علت بوی گاز در پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت بوی گاز در پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

پکیج‌ها به علت‌های گوناگون بوی گاز می‌دهند و علت این بو بهتر است هرچه سریع‌تر مشخص شود. عدم توجه و سهل‌انگاری در این راستا می‌تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد. برای بررسی بوی دود و گاز و بوی سوختگی پکیج باید به بررسی سایر نواحی پکیج بپردازید.

درصورتی‌که به دلایل گوناگون که در قسمت بالا اشاره کردیم پکیج شما بوی گاز یا بویی شبیه بوی سوختگی می‌دهد بهتر است به دنبال علت بو باشید. عدم توجه به این موضوع سبب ایجاد حوادث ناخواسته می‌شود.

بررسی شلنگ و اتصالات پکیج

در اکثر مدل‌های پکیج دیواری سنسورهای خاصی وجود دارد که در صورت نشتی بلافاصله وضعیت را تشخیص می‌دهند. بعد از تشخیص وضعیت نشتی توسط سنسورهای خاص و سیستم‌های هوشمند پکیج بلافاصله خاموش می‌شود. با توجه به این موارد می‌توانیم بگوییم که یکی از دلایل استشمام بوی گاز از پکیج‌ها به علت نشت گاز از شیلنگ و اتصالات می‌باشد. یک شلنگ به لوله گاز متصل شده است و ممکن است این شلنگ به دلایل مختلف نظیر ترک و پیچ‌خوردگی یا حتی سوراخ و مستهلک شدن بو بدهد. لذا بهتر است در هنگام استشمام بوی سوختگی یا گاز بلافاصله شلنگ متصل به لوله گاز را بررسی کنید.

همچنین اگر مدت‌زمان زیادی است که از این شلنگ استفاده می‌کنید بهتر از هرچند وقت یک‌بار سلامت آن را چک کنید. البته علاوه بر شلنگ ممکن است اتصالات مربوط به گاز آسیب‌دیده باشند. همچنین ممکن است به دلیل ایجاد آسیب در پکیج هنگام نصب بوی گاز را استشمام کنید. برای بررسی شلنگ و نشتی گاز می‌توانید از تست کف صابون استفاده کنید.

خرابی در شیر برقی و مشعل

شیر برقی در پکیج‌ها وظیفه تنظیم فشار گاز را دارد به همین دلیل خرابی در شیر برقی می‌تواند علت بوی گاز باشد. در صورت خراب شدن شیر برقی تنظیمات فشار به‌هم‌خورده و بوی گاز به محیط اطراف می‌پیچد. در صورت خرابی این قطعه باید بلافاصله تعویض شود. همچنین گرفتگی دودکش ولوله سبب پیچیده شدن بو به محیط اطراف می‌شود. خرابی فلوسوئیچ در پکیج ایران رادیاتور یکی از علت‌های استشمام این بو است.

مقاله مرتبط:  علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

درصورتی‌که مشعل خراب شود یا ایراد داشته باشد امکان پیچیده شدن بوی دود و گاز به محیط اطراف افزایش پیدا می‌کند. لذا در صورت استشمام این بو بهتر است این قسمت را بررسی کنید. تست مشعل باید توسط افرادی انجام گیرد که دارای تخصص و دانش کافی هستند.

در صورت نداشتن تجربه و دانش کافی به‌هیچ‌عنوان دست به تعمیر و بررسی پکیج نزنید. تعمیر و بررسی و عیب‌یابی خودسرانه‌ی پکیج بدون داشتن اطلاعات و دانش کافی سبب افزایش خرابی پکیج شده و خطرات احتمالی زیادی به دنبال دارد. برای عیب‌یابی و تعمیر پکیج می‌توانید به سایت تهران سرویس‌کاران مراجعه کنید.

بحث در مورد نصب نادرست دودکش

همان‌طور که اشاره کردیم بررسی و عیب‌یابی پکیج باید توسط افراد متخصص انجام گیرد اما نصب پکیج نیز از این قضیه مستثنی نیست. نصب نادرست و خودسرانه پکیج می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود برای نصب و تعمیر و بررسی پکیج از افراد متخصص کمک بگیرید. به‌عنوان‌مثال اتصالات اشتباه می‌تواند دردسرهای زیادی را به وجود آورند و نباید از این موضوع ساده بگذریم.

بعضی‌اوقات بهترین برند پکیج را تهیه می‌کنید اما به دلیل نصب اشتباه عملکرد پکیج با اختلال مواجه می‌شود. یکی از این اختلال‌ها نصب اشتباه دودکش است که سبب نشتی گاز شده و بوی دود و گاز همه‌جا را فرامی‌گیرد. در صورت استشمام بوی دود و گاز بهتر است به بررسی قسمت دودکش پکیج پردازید. همچنین ایراد در بخش مشعل نیز می‌تواند علت بروز چنین اتفاقی باشد. وجود آلودگی و چربی در مشعل می‌تواند سبب پیچیده شدن بوی دود و گاز شود.

مقاله مرتبط:  از کجا بفهمیم برد پکیج سوخته است؟ روش‌های تست سلامت برد پکیج

بررسی علت بوی سوختگی در پکیج

دلیل بروز چنین اتفاقی خرابی و ایراد دربرد پکیج است. به‌عنوان‌مثال سوختن قطعات برد و سوختن بخشی از پلاستیک سبب بروز چه اتفاقی می‌شود. همچنین اگر به مدت چند ماه از پکیج خود استفاده نکنید بعد از روشن کردن آن ممکن است بوی سوختگی به مشامتان برسد. در فصل تابستان بخش گرمایشی پکیج به مدت چند ماه استفاده نمی‌شود و این موضوع سبب تجمع آلودگی و گردوخاک بر روی قطعات داخلی پکیج می‌شود.

احتمال دارد بعد از مدتی این بو از بین برود اما اگر ادامه داشت باید بلافاصله توسط متخصص بررسی شود. همچنین وجود باکتری و قارچ در داخل مخزن پکیج یکی از علت‌های پیچیده شدن بو در پکیج است. اگر برای مدت طولانی از آب گرم داخل مخزن استفاده نکنید به‌مرورزمان باکتری و قارچ در آن رشد می‌کنند که باعث ایجاد بوی بد در داخل پکیج می‌شوند.

در صورت استشمام بوی بد پکیج چه‌کاری باید کنیم؟

در صورت وجود چنین اتفاقی در وهله اول پکیج را خاموش کرده و شیر گاز را ببندید. سپس بلافاصله در و پنجره‌های اتاق را بازکنید تا بوی سوختگی و گاز بیرون رفته و اکسیژن موردنیاز فراهم شود. در صورت وجود دستگاه برقی در داخل منزل بلافاصله آنها از برق جدا کنید. حتماً از تعمیرکار و متخصص کمک بگیرید و تا آمدن تعمیرکار به‌هیچ‌عنوان شعله یا برق را روشن نکنید. پکیج به علت‌های گوناگونی بوی سوختگی و گاز می‌دهد لذا بهتر است از تعمیر و بررسی خودسرانه خودداری کنید. پکیج‌ها به دلایل گوناگون دیگری نظیر استهلاک و کارکرد زیاد بوی گاز می‌دهند. همچنین همان‌طور که اشاره کردیم نصب نادرست پکیج سبب بروز چنین اتفاقی می‌شود.

مقاله مرتبط:  چه پکیجی برای واحد ۱۰۰ متری مناسب است؟

جمع بندی

در این مطلب در مورد علت بوی سوختگی و گاز در پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان بحث کردیم. همچنین درگاهی اوقات ممکن است علاوه بر استشمام بوی گاز بوی سوختگی را نیز استشمام کنید. وقتی به پکیج نزدیک می‌شوید علاوه بر بوی گاز بوی سوختگی به مشامتان می‌رسد. این موضوع شاید در ظاهر چندان دردسرساز نباشد اما عدم توجه و سهل‌انگاری می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری به دنبال داشته باشد. تعمیر و بررسی پکیج باید توسط اشخاصی انجام گیرد که توانایی و دانش کافی در این زمینه رادارند. اگر بررسی و عیب‌یابی پکیج توسط افراد متخصص انجام نگیرد منجر به تشخیص نادرست شده و خطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت. اگر به دنبال تعمیرکاران متخصص هستید بهتر است به سایت تهران سرویس‌کاران مراجعه کنید.

درصورتی‌که نیاز به اعزام سرویس‌کار دارید می‌توانید از خدمات نمایندگی بوتان و یا نمایندگی ایران رادیاتور در تهران سرویس‌کاران استفاده کنید.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *