علت تکان خوردن شدید و لرزش لباسشویی چیست؟

علت تکان خوردن شدید و لرزش لباسشویی چیست؟

با رسیدگی کردن به ماشین لباسشویی و مراقبت از آن به افزایش عمر مفید دستگاه کمک کنید. انجام سرویس‌های منظم سالانه می‌تواند هرگونه ایراد جزئی موجود در لباسشویی از جمله لرزش لباسشویی را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ، برطرف کند و در نتیجه ماشین لباسشویی را در شرایط کاری بسیار خوب و بهره وری بالا نگه داشت. گروه تعمیرکاران ما در تهران سرویس کاران با سرویس به موقع ماشین لباسشویی شما به طولانی تر شدن عمر دستگاهتان کمک می‌کنند.
هنگام سرویس لباسشویی توسط متخصصین این امر، این کار با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌شود و مواردی مانند: بررسی لباسشویی و بخش های مختلف آن، بررسی و تعمیر یا تعویض قطعات مختلف و اجزاء دستگاه، تعویض لاستیک دور درب و لرزش و تکانهای دستگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و ایرادهای آن برطرف می‌شود.

علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از شکایت‌های بیشتر کاربران لباسشویی این است که چرا ماشین لباسشویی در حین کار کردن  بیش ‌از حد می‌لرزد و از جای خود حرکت می‌کند؟
امکان دارد مدت زیادی است که از ماشین لباسشویی خود استفاده کرده‌اید و یا اینکه به ‌تازگی دستگاه لباسشویی گرفته‌اید، بروز این مشکل در لباسشویی هیچگونه ارتباطی به مدت‌ زمانی که شما از آن استفاده کرده‌اید، ندارد و همچنین به مدل و نوع برند ماشین لباسشویی هم بستگی ندارد. در این مطلب  قصد داریم شما را با علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی در حین کار که یکی از رایج ترین مشکلات لباسشویی است  آشنا کنیم و اطلاعات کامل و مفیدی درباره این مسئله در اختیار شما بگذاریم.

۱- تنظیم کردن پایه‌های ماشین لباسشویی:

لرزش ماشین لباسشویی میتواند با ایجاد صدا همراه باشد.
یکی از اقداماتی که به لرزش ماشین لباسشویی کمک می کند تنظیم کردن پایه های زیر دستگاه است. اکثر پایه‌های ماشین لباسشویی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با توجه به ارتفاع سطح زمین قابل تنظیم هستند. شما می‌توانید از طریق مکانیزم تراز بندی پایه‌ها پس از تنظیم مناسب، قفل آن را فعال کنید تا ثابت شوند و بدین ترتیب مشکل لرزش ماشین لباسشویی را برطرف کنید.

۲-  تراز کردن ماشین لباسشویی:

شما می‌توانید با استفاده از ابزار تراز مهندسی، ماشین لباسشویی‌تان را تراز کنید. برای اینکار تراز مهندسی را بر روی ماشین لباسشویی قرار دهید و سپس پایه‌ها را تغییر و تنظیم کنید تا لباسشویی تراز شود.

۳- توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی:

در زمان پر کردن ماشین لباسشویی، حتماً به ظرفیت و وزن متوسط آن توجه کنید. پر کردن بیش‌ازحد ماشین لباسشویی می‌تواند چرخه شستشو را در دستگاه دچار مشکل کند و  علت تکان ماشین لباسشویی باشد. همیشه مقدار کمتری از ظرفیت تعیین شده ماشین لباسشویی در آن لباس قرار دهید تا شستشو بهتر و راحت‌تر صورت گیرد. و بالعکس اگر از حد مجاز تعیین شده لباس کمتری در ماشین لباسشویی بریزید ماشین دچار تکان و لرزش میشود.
توجه داشته باشید که اگر لرزش ماشین لباسشویی از حد نرمال بیشتر باشد بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید و با متخصصین این امر در تهران سرویس‌کاران تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل ماشین لباسشویی شما را در محل برطرف کنند.

۴- تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی:

ماشین های لباسشویی‌ اتوماتیک برای کاهش لرزش در هنگام شستشو، دارای کمک فنر هستند. معمولاً بعد از گذشت مدت زمان طولانی این کمک فنرها ضعیف شده و آسیب می‌بینند. به همین دلیل هر چند وقت یک‌بار باید این قطعه دستگاه را تعویض کنید. در صورت بروز این مشکل حتما با افراد حرفه ای تماس بگیرید ما به شما توصیه می‌کنیم با تکنسین‌های ما در گروه تهران سرویس کاران تماس حاصل فرمایید. به دلیل اینکه اگر کمک فنرهای دستگاه به درستی در قسمت خود قرار نگیرد به بدنه ماشین لباسشویی آسیب زده و بعد از چند وقت کار کردن دستگاه، موجب خراب شدن آن می‌شود.

۵- باز کردن پیچ ترانسلیت ماشین لباسشویی:

 هنگام نصب لباسشویی باید به پیچ ترنسلیت دستگاه توجه داشته باشید. پیچ ترنسلیت که پیچ ترانسفر یا پیچ حمل و نقل هم گفته می‌شود پیچ هایی هستند که برای حفاظت از ماشین لباسشویی در حمل و نقل کاربرد دارند. این گونه پیچ‌ها در بیشتر برندها وجود دارد و بایستی قبل از نصب و راه اندازی لباسشویی باز شوند وگرنه ممکن است باعث لرزش لباسشویی هنگام کار کردن شوند.

۶-  بردهای الکترونیک ماشین لباسشویی:

ماشین لباسشویی‌های قدیمی دارای یک قطعه مجزا برای تایمر بوده ولی لباسشویی‌های جدید دارای برد الکترونیک هستند.
در صورت آسیب‌دیدگی هر یک از این  قطعات، وضعیت تعادل دستگاه به هم خورد و ماشین لباسشویی در هنگام استفاده دچار تکان و لرزش می‌شوند. اگر علت لرزش ماشین لباسشویی شما خرابی برد آن است، برای تعمیر برد ماشین لباسشویی با متخصصان تهران سرویس کاران تماس بگیرید.

۷- متعادل کردن بار لباسشویی:

 بار نامتعادل درون ماشین لباسشویی گاهی اوقات باعث لرزش و تکانهای شدید در لباسشویی می‌شود. به عنوان مثال اگر شما یک حوله بزرگ یا پتو را به تنهایی داخل دستگاه بیاندازید وقتی که خیس می شود وزن آن چند برابر می‌شود و به یک طرف دیگ لباسشویی می‌چسبد. همین امر باعث  به هم خوردن تعادل و لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود.

۸- عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی:

یکی از علت‌های لرزش زیاد ماشین لباسشویی عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی است. آب موجود در دستگاه موجب وارد شدن وزن زیاد به لباسشویی شده و دچار تکان خوردن دستگاه می‌شود.

کلام پایانی:

اطمینان از سالم بودن و کارکرد بی‌عیب و نقص ماشین لباسشویی بسیار مهم است. با این حال اگر مشکلی در سیستم لباسشویی شما وجود داشته باشد، یا ایراداتی جزئی در هنگام کارکرد لباسشویی‌تان به چشم می‌خورد، نگران عیب یابی و رفع مشکل لباسشویی خود نباشید. متخصصان ما در تهران سرویس کاران در بخش تعمیر ماشین لباسشویی به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین آماده ارائه خدمات در شهرهای تهران و کرج به شما عزیزان هستند، و در سرویس، عیب یابی و رفع مشکلات متداول ماشین لباسشویی به کمک شما خواهند آمد.

مقالات مرتبط

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

محدوده گرمایش پکیج‌ها تا چه متراژی است؟

برای خرید پکیج معیارهای زیادی جهت انتخاب محصول وجود دارد. ازجمله ابعاد محصول، فن‌دار بودن و یا بدون فن بودن پکیج و یا عوامل دیگری که با توجه به اقتضای

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

تفاوت پکیج‌های فن دار و بدون فن در چیست؟

زمانی که تصمیم گرفتید برای ساختمان محل کار و یا ساختمان مسکونی خود پکیج تهیه کنید، بهتر است به عوامل مختلفی توجه کنید. ازجمله مواردی که باید با توجه به

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها پکیج‌ها هستند که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیداکرده‌اند. از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی و گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *