برای نصب پکیج چه باید کرد؟

برای نصب پکیج چه باید کرد؟

امروزه با ورود پکیج به داخل منازل مسکونی و تجاری دیگر کمتر کسی وجود دارد از بخاری استفاده کند. این مسئله به‌ویژه در خانه‌های مدل جدید بسیار قابل‌مشاهده است. بیشتر ساختمان‌های نو و تازه‌ساز سعی بر این دارند که به‌جای استفاده از بخاری و آبگرمکن از پکیج استفاده کنند تا با بهره‌مندی از وجود رادیاتورها و نصب آن‌ها گرمای مطلوب را به خانه‌های مسکونی و تجاری در فصول سرد سال، داشته باشند.

به خاطر شیوع استفاده از پکیج‌ها نیاز است که آموزش‌هایی در خصوص چگونگی نصب پکیج و نحوه اتصال بندی پکیج‌ها لازم است. در مورد نصب پکیج‌ها چندین نکته نیز حتماً باید رعایت شود و احتیاط‌های اولیه انجام شود تا مشکلی درروند کار شما به وجود نیاید. بنابراین درصورتی‌که به دنبال آموزش چگونگی نصب پکیج و نحوه اتصال بندی رادیاتورها هستید؛ همراه تهران سرویس‌کاران باشید تا شمارا در این مورد راهنمایی کنیم.

چند نکته مهم

 1. محل نصب پکیج که حتماً باید به خشک باشد و رطوبت و نم نداشته باشد.
 2. محل موردنظر برای نصب پکیج باید دور از دودکش باشد و از نصب پکیج نزدیک به دودکش حتماً خودداری کنید.
 3. بازرسی شود که آیا دیوار موردنظر شما برای نصب پکیج قدرت لازم را برای تحمل وزن پکیج را دارد. اگر دیوار تحمل وزن پکیج را ندارد باید حتماً پیش از هر چیز به مقاوم‌سازی دیوار اقدام کنید.
 4. لوله‌کشی پکیج و آب گرم مصرفی باید برحسب اصول و استانداردهای لازم مهندسی انجام شود. شما می‌توانید برای نصب اصولی پکیجتان روی تکنسین‌های تهران سرویس کاران حساب باز کنید.
 5. در انتخاب پریز برق مناسب و نیز سیم اتصال به زمین باید دقت کنید و ظرافت به خرج داد.
 6. از تمیز بودن سیستم لوله‌کشی شوفاژ باید اطمینان پیدا کنید و در صورت وجود گردوخاک و ذرات معلق در هوا و انواع گردوغبار باید آن‌ها را پیش از نصب خوب تمیز کنید.
 7. به ارتفاع و اندازه‌های لازم را برای نصب پکیج پیش از فرآیند نصب باید توجه داشت تا به‌صورت استانداردی کارگزاری شده باشند.
 8. حتماً از لوله‌های استاندارد و محکم برای نصب پکیج استفاده کنید.

آموزش چگونگی نصب پکیج

اکنون‌که به نکات مهم پیش از نصب پکیج اطلاع پیدا کردید، بهتر است با رعایت تمام اصول و استانداردها درزمینه نصب پکیج فرآیند نصب این دستگاه‌های کارآمد و مفید را صورت بخشید. به هنگام نصب پکیج توجه داشته باشید که باید نسبت به استاندارد و ایمن بودن اتصالات، لوله‌ها و شیلنگ‌ها نیز اطمینان حاصل نمایید. هرچقدر در نصب پکیج احتیاط‌های اولیه را در نظر داشته باشید و به قوانین و مقررات لازم توجه داشته باشید؛ می‌توان تا میزان زیادی از هرگونه حوادث غیرمترقبه پیشگیری کنید.

مقاله مرتبط:  لیست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور | دلیل ارور پکیج ایران رادیاتور

برای نصب پکیج علاوه بر اینکه باید لوله‌کشی به‌درستی صورت شود؛ قدم اول برای نصب پکیج، این است که اتصالات الکتریکی آن را بررسی کنید. به این صورت که کابل برق اصلی در قالب سه رشته دارای سیم‌های فاز و نول و اتصال زمین که به دو شاخه ارت دار وصل می‌باشند؛ آن‌ها را به یک پریز مناسب متصل گردانید. سپس با پر کردن مدار آب گرم مصرفی، آب سرد ورود به دستگاه موردنظر را بازکنید.

بحث هواگیری سیستم آب گرم مصرفی نیز با باز نگه‌داشتن شیر آب گرم نیز از مسائل مهمی است که حتماً باید صورت گیرد. پس از هواگیری باید مدار شوفاژ شیر پرکن را بازکنید تا عقربه مانومتر آن به یک و نیم بیشتر شود و به‌محض عبور از این درجه آن را ببندید. توجه داشته باشید که پس از هواگیری باید فشار کمتر از یک و نیم باشد. پس از اطمینان حاصل کردن از اتصالات الکتریکی به‌منظور سیستم گازرسانی باید شیر دستی گاز را بازکرده و از عدم نشستی آن در طول فرآیند نصب پکیج مطمئن شوید، تا با باز کردن شیر اصلی گاز و وصل کردن کلید اصلی برق به فکر راه‌اندازی دستگاه موردنظر باشید. پس‌ازآن بهتر است که فشار کافی آب را در مدار گرمایش موردبررسی قرار دهید.

نحوه اتصال بندی رادیاتورها

یکی از رایج‌ترین رادیاتورهایی که در ساختمان‌ها کارایی دارد؛ رادیاتور پنلی است که به برای اتصال بندی رادیاتورها باید حتماً نکاتی را موردتوجه قرار دهید تا با در نظر گرفتن این نکات بتوانید رادیاتورها را در منزل خود نصب کنید تا با نصب پکیج و راه‌اندازی رادیاتورها، دیگر بخاری‌ها و وسایل گرمایشی قدیمی را کنار بگذارید، و از وجود شوفاژهای خانگی با مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن استفاده کنید.

مقاله مرتبط:  از کجا بفهمیم برد پکیج سوخته است؟ روش‌های تست سلامت برد پکیج

نکات مهم در نصب رادیاتورها

پیش از نصب رادیاتورها باید حتماً نکاتی را مدنظر قرار دهید. مهم‌ترین نکات و عواملی که پیش از نصب رادیاتورها باید به آن‌ها توجه کنید عبارت‌اند از:

تعیین دیوار مناسب

پیش از شروع هر فرایندی باید حتماً دیوار مناسب را برای نصب رادیاتورهای پنلی انتخاب کنید و لوازم مربوط به نصب را آماده و مهیا کنید. دیوار موردنظر در جهت نصب رادیاتورها باید کاملاً عایق‌بندی باشد تا مشکلی در ادامه برای شما به وجود نیاید. ازجمله لوازم و تجهیزاتی که در این راستا مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ تعداد مناسب به راکت‌ها برحسب طول رادیاتور، هواگیر، شیر یک پارچه، دو شاخه کروم، کلید مخصوص هواگیری است که حتماً پیش از نصب باید این تجهیزات آماده باشند.

نصب براکت‌ها

در این مرحله باید، به راکت‌ها را در محلی روی دیوار تقریباً 4 سانتی‌متر بالاتر از کف زمین نصب کرد. سپس رادیاتور را در مقابل به راکت قرارداد و آن را روی پایه گذاشت. سپس عایق آن را باید به خوبی بسته و فتر آن را کاملاً چفت نمود.

نصب اتصالات Bsp

بعدازآن که رادیاتور را روی پایه قراردادید، باید اتصالات BSP را نصب کنید. با نصب لوله‌ها و اتصالات به هنگامی‌که رادیاتور به سیستم گرمایشی متصل گردید؛ باید هوای داخل آن را به‌طور کامل خارج کنید. حتماً به احتیاطات لازم را در این خصوص دقت کنید تا مطمئن شوید که هیچ‌گونه نشستی در هیچ جایی رخ نخواهد داد.

با در نظر گرفتن مراحل قبل شما می‌توانید پس از نصب پکیج و نکات مربوط به آن و نیز نصب رادیاتور از وجود این‌گونه از سیستم گرمایشی در منزل بهره‌مند شوید.

راهنما نصب پکیج دیواری

 • هیچ‌گاه نباید محل نصب پکیج دیواری را در کنار اجاق‌گاز و سایر وسایل گرمازای دیگر قرارداد. ممکن است برحسب اتفاق آتش‌سوزی را به همراه داشته باشد و برایتان خطرساز باشد.
 • هنگام نصب پکیج حتماً باید به این مسئله مهم دقت کنید که پکیج نیاز به اکسیژن دارد و باید درجایی قرار گیرد که بتواند اکسیژن دریافت نماید.
 • همیشه باید بررسی کرد که نشتی آب در لوله‌کشی و رادیاتورها و پکیج وجود نداشته باشد، بهترین وسیله برای تست نشتی موجود، آب و صابون می‌باشد.
مقاله مرتبط:  بیشترین ظرفیت پکیج دیواری چقدر است؟

خدمات تهران سرویس کاران

تمامی کارهای مربوط به نصب پکیج و رادیاتور کارهای تخصصی هستند. بنابراین بهتر است برای اطمینان بیشتر همیشه، کار را به‌دست کاردان آن بدهید تا تمام مراحل نصب پکیجتان را به نحو احسنت انجام دهند. شما می‌توانید کار نصب پکیجتان را به تهران سرویس کاران بسپارید. تکنسین‌های تهران سرویس کاران، صاحب سبک و کار بلد در این خصوص هستند. شما می‌توانید خیال خود و خانواده‌تان از نصب پکیج آسوده‌خاطر نمایید. نصب پکیج را به‌دست تهران سرویس کاران بسپارید.

تکنسین‌های تهران سرویس‌کاران آموزش و باتجربه هستند و به‌صورت عملی و استاندارد و اصولی پکیج شمارا نصب می‌کنند. نحوه ثبت سفارش در تهران سرویس‌کاران به این شکل است که شما می‌توانید با شماره‌گیری تلفن‌های ثابت با ما در ارتباط باشید یا از طریق پر کردن فرم درخواست یا از طریق سایت، ما را از مشکل پکیجتان آگاه کنید و ما در سریع‌ترین زمان، تقاضا شمارا اجابت می‌کنیم.

کلام پایانی

توجه داشته باشید که برای نصب پکیج باید تمامی این آموزش‌ها و نکات احتیاطی را رعایت کنید، تا روند نصب پکیج و رادیاتورها به خوبی انجام شود. به‌عنوان نکته آخر توجه داشته باشید که با فرآیند نصب پکیج کارتان تمام نشده است و شما باید همواره مراقب پکیجتان باشید تا هم در فصل زمستان و هم تابستان هیچ‌گاه فشار آب کمتر از 1 نیاید تا پکیج بدون آب بماند.

در این مقاله نحوه اتصال بندی رادیاتور پکیج دیواری را هم به شما گفتیم. امروزه مردم تمایل دارند تا برای سیستم گرمایش خانه، به‌جای آبگرمکن‌های دیواری از پکیج استفاده کنند.

سرویس، نصب و تعمیرات پکیج‌ها نیاز به تخصص و تجربه دارد. تهران سرویس‌کاران تمامی خدمات مربوط به پکیج را می‌دهد و در شهرهای تهران و البرز دارای نمایندگی رسمی تعمیرات انواع پکیج بوتان و ایران رادیاتور است. تعمیرکاران تهران سرویس‌کاران قادر خواهند بود انواع پکیج را عیب‌یابی و تعمیر کنند.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *