آموزش جرم‌گیری و رسوب‌زدایی پکیج بوتان

آموزش جرم‌گیری و رسوب‌زدایی پکیج بوتان

در این مقاله در مورد جرم‌گیری و رسوب‌زدایی پکیج بوتان مطالبی ارائه می‌دهیم. در حقیقت به دلیل سنگینی آب در کشورمان احتمال جرم گرفتن پکیج‌های دیواری بعد از مدتی استفاده به‌طور یقین وجود دارد. درواقع زمانی که جرم و رسوب درون قطعات و لوله‌های پکیج بوتان تجمع یابد موجب ازکارافتادن عملکرد مثبت پکیج می‌شود. به همین جهت برای جلوگیری از بروز این اتفاق باید حتماً در زمان و فرصت مناسب پکیج خود را رسوب‌زدایی و جرم‌گیری کنید. عدم انجام رسوب‌زدایی پکیج می‌تواند مشکلات زیادی را با خود به همراه داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد آموزش و اهمیت رسوب‌زدایی مطالبی برای شما عزیزان ارائه دهیم.

آموزش جرم‌گیری و رسوب‌زدایی پکیج بوتان به روش دستی

جرم‌گیری و رسوب‌زدایی پکیج بوتان به دو روش دستی و پمپ انجام می‌گیرد. درروش دستی برای رسوب‌زدایی پکیج از مواد جرم‌گیر استفاده می‌کنند. انجام رسوب‌زدایی پکیج بوتان به روش دستی مهارت و تخصص می‌خواهد. لذا اگر شما تابه‌حال این کار را انجام نداده‌اید و تخصصی در این زمینه ندارید، بهتر است عملیات جرم‌گیری و رسوب‌زدایی را به افراد متخصص بسپارید. در مرحله اول باید همه اقدامات ایمنی را انجام دهید.

به این صورت که پکیج را از برق بکشید و شیر گاز را ببندید. بعدازآن مبدل و بازکرده و از پکیج خارج کنید. برای راحت‌تر انجام دادن این کار و جلوگیری از ریخت‌وپاش بهتر است از یک تشت کمک بگیرید و مبدل را درون آن را بگذارید. میزان آب باید به‌اندازه‌ای باشد که تا وسط مبدل را بگیرد. بعدازآن قیفی که کمک بگیرید و اسید را وارد مبدل کنید. زمانی که اسید وارد مبدل شد سپس برای خارج کردن رسوبات آب را با فشار به مبدل وارد کرده و بار پکیج را بر روی 1/5 تنظیم کنید.

مقاله مرتبط:  آیا پکیج همان آبگرمکن است؟

آموزش رسوب‌زدایی پکیج بوتان به روش پمپی

یکی از روش‌های بسیار راحت برای رسوب‌زدایی و جرم‌گیری پکیج بوتان روش پمپی است. در این صورت دیگر شما نیاز به باز کردن پکیج ندارید. چراکه می‌توانید از پمپ اسید شویی کمک بگیرید و آن را به مبدل وارد کنید. در این صورت تمام رسوباتی که درون پکیج است خارج می‌شود و این روش به‌سادگی انجام می‌پذیرد. برای انجام زدایی پکیج ابتدا باید برق ورودی را قطع کنید و مطمئن شوید که پکیج گاز مصرف نمی‌کند.

شما باید شیر ورودی دستگاه را بسته و شیر پرکن را بازکنید. شیر آب گرم را از جای دیگر بازکنید و پمپ را درون تشت آب و اسید رقیق بگذارید. در مراحل انجام فرایند رسوب‌زدایی با استفاده از روش پمپی باید ۲۰ دقیقه زمان دهید. بعدازاینکه فرایند رسوب‌زدایی به خوبی انجام شد و تمام رسوب‌ها از درون پکیج خارج شدند، مبدل را از پمپ باز می‌کنید و آن را با استفاده از فشار آب زیاد شستشو می‌دهید.

در صورت تمایل می‌توانید از خدمات نمایندگی بوتان در تهران سرویس‌کاران استفاده کنید.

اهمیت جرم‌گیری و رسوب‌زدایی پکیج بوتان

اگر سلامت پکیج بوتان برایتان اهمیت دارد و به دنبال افزایش طول عمر آن هستید، بهتر است برای جلوگیری از آسیب‌هایی که تجمع رسوب می‌تواند به دستگاه شما وارد کند از روش جرم‌گیری استفاده نمایید. در حقیقت اهمیت رسوب‌زدایی پکیج بوتان بسیار بالا است. چراکه هنگامی‌که شما در زمان مناسب پکیج بوتان را رسوب‌زدایی کنید، بازدهی پکیج افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر این به‌مراتب مصرف سوخت پکیج کمتر می‌شود. در این صورت در فصول سرد سال جریان آب گرم با فشار بالا در رادیاتور و آب مصرفی در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌گیرد. در این صورت شما عزیزان می‌توانید همزمان از آب گرم و گرمای پکیج در فصل زمستان و پاییز استفاده کنید. در حقیقت اگر شما در زمان مناسب رسوب‌زدایی پکیج بوتان را انجام ندهید بازدهی پکیج بوتان کاهش پیدا می‌کند.

مقاله مرتبط:  دلایل خرابی پکیج بوتان

چه زمانی باید پکیج بوتان را رسوب‌زدایی کرد؟

سؤالی که اکثر افراد می‌پرسند این است که در چه زمانی باید پکیج بوتان را رسوب‌زدایی و جرم‌گیری کنیم. درواقع زمانی که یکی از مواردی که در قسمت زیر را مشاهده کردید باید در سریع‌ترین زمان پکیج خود را رسوب‌زدایی کنید. البته اگر در این کارت تبحر ندارید، می‌توانید از خدمات تهران سرویس‌کاران استفاده نمایید. این موارد شامل: عدم گرم کردن آب توسط پکیج دیواری بوتان، افزایش زمان گرم کردن آب مصرفی، شنیدن صدای تق تق از پکیج در زمان روشن شدن، عدم گرم کردن رادیاتور و شوفاژ در فصول سرد سال، کاهش فشار آب پکیج در سرویس بهداشتی و آشپزخانه و درنهایت ظاهر شدن کد خطا در صفحه‌نمایش پکیج بوتان است.

نکاتی برای انجام رسوب‌زدایی پکیج

در حقیقت شما باید برای انجام فرایند رسوب‌زدایی پکیج بربا نحوه رسوب‌زدایی به خوبی آشنا باشید. علاوه بر این حتماً از تجهیزات مناسب و باکیفیت برای انجام این فرآیند کمک بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که اگر شما می‌خواهید از روش پمپی برای رسوب‌زدایی پکیج استفاده کنید، بهتر است از پمپ‌های قوی کمک بگیرید. نکته آخر این است که اگر در این کار تجربه کافی ندارید بهتر است برای انجام بهتر فرآیند جرم‌گیری از افراد متخصص کمک بگیرید. در حقیقت عدم انجام این فرآیند موجب می‌شود تا در طول زمان دستگاه از کار بیفتد و در صورت نیاز آب را گرم نکند. همچنین عدم انجام رسوب‌زدایی موجب کاهش راندمان کاری پکیج بوتان می‌شود و خسارت زیادی به پکیج شما وارد می‌کند.

جمع‌بندی

جرم‌گیری و رسوب‌زدایی پکیج اهمیت بسیار بالایی دارد. چراکه از کاهش راندمان دستگاه جلوگیری می‌کند. علاوه برای موجب افزایش بازدهی پکیج می‌شود. اگر سلامت پکیج شما برایتان اهمیت دارد بهتر است برای جلوگیری از ایجاد خسارات زیاد به پکیج و همچنین برای جلوگیری از عدم گرم کردن آب از فرایند رسوب‌زدایی استفاده کنید. رسوب‌زدایی به دو روش دستی و پمپی انجام می‌گیرد. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به پکیج بوتان بهتر است از افراد معتبر و متخصص برای انجام فرایند جرم‌گیری و رسوب‌زدایی استفاده نمایید. تهران سرویس‌کاران خدمات باکیفیتی برای شما عزیزان ارائه می‌دهند. لذا اگر قصد استفاده از افراد متخصص رادارید، می‌توانید از خدمات این مجموعه استفاده نمایید.

مقاله مرتبط:  معرفی انواع پکیج و معرفی بهترین نوع پکیج برای آپارتمان‌ها و واحدهای تجاری

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *