حداقل و حداکثر دمای پکیج در زمستان چقدر است؟

حداقل و حداکثر دمای پکیج در زمستان چقدر است؟

با شروع شدن فصل سرما یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد این است که سیستم گرمایش ساختمان خود را تنظیم و آماده کنند. به همین دلیل اولین اقدامی که باید انجام بدهند سرویس دوره‌ای پکیج، قبل از شروع فصل سرما است و بعد از انجام این کار باید پکیج را برای سیستم گرمایشی و تأمین آب گرم مصرفی تنظیم کنند.

شما می‌توانید با انجام سرویس‌های دوره‌ای این کارها را انجام دهید و این کار نه تنها سبب حفظ آسایش ساکنین می‌شود، بلکه طول عمر وسیله گرمایشی را افزایش داده و سبب کاهش هزینه‌های مربوط به انرژی خواهد شد، زیرا باعث می‌شود دستگاه در بهترین حالت خودکار کند.

شما عزیزان برای سرویس پکیج خود می‌توانید از تهران سرویسکاران کمک بگیرید. متخصصین این امر در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر و سرویس پکیج شما می‌کنند.

دمای مناسب پکیج در فصل زمستان:

بهترین دمای پکیج در فصل زمستان به‌منظور بالا بردن کارایی دستگاه و همچنین برای آسایش افراد ساختمان، دمای 75 درجه سانتی‌گراد برای سیستم گرمایش یا رادیاتورها و دمای 60 درجه سانتی‌گراد برای آب گرم مصرفی است.

خوشبختانه بر روی پنل کنترل تمام مدل‌های پکیج، از سیستمی استفاده‌شده است که بر اساس آن می‌توان میزان دمای آب گرم مصرفی و رادیاتورها را تنظیم کرد. به‌منظور استفاده از این سیستم ابتدا باید به سراغ دو ولوم مربوط به تنظیم دمای آب مصرفی و تنظیم دمای سیستم گرمایش بر روی پکیج بروید.

البته در پکیج‌های دیجیتال این کار به کمک دکمه تنظیم می‌شود، که برای آن دسته نیز می‌توان با استفاده از دکمه‌های مربوط به دمای آب مصرفی و دمای سیستم گرمایش، میزان دمای پکیج در زمستان را تنظیم کرد.

مقاله مرتبط:  برای نصب پکیج چه باید کرد؟

نحوه عملکرد پکیج در حالت زمستانه:

در سیستم پکیج اولویت با آب گرم مصرفی است. با باز شدن آب گرم، آب از سنسور فشار میکروسوئیچ عبور می‌کند و باعث فعال شدن سنسور می‌شود. سپس فرمان از طریق برد به شیر سه طرفه ارسال می‌شود که مدار انتقال به شوفاژ برای مدت کوتاه و موقتی قطع شود و آب گرم شده به مبدل حرارتی ثانویه پوسته ولوله انتقال داده شود. زمانی که شیر آب قطع شود بلافاصله شیر سه طرفه آب را به سیستم‌های تبادل گرمایش انتقال می‌دهد.

عملاً پکیج‌ها در فصل زمستان معمولاً دو عمل را باهم انجام می‌دهند. که هردوی آن‌ها با گرم شدن آب انجام می‌شوند. یعنی هم آب مصرفی را گرم می‌کنند و هم رادیاتور و مدارهای گرم‌کننده را نیز گرم می‌کنند که در قسمت بالا کاملاً توضیح داده شد.

نحوه تنظیم پکیج در حالت زمستانه :

لازم به ذکر است که قبل از اینکه پکیج را از حالت تابستان به زمستان تغییر دهید، از باز بودن تمام شیرهای رادیاتورها و همچنین شیرهای رفت‌وبرگشت پکیج اطمینان حاصل کنید.

روی کنترل پنل پکیج از سیستمی استفاده‌شده است که بر اساس آن می‌توان میزان دمای آب گرم مصرفی و رادیاتورها را تنظیم کرد. در پکیج‌های آنالوگ کنترل پنل با دو ولوم و در پکیج‌های دیجیتال با کمک دکمه تنظیم می‌شود. برای استفاده از حالت زمستانه ابتدا به سراغ دو ولوم مربوط به تنظیم دمای آب مصرفی و تنظیم دمای سیستم گرمایش بروید و آن را پیدا کنید.

بر روی درجه مربوط به تنظیم آب گرم، شکل یک دوش آب است. با چرخاندن آن در جهت عقربه‌های ساعت دما آب زیاد و با چرخاندن عکس، دمای آب کم می‌شود. درجه دوم که شکل رادیاتور دارد برای تنظیم دمای مناسب پکیج برای زمستان است. اگر این عقربه روی صفر باشد یعنی حالت زمستانی پکیج خاموش است و رادیاتورها گرم نمی‌شوند و با چرخاندن آن نیز در جهت عقربه‌های ساعت حالت زمستانه را فعال می‌کنید.

مقاله مرتبط:  چرا بدنه پکیج برق دارد؟ راهنمای رفع برق در پکیج‌های ایران رادیاتور

در پکیج‌های دیجیتال با چرخاندن ولوم روی نمایشگر عدد تنظیم‌شده نمایش داده می‌شود و دقیقاً می‌دانید دما روی چه عددی تنظیم‌شده است. در این پکیج‌ها باید ولوم اصلی را روی علامت برف قرار دهید. سپس ولوم تنظیم دمای رادیاتور را نیز همچون آب مصرفی روی دمای موردنظر تنظیم کنید.

مراحل تنظیم پکیج در حالت تابستانه:

ولوم یا دسته مربوط به حالت گرمایش یا شوفاژ را بر روی عدد صفر قرار دهید. در برخی از پکیج‌ها باید ولوم را بر روی حالت تابستانه که عکس شیر آب یا دوش حمام دارد، قرارداد.

دو عدد شیر بزرگ رفت‌وبرگشت که در قسمت زیر پکیج وجود دارد و برای سیستم گرمایشی یا رادیاتور هست را در حالت بسته قرار دهید و کلیه شیرهای رادیاتور را ببندید.

بعدازاین اقدامات ولوم حالت پکیج را بر روی تابستانه قرار دهید. در این حالت پکیج از حالت زمستانه به تابستانه تغییر حالت می‌دهد.

موارد ذکرشده هم در پکیج بوتان و هم در پکیج ایران رادیاتور صدق می‌کند.

ویژگی تعمیرکاران تهران سرویس کاران:

متخصصان باتجربه:

تکنسین‌های تهران سرویس‌کاران دارای چندین سال تجربه کار عملی در امر تعمیرات هستند و هرساله با گذراندن دوره‌های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل‌های پکیج، مناسب‌ترین فرد جهت تعمیر انواع پکیج شما هستند.

سرعت در ارائه خدمات :

با توجه به اینکه تکنسین‌های تهران سرویس‌کاران در تمام مناطق شهر تهران و کرج در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند. امکان ارائه خدمات به شما عزیزان در کمترین زمان ممکن فراهم‌شده است. فقط کافی است با شماره تلفن‌هایی که در سایت تهران سرویس‌کاران است تماس بگیرید و یا درخواست خود را در سایت بگذارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن درخواست شما اجابت شود.

مقاله مرتبط:  نصب پکیج چقدر طول می‌کشد؟

اولویت با تعمیر و خدمات پکیج :

با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تعمیرکاران ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می‌نمایند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *