل مواجه خواهد شد.

شاید بتوان گفت پس از مساحت ساختمان، موقعیت جغرافیایی شماست که باید به آن توجه کرد. درصورتی‌که در مناطق گرم و خشک زندگی می‌کنید، برای ساختمان ۵۰ متری بهتر است از پکیج‌هایی با ظرفیت پایین‌تر استفاده کنید. این مسئله درباره مناطق جغرافیایی دیگر نیز صادق است.

جهت جغرافیایی ساختمان نیز جزو مسائل مهمی است که در هنگام خرید پکیج باید به آن توجه کنید. اینکه تا چه اندازه ساختمان شما مقابل تابش نور خورشید است باید به‌دقت موردبررسی تخصصی قرار گیرد.

اینکه ساختمان شما ازنظر معماری در چه وضعیتی قرار دارد، باعث می‌شود انتخاب شما تغییر کند. برای مثال ساختمان‌های ۵۰ متری که بافت قدیمی دارد، به علت عایق‌بندی ضعیفی که دارد، انتخاب شمارا تحت تأثیر قرار می‌دهد. درصورتی‌که منزل شما ازنظر عایق‌بندی مورد بررسی‌های تخصصی قرار گیرد، برای خرید سیستم مناسب، بهترین انتخاب را خواهید داشت.

در آخر، شاید بتوان گفت اینکه اعضایی که قرار است در ساختمان زندگی کنند و یا کارکنان محیط مدنظر شما، معمولاً چه دمایی را می‌پسندند، تا حدودی می‌تواند ظرفیت پکیج برای واحد ۵۰ متری را تعیین کند. به همین دلیل تا حدودی انتخاب ظرفیت پکیج از فردبه‌فرد متفاوت خواهد بود.

مقاله مرتبط:  برای نصب پکیج چه باید کرد؟

سخن پایانی:

در این بخش از مقالات تهران سرویس‌کاران، به بررسی دقیق ظرفیت پکیج برای یک مساحت به‌اندازه ۵۰ متر پرداختیم.

مسائل مختلفی برای انتخاب ظرفیت سیستم وجود دارد. بررسی این مسائل بهتر است با دقت و به‌صورت تخصصی صورت گیرد تا انتخاب مناسبی برای شما ایجاد گردد.

تهران سرویس‌کاران با ارائه خدمات مختلف و تخصصی، یکی از بهترین مجموعه‌ها درزمینه ارائه خدمات پکیج است. شما می‌توانید خرید و تعمیرات محصولات خود را با اطمینان کامل به این مجموعه واگذار کنید.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *